Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 16 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    furkanfurkan Avatarı

Son Giriş
    31.07-2010
    Saat
    15:05
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    selam yöneticim ben bir konuda yardım istiyorum
    4 yaşının içine girdi oglum %80 raporu var ama agır özürlü bölümünde hayır yazdıgı için maaş baglayamayız dediler. bir de 3 yaşından küçükler zaten anne bakımına muhtaçtır diye.
    benim oglum suan da 4 yaşında acaba şimdi alabilir miyim.
    ben çalışmıyorum eşim çalışıyor askeri ücretle. annem bize kalıyor emekli ayrıgı var bir de kirada oturuyoruz
    bunlardan dolayı alamama diye söz konusu oalbilir mi.

yardımcı olursanız sevinirim.

saygılarımla...

birşeydaha ögrenmek istiyorum evde agır bakım ücreti ile 2022 yasa arasında ne fark var

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:20
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    953
    Verilen Beğeniler
    1.240

Her şeyden önce yaşın hiç bir önemi yok. Evde bakım hizmetinden yararlanmak için:
    1- "ağır özürlü" ibareli ve %50 üzeri rapor olmalı
    2- bakıma muhtaçlık kriterlerine uygun olmalı
    3- hanede kişi başına düşen gelir 348 TL'den az olmalı (http://www.engelliler.biz/forum/evde...-dahildir.html)

Bu şartlar varsa kesinlikle başvurunuz reddedilemez.

Evde bakım hizmeti ağır sakatlığı bulunan kişilerin bakımını üstlenen kişilere ödenen aylıktır. Kriterleri yazdım yukarı.
    2022 aylığı ise, sakat kişiye ya da 18 yaşından küçükse sakat yakınına ödenen aylıktır. Bunun için (18 yaş altı için) anne-babanın hiç bir sosyal güvencesi ve geliri bulunmamalı ve çocuğun %40 ve üzeri raporu olmalı. Şartlar uygunsa, kaymakamlığa başvurulur.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    furkanfurkan Avatarı

Son Giriş
    31.07-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam.3 kez itiraz etmeme ragmen %80 özürlü raporu veriliyor ama agır özürlü bölümüne hayır yazılıyor.ben ne yapabilirim bana yardımcı olur musunuz rica etsem .oglumun tanısıpere meningomiyessel.parapleji.nerojen mesane.(belden asagısında hiç tutmuyor doguştan)

Üye
    ALi KaraBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    ALi KaraBoğa
    Son Giriş
    30.06-2017
    Saat
    02:23
    Yaşadığı Yer
    Diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili Bülent bey %50 demişsiniz? Umarım yanlış duymamışımdır. Ben %70 biliyorumda..?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    953
    Verilen Beğeniler
    1.240

%51 ve üzeri olmalı...

Yukarıda yazdığım gibi, SHÇEK'ten bir üst yazı alıp o şekilde hastaneye başvurun bence. Böylece hastane çocuğun yaşının bir önemi olmadığını anlar ve rapora oran yazar...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    furkanfurkan Avatarı

Son Giriş
    31.07-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam yöneticim.rapor için tekrar başvurduk oglan heyete girdi raporda aynı verirdi ve yine yaştan dolayı agır özürlü ibaresi yerine hayır yazdılar.ben başka birşey daha ögrenmek istiyorum oglum kocaeli üniversitesinde kontrollerin ameliyatlarını orada yaptırdık ve orası takipliyiz.biz sakaryada oturuyoruz kocaeli üniv. hastanesinden özürlü raporunu alırsak yineden yararlanabilirmiyiz.il degişik oldugu için pürüz cıkarmı yine bilgilendirilseniz sevinirim...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    953
    Verilen Beğeniler
    1.240

Hastaneye giderken yukarıda yazdığım gibi shçek'ten bir üst yazı aldınız mı?

Başka ilden alınan raporlar kabul edilir mi, bilemiyorum.

Üye
    furkanfurkan Avatarı

Son Giriş
    31.07-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

shçek ten yazı aldık ve aynı şeyi söylediler cocougunun yaşından dolayı olmaz dediler. 4 yaşına kadar cocuklar zaten bakıma muhtaçtır dediler o yuzden özürlü olmayanlarda başvurup alır dediler.ne yapacagımı sasırdım bu kadar zor mu bunu çıkartmak anlamadım bir türlü. başka ne yapabilirim beni yönlendirirmisiniz rica etsem

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    953
    Verilen Beğeniler
    1.240

BİMER'e şikayet edin derhal. Onların haddine değil yaşı değerlendirmek. Devlet bir hak vermiş, hastanedeki iki işgüzar bu hakkınızı elinizden alamaz.

Üye
    furkanfurkan Avatarı

Son Giriş
    31.07-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bimere sikayet ettim bakalım ne olacak.

bir de ben başka birşey ögrenmek istiyorum.. kişi başına düşen gelir ücreti 348 tl gecmemesi lazım deniliyor. biz evde ben eşim oglum (engelli oglum) ve annem yaşıyoruz. annemin emekli maaşı: 600 tl + benim maaşım: 535 tl.
    şimdi engelli oglumla birlikte 4 kişiyiz. bu 4 kişiye mi bölünecek 3 kişiye mi. yani engelli olan oglum hesaba dahil ediliyor mu

bilgilendirirseniz sevinirim..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    953
    Verilen Beğeniler
    1.240

Üye
    NUSAY Avatarı

Gerçek Adı
    nusay
    Son Giriş
    30.05-2017
    Saat
    22:50
    Yaşadığı Yer
    TEKİRDAĞ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

her ildeki yöneticiler kendi şartlarını koyuyorlar sanırım . böyle saçmalık görmedim .benimde oğlum 4 yaşında ve biz 2 yaşından beri evde bakım aylığı alıyoruz .ilk raporumuz % 60 verilmişti onda bile sorun etmediler tabiki ağır özürlü ibaresi işaretli olması gerekir. şuan oğlumun raporu %100. çok şükür ki hiç sorun çıkarmadılar.ama raporları çıkarırken çok sorun oluyo sizin gözünüzden bişey kaçırmamanız gerekiyor.ve bu maaş için mutlaka bi yerlere şikayetinizi yineleyin çünkü hakkınız... inş biran önce hayırlı cvplar alırsınız...

Üye
    furkanfurkan Avatarı

Son Giriş
    31.07-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

18 martta heyete girecek bakalım ne olacak ama umudum yok.heyetteki doktorlardan birinle görüştüm agır özürlü bölümüne evet yazamayacaklarını dediler yaştan dolayı.bende dedim herkez veriliyor 1.5 yaşında alanda var 2 yaşında alanda var dedim doktorun bana verdigi cevap beni baglamaz dedi.en sonunda ankaraya gidip protesto yapacam bu gidişte.1.5 senedir ugraşıyorum ya bu raporla.fıstırmamak elde degil

Üye
    furkanfurkan Avatarı

Son Giriş
    31.07-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam arkadaşlar bugun uzun ugraşlar sonunda oglumun raporunu aldım. sizlerin yardımlarınızla beni yönlendirmeniz sizin sayenizde raporu aldım sonsuz teşekkürlerimi bir borç biliyorum..
    raporda.%76 oranında agır özürlü bölümünde evet yazıyor. teşhisi Parapleji. idrar inkontinansı. mental reterdasyon. hidrosefali. tetrakard sendromu yazıyor.

benim ögrenmek istedigim bu tanıya göre rapor oranı nasıl.
    bir de sürekli bölümünde 2 yıl yazıyor... evde bakım ücretini için kriterlerim uyuyor 348 tl gecmiyor kişi başına düşen oran bundan sonra nasıl yol izlemeliyim..

Üye
    NUSAY Avatarı

Gerçek Adı
    nusay
    Son Giriş
    30.05-2017
    Saat
    22:50
    Yaşadığı Yer
    TEKİRDAĞ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    sürekli bölümünde 2 yıl yazıyorsa raporunuz 2yıl sonra yeniden yenilenmesi gerekiyor. inş maaşınız bir an önce bağlanır...

Sayfa 1 / 2 12 SonSon