Toplam 9 mesajın 1-9 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
  1. #1
    Üye
    adil korkmaz Avatarı

    Gerçek Adı
    mk
    Üyelik Tarihi
    21.02-2009
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Mesaj
    259
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    SHÇEK e tlf açtım bakıcınız olan eşinizin vefatından 15 gün içerisinde bildirmeniz gerekirdi diye bir şeyler söylediler 15 günü geçtiği için yeni bakıcı atamanız kabul görmez yeniden başvuru yapmanız gerekir.

    bu gün SHÇEK e gittik bakıcı değiştirme başvuru formunu doldurduk görevli memur hiç bir şey sormadı. bu durumu anlatım görevli hiç bir şey bilmediğini ancak dilekçemin değerlendirmeye alınacağını ondan sonra yetkililer gereken neyse size bildirecekler diye cevap verdi.

    bu durumdan dolayı yeniden başvurmam gerekecekmi bakım ücreti kesilirmi en son aylık yatırılırmı yatırılsa rahmetli eşim adına çekilebilirmi?

  2. #2
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

    Gerçek Adı
    Bülent
    Üyelik Tarihi
    09.01-2003
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Mesaj
    55.874
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Hayır, ancak bakımı yapılan kişi vefaat ederse bunun 15 gün içinde bildirilmesi gerek diye bir madde var. Bakıcının ölümü halinde böyle bir şey söz konusu değil; oradaki memurlar karıştırmış olmalı.
    Kesinlikle bir süre kısıtlaması yok ve zaten olması da hakkaniyetle bağdaşmaz.
    Madde 11-
    [...]
    Bakım ücreti il müdürlüğünce ödenen bakıma muhtaç özürlünün vefat etmesi hâlinde, bakım hizmetini üstlenen özel bakım merkezi veya akrabası en geç on beş gün içinde durumu il müdürlüğüne bildirmek zorundadır. Aksi takdirde sorumlular hakkında hukuki ve idari işlem yapılır.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

  3. #3
    Üye
    adil korkmaz Avatarı

    Gerçek Adı
    mk
    Üyelik Tarihi
    21.02-2009
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Mesaj
    259
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    bakıcı değiştirmek için fazla bir süre beklenirmi uzun sürerse nekadar sürede maaş bağlanır?

  4. #4
    Üye
    adil korkmaz Avatarı

    Gerçek Adı
    mk
    Üyelik Tarihi
    21.02-2009
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Mesaj
    259
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    arkadaşlar burada benim bir sorum olacak bana bilgi verirseniz sevinirim ben avrupa yakasında oturuyorum 28 11 2009 tarihinde bakıcım olan eşim vefat etti yeni bakıcı olarak annemi atadık fakat henüz eve gelip bakmadılar hesap numarasınıda daha vermedik bu durum da aralık ayı bakım ücreti vefat eden eşim üzerine mi yoksa yeniden bakıcım olacak annemin işlemleri üzerinden mi yapılacak bu konuda beni bilgilendirirseniz sevinirim.

    not: vefat eden eşimin banka kartı bizde duruyor yatırılırsa bu parayı çekersek bir sorun olurmu?

  5. #5
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

    Gerçek Adı
    Bülent
    Üyelik Tarihi
    09.01-2003
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Mesaj
    55.874
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Yok yok, fazla beklenmez. Başvurduğunuzda bakımınızın aksamaması konusunu ısrarla vurgulayın, hemen gerekli işlem yapılır.

    Bankaya yatan parayı ben olsam çekerim ama kesin bilgi almadan harcamam. Olur ya, geri isterlerse, zor durumda kalmamak lazım...

    Bence hiç kesintiye uğramadan evde bakım aylığı annenizin hesabına yatırılacaktır.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

  6. #6
    Üye
    adil korkmaz Avatarı

    Gerçek Adı
    mk
    Üyelik Tarihi
    21.02-2009
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Mesaj
    259
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    bu gün sakatlar derneği genel merkezine gittim durumu izah ettim bana bu defa aneminde geliri hesaplanıp öylece değerlendirme yapılacak dediler anemin hiç bir geliri yok yanlız babam yılardır emekli ama anemin ikametgahını üzerime aldım emekli maaşından başka bir gelirleride yok.

  7. #7
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

    Gerçek Adı
    Bülent
    Üyelik Tarihi
    09.01-2003
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Mesaj
    55.874
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Aynı evde yaşayan anne-baba gelir hesabına dahil edilir: http://www.engelliler.biz/forum/evde...-dahildir.html
    Sonuca göre evde bakım aylıkları kaldığı yerden ödenmeye devam olunur. Arada bir aksama olacağını sanmıyorum.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

  8. #8
    Üye
    adil korkmaz Avatarı

    Gerçek Adı
    mk
    Üyelik Tarihi
    21.02-2009
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Mesaj
    259
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Hala gelip giden yok bu nekadar süre devam eder bana gereken bilgiyi verecek bakıcı değiştiren arkadaşlar yokmu ?

  9. #9
    Üye
    adil korkmaz Avatarı

    Gerçek Adı
    mk
    Üyelik Tarihi
    21.02-2009
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Mesaj
    259
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    29-12-2009 tarihinde shçek ten iki görevli geldiler bizden şu belgeleri istediler bakıcı değiştirirken
    1: yeni bakıcının ikametgah. senedi
    2: form 5 hane halkının (muhtardan)
    3: bakıma muhtaç kişinin ssk-bakur- emeklisandığı dükümü.
    4: yeni bakıcının ziratbank hesap cüzdanı fotokopisi.

    not: ocak ayının sonuna kadar yeni bakıcının hesabına maaş yatırılacak