Toplam 9 mesajın 1-9 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    nihat53 Avatarı

Son Giriş
    18.06-2012
    Saat
    15:33
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    mrblar
    benim %66 iş göremez raporum var, ama ağır özürlü kısmında hayır yazıyor.
    halbuki bir kolum yok ve diğer elimin parmakları da tam çalışmıyor.
    evde bakım ücreti için bşvurmak istiyorum ama öncelikle raporumu nasıl düzelttirebilirim yada düzeltirler mi ve yahutta evde bakım ücreti alabilir mi eşim.

Üye
    lovest42 Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa AÇIKGÖZ
    Son Giriş
    04.04-2017
    Saat
    13:07
    Yaşadığı Yer
    Konya\Karatay
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kardeş kusura bakma ama senin sadece bir kolun yok bakıma muhtaçlık kriterlerine göre bu şekilde sana vermezler sana eşinmi bakıyor kendi ihtiyacını kendin karsılıyorsun tuvaletine gidebiliyosun dısarıya çıkıyosun her işini kendin yapabilirsin ama nice insanlar var yataktan kalkamıyor sadece gözleri oynuyor başkada bişey yapmıyorlar bende omurilik felçlisiyim şuan evde bakım maası almıyorum ama benden daha kötülerini bulurlarsa seve seve veririm onun için hakkınızı ararken biraz etrafınıza bakın halinize şükredin.

Üye
    nihat53 Avatarı

Son Giriş
    18.06-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben zaten şükrediyorum halime kardeş. sen almayabilirsin ihtiyacın yoktur ama bencil olmayalım ben üç ayda bir maaş alıyorum başka gelirim yok.bende araştırıyorum verirlermi vermezlermi diye eğer bu hakkım varsa neden yararlanmiyım.benim vücudumda dikiş olmayan yer yok ve 9 ağır ameliyat geçirdim sizce sağlıklı bir insanmıyımdır.yada yatalakmı olmak gerekiyor başvuruda bulunmak için?bilgisi olan başka biri varmı acaba beni tam olarak aydınlatacak?

Üye
    lovest42 Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa AÇIKGÖZ
    Son Giriş
    04.04-2017
    Saat
    13:07
    Yaşadığı Yer
    Konya\Karatay
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benim dediklerim gayet açık 9 tane ameliyat geçirmiş olabilirsin ama sana o şekilde evde bakım maası baglamazlar evde bakım maası kriterlerine uymuyorsun agrı özürlü olman gerekiyor agır özürlü demek yatalak demek kendi ihtiyacını kendin karsılayamazsan tuvalet banyo vb ihtiyaçlarını gideremezsen baglarlar ama yürüyosun o yüzden baglamazlar sana.

Üye
    aliercan4 Avatarı

Gerçek Adı
    Ali
    Son Giriş
    29.07-2016
    Saat
    02:17
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

lovest42 öle konuşuyosunki sanki bu maaş babanın cebinden çıkıyo
    bilmıyosan yorum yapma
    ne bu kraldan daha kralcı tavrın
    kolu olmayan insan tuvalet temızlığını gıyımı banyoyu traşı bir çok ihtiyacını göremez
    belki alabilir
    enazından denesın
    adamın umutlarını kırmayalım

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:32
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    932
    Verilen Beğeniler
    1.222

bakıma muhtaçlık kriterlerine uygun olan ve bunu "ağır özürlü" %50 üzeri raporla belgeleyen kişiler hanede kişi başına düşen gelir de 348 TL'den azsa, evde bakım hizmetinden yararlanmak için sosyal hizmetler müdürlüğüne başvuru yapabilir. Kurum onları hastaneye sevk eder ve rapor alırlar...

Not: Kimse kimsenin yaşam zorluklarını bilemez arkadaşlar. Lütfen görüş yazarken kırıcı olmamaya özen gösterelim...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    nihat53 Avatarı

Son Giriş
    18.06-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mrb benim %66 iş göremez raporum var ama ağır özürlü kısmında hayır yazıyor. Raporu aldığım hastaneye gittim raporumu yükseltmek için heyete bile sokma gereği duymadılar raporu veren doktorlar zor durumda kalır dediler. Böyle yapmaları doğru mu en azından bir heyete sokmaları gerekmiyor muydu
    nasıl itiraz edebilirim yada ne yapabilirim (bir kolum omuzdan ampute ve diğer ellerimin parmakları kısıtlı)

Üye
    nihat53 Avatarı

Son Giriş
    18.06-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim bir kolum omuzdan ampute diğer elimin bütün parmaklarında kısıtlılık var ve bir ayağımın bir parmağıda yok.ama raporda 4 parmak kısıtlı yazıyor ayak parmağımda yazmıyor bana %66 sürekli raporu verdiler. daha fazla olması gerekmiyormu hem ağır özürlü ibaresi yok tekrar başvursam aynı oranımı verirler bana.cvbını yazarsanız sorumun sevinirim .

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:32
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    932
    Verilen Beğeniler
    1.222

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Oran konusuun değişeceğini sanmıyorum. Ağır Özürlü ibaresi için de bakıma muhtaçlık kriterinin olması gerek. Her iki kolun da olmaması halinde ancak ağır malul/özürlü sayılıyor sanırım.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...