Toplam 3 mesajın 1-3 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
  1. #1
    Üye
    serdaradanalı Avatarı

    Üyelik Tarihi
    28.01-2010
    Son Giriş
    07.02-2010
    Saat
    02:26
    Mesaj
    3
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar babam 25 Mart 2009'da gecirmiş oldugu beyın kanaması sonucu sag tarafı felclı kalmıs ve o gunden berıde tedavı gormektedır.
    Şimdi benım sorum şu: Babamın ozel saglık sıgortası vardı o gunden bu gune kadar masraflarımızı yatarak tedavı olarak ozel saglık sıgortası odedı.(Hala yatarak tedavısı ozel bır hastanede surmektedır.)
    Poliçemizde evde tedavı kısmı var.( Aylık olarak) ama bız bugune kadar ozel saglık sıgortalıyız dıye hep yatarak tedavıyı sectık. Bugunden sonra evde tedavıye geçsek 2009'a mahsuben toplu olarak SSK dan evde bakım aylıgı alabılır mıyız veya Ozel sıgortadan?

    Bir de babam bu rahatsızlığı kagıt ustunde SSk'dan emeklı ıken gecırdı.( Ama fıılı olarak calısıyordu. Zaten olayda Malatyada ıs seyahatınde oldu. Bununla alakalıda sırkete dava acabılır mıyız. Cunku babamın cıkısını verdıler? )

  2. #2
    Üye
    Baben Avatarı

    Gerçek Adı
    Babür
    Üyelik Tarihi
    03.09-2005
    Son Giriş
    18.09-2010
    Saat
    12:56
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Mesaj
    2.223
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Sevgili Serdar,

    * Evde bakım aylığı SHÇEK'den alınır, SSK'dan veya özel sigortadan alınmaz.

    * "Evde tedavi" ile "evde bakım aylığı" ayrı ayrı şeylerdir.

    * Evde bakım aylığı ile ilgili yönetmeliğin 2. maddesi şöyle der.
    Bu Yönetmelik, her ne ad altında olursa olsun her türlü gelirleri toplamı esas alınmak suretiyle; kendilerine ait veya bakmakla yükümlü olduğu birey sayısına göre kendilerine düşen ortalama aylık gelir tutarı bir aylık net asgari ücret tutarının 2/3'ünden daha az olan bakıma muhtaç özürlüleri, bu özürlülere verilecek bakım hizmetlerini, hizmetlerin ücretlendirilmesini ve ücretlerin ödenmesini kapsar.
    Gelirleri ve kişi sayısını söylersen hesabı yapılır burada.

    * Evde bakım aylığında ödemelerin hiçbir şekilde toplu yapılması sözkonusu değildir. O sadece 2022 aylığında vardır. O da başvuru başlangıcından itibarendir. Yani geriye dönük işlemez. Evde bakım aylığında o da yoktur..

    * Dava konusunu Hukuk bölümünde sormalısın

  3. #3
    Üye
    serdaradanalı Avatarı

    Üyelik Tarihi
    28.01-2010
    Son Giriş
    07.02-2010
    Saat
    02:26
    Mesaj
    3
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Acıklamanız ıcın cok tesekkur ederım.Saygılarımla....