Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 29 mesajın 16-29 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    sırdaş Avatarı

Gerçek Adı
    Saliha
    Son Giriş
    25.09-2017
    Saat
    22:56
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    bunu demediğimi sizde biliyorsunuz bülent bey.ben bağlanacak olan bakım parasında aranan şartı belirttim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:29
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Aranan şartlar belli. bakıma muhtaçlık kriterleri'ne uyacaksın, gelirin de 348 TL'den az olacak... Buna uyuyorsan alırsın, uymuyorsan alamazsın.
    Oysa sizler, "bakıma muhtaç kişiler nasıl çalışır" diye kanaat belirtiyorsunuz. Bunun yanlış olduğunu söylemeye çalışıyorum.
    Şuradaki mantık yani: http://www.engelliler.biz/forum/ayri...-tartisma.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    sırdaş Avatarı

Gerçek Adı
    Saliha
    Son Giriş
    25.09-2017
    Saat
    22:56
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

yazmış olduklarım farklı düşündüğümü yansıtmış bilakis sizin gibi düşünüyorum.
    fakat ben burda mantık değil gelen heyetin mantıksızlığını biliyor öyle yorumluyorum.ne yazıkki ülkemizde herbakımdan kanunlarımız oldukça iyidir.fakat iş bunu işlemeye gelince bunu yapacak kapasiyete sahip çalışanımız olmadı için ve işinin ehli,hep bir eksiklik hep bir yalnış işlem.ve mağdur olan yine bizler koştur dur yok bu kanun var,yok şurda yoktur diye yazmıyor.diyip sadece kendimizi kandırır dururuz.heyet gelincede elimizden geldğinden daha fazla sakat olmaya çalışırız verecekleri üç beş kuruşu alabilmek için.
    o yüzden burda mantıktan söz etmeye gerek yok.
    burda geçerli teş şey, heyetin inisiyetifi.

Üye
    çelik Avatarı

Son Giriş
    21.12-2013
    Saat
    17:41
    Yaşadığı Yer
    bozüyük
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın oturanboğa :
    benim başımdan geçti burada paylaşayım 2 yıl önce ben ssk lı işçi olarak çalışıyordum ben tekerlekli sandalyeliyim% 80 engelli biriyim hastane sağlık kuruluna bakım ücreti için başvurduğumda sağlık karneme baktılar ben aktif çalışan görünüyorum memurlar ilkinden bakım ücreti alamazsın sen çalışıyor görünüyorsun dediler ben rapor almak için ısrar edince rapor işlemlerini düzenlediler gel git derken raporu aldım %64 bakıma muhtac ibareli raporu aldım ve bağlı olduğum sosyal hizmetlere gerekli evraklarla muracaat ettim görevli müdür biz evrakları işleme koyarız ama aktif çalışan görünüyorsun bu durumda sgk itiraz ediyor evrakların Ankaradan kabul edilmez ancak emekli olduğunda başvurursan bakım ücretinden yararlanırsın diye bilgilendirdiler . şimdi emekli oldum 3 ay öncede bakım ücreti için başvurdum önümüzdeki günlerde eve kontrole gelecekler gelişmeleri yazarım...
    bana da söylenen çalışabilir engelli bakım ücretinden yararlanamaz zaten ne biçim bi ikilem mantıken de işbul raporu alıyoruz yüzdesi çalışabilir olsun diye bakım ücreti için rapor alıyoruz çalışamaz diye ya bu deve ya diğer deve...

Üye
    harunresitdeveci Avatarı

Son Giriş
    15.11-2014
    Saat
    15:00
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar adı üerinde EVDE BAKIM PARASI beni iki kişi akülü arabama bindirince gidemiyeceğim yer yok %92 of liyim.devlet memuruyum.ve evde bakıma muhtacım.ama işte tek parmağımla bilgisayar başında işimi yapıyorum ama eve gelince bana iki kişi lazım .yatağa geçmek için tuvalete gitmek için vs. adı üzerinde EVDE BAKIM PARASI alan şartlarını uan uyduran alın evde bakıma muhtaçsan ananın ak sütü gibi helal muhtacız çünkü başkalarına.etli ile sütlüyü birbirgine karıştırmayalılm

Üye
    adil korkmaz Avatarı

Gerçek Adı
    mk
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadalar burada bende kendim çalışıyorum %60 bakıma muhtaç raporuyla evde bakım aylığı almaktayım
    böyle bir uygulama yoktur olamaz da zaten, kriterlerin uyuyorsan alırsın

hatta yakında şöyle bir durumum da oldu eşim bakıcımdı 3 ay önce vefat etti yeni bakıcı olarakta annemi atadım yanlızca 2 aylık maaşı kesildi. şubatın 25 de bakım aylığınıda aldım özel sektörde çalışıyorum anlatmış olduğunuz duruma göre bana da verilmemesi gerekirdi bence Dotanu53 arkadaşımız kendi durumunu iyice araştırsın belki de başka nedenlerden dolayı kesilmiştir bu işler telefonla falan olmaz yerinde araştırsın kesilme sebebini ilaki öylede böylede öğrenir...

çalışıp bakım aylığı alan arakadaşlar yokmu? açıklık getirseler...

Üye
    dotanu53 Avatarı

Gerçek Adı
    İbrahim
    Son Giriş
    09.12-2016
    Saat
    12:53
    Yaşadığı Yer
    Rize Fındıklı
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba bülent bey....
    Hatırlarsanız 2 ay önce evde bakım aylığı hakkındaki problemi yazmıştım.
    Bana itiraz dilekçesi önermiştiniz,
    Dilekçeyi il müdürlüğüne gönderdim. Bu süre içerisinde hiçbir cevap verilmedi.Telefonla aradığımda sana yeniden eve heyet gelecek demelerine rağmen,hiçbir gelen olmadı.
    Bu durumda ne yapmalıyım?
    6 aydır evde bakıcı maaşı alamıyorum.
    Yılda 4 ay çalıştğım için kesildği söylenmişti.
    Maddı durumumda hiçbir değişiklik olmamıştır.
    Bilgi ve önerinizi bekliyorum...Teşekkürler...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:29
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

BİMER'e yazın bunu:

şu tarihte evde bakım hizmetim sonlandırıldı. Bunun üzerine şu tarihte şu dilekçeyi gönderdim kuruma. Ne var ki geçen 2 aya rağmen hiç bir gelişme olmadı.
    Yaşadığım büyük mağduriyetin ortadan kaldırılması için shçek'dan görevlilerin görevlendirilmesini arz ve talep ederim
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    dotanu53 Avatarı

Gerçek Adı
    İbrahim
    Son Giriş
    09.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Rize Fındıklı
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

SAYIN BÜLENT BEY;
    Uzun zamandır bu siteye giremedim. Evde bakıcı maaşı konusunda size sorunum yazmıştım. Eşime bağlanan EVDE BAKICI maaşı ,yılda 4 ay mevsimlik ben çalıştığım için kesilmişti. Siz bana bir dilekçe örneği yazmıştınız,o dilekçeyi İl SHM göndermiştim,bana hiçbir şekilde cevap verilmedi.
    Yine zaman zaman yönetmelikler değişir düşüncesiyle telefonla bilgi almak istedim.Sigortalı olduğumdan dolayı maaş bağlanamz cevabını aldım.Bir hafta önce yeniden muracaat et,değerlendirirz dediler.İstenen belgeleri hazırlayıp gittiğimde kabul etmek istemediler. Yinede son şansın deyip ,muracaat ettim.Hiçbir şekilde hakılığımı ispat edemiyorum,sürekli çalışsam zaten ihtiyacım olmaz,hakkım değildir. Ben yılda 4 ay çalışıyorum,8 ay da dışardan sigorta pirimi ödedmek zorundayım.Yoksa 30 yılda ancak emekli olabiliyorum,3600 gün sayısı nasıl dolsun. Bildiğiniz gibi malülen emekliliğim reddedildi.

Evde bakıcı maaşı konusunda sizce bşka ne yapabilirim? Bir tv. kanalında gerek malülen emeklilk,geçici çalışmak ve evde bakım maaşı hk. sıkıntılarımı anlatmak amacıyla çıksam bir faydası olurmu? Sizden bilgi almak istıyorum. SELAMLAR...BAŞARILAR DİLEĞİYLE..

Yasaklı Üye
    saww Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    14:38
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

biyo;

Yetmiyor demekki adamın art niyeti olsa burda yazmaz demi

Üye
    trneco Avatarı

Son Giriş
    31.08-2016
    Saat
    18:48
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

iyigünler benim oğlum otizim hastası 1998 doğumlu eli ayağı sağlam fakat ,tek başına yolda yürümesi bile ,onun yapamayacağı bir olanıksızlardan biri , kaybolsa ismini dahi söyleyemez ,fakatt beyni normal bir vatandaşmız neresi özürlü olrsa olsun yapacağı ,işler vardır , ve topluma kazandırılmalı bence çalışmasına izin verilmeli ve şartlar ne olursa olsun ...elbet ömür boyu bakıma muhtaç ise,,,,

Üye
    Rain_Man Avatarı

Gerçek Adı
    adem
    Son Giriş
    24.07-2017
    Saat
    14:33
    Yaşadığı Yer
    HATAY.
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

merhaba arkadaşlar bilmiyorum bu ülke nasıl sosyal bir ülke haline ne zaman gelebilir biz bile birbirimizi anlamaz iken kim anlaya bilirki.şunu bie kere aklınıza yerleştirin arkadaşlar öyle yorum yapın anlayarak evde bakım parası bize verilmiyo bizle ilgilenen kişiye veriliyo bizle ilgileniyo diye tabikide engelinin durumuna göre engelli çalışabilir ve parada kazanabilir.konuya mualif olan arkadaşların sanırım tuzları kuru ve araştırmadan yorum yapıyorlar.herkese iyi akşamlar..

Yasaklı Üye
    sen/duyar Avatarı

Gerçek Adı
    selahattin
    Son Giriş
    06.07-2015
    Saat
    00:09
    Yaşadığı Yer
    FETHİYE
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Genel olarak çalışan engellinin bakım maaşı alamaycağı yönünde görüş bildirmiş arkadaşlar ...bu konu da yeterli bilgim yok ama;zaten bakım parasını engelli kişi kendisi almıyor ki,bakıcı alıyor .Bakıcı da ''ben sana bakıyorum aldığım parayı istediğim gibi harcarım'' deyip bakılan kimseye herhangi bir maddi katkısı bulunmadığını düşünün,öyleyse bakılan kişi yoğun bedensel iş gerektirmeyen otomasyona bağlanmış bir iş de ya da fikir işçisi olarak da çalışabilir .....elinden geliyorsa çalışmalıdır da ...

Üye
    dotanu53 Avatarı

Gerçek Adı
    İbrahim
    Son Giriş
    09.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Rize Fındıklı
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Arkadaşlar; bildiğiniz gibi engellilere her ilde ayrı ayrı uygulamalar yaplıyor.Evde bakıcı maaşı bazı illerde; heyettarafından başka şekilde değerlendirilyor. Bazı engelli yakınları aileden olmayan kişileri ailden gösterip alıyorlar.
    Bakıma ihtıyacı olmayan bazı kişiler yüksek rapor alıp,bu maaşı alıyorlar. Bu haksızlıklar utanç verici şeyler. Bölgemizde sosyal yardım dağıtılıyor; yaş çay toplayan yarıcılar var,yılda 50 ton yaş çay yarıya toplayan yarıcı Fak fuk fondan yardım alıyor. Çünkü yarıcı ailenin üzerinde resmiyette hiçbiir gelir gözükmuyor. Arazı sahibinin üstünde gözüküyor mal varlığı.
    Ben,yılda 120 gün çalıştığım için, evde bakıcı maaşı alamıyorum,hiçbir sosyal yardım alamıyorum,bu adaletsizliğe bakarmısınız?
    yarıcı aileler üstelik pehlivan gibi sağlam kiişiler,taşı sıksalar suyunu çıkarırlar.Ülkemizde kayıtdışı gelirler hesaplanmıyor.Benim gelirim belli,aranan şartlara uygundur,üstelik yürürlükte olan kanuna göre,çalışan engelliye evde bakıcı maaşı ödenmez diye açık bir hüküm yoktur. İl sosyal hizmetler müdürlüğünün insafına bağlıdır.
    Bir yıldır uğraşıyorum,BİMERE de yazdım hiçbir sonuç alamadım. Yinede hakkımı aramaya devam ediyorum.....

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12