Sayfa 4 / 6 İlkİlk 123456 SonSon
Toplam 82 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    SER-VET Avatarı

Gerçek Adı
    servet
    Son Giriş
    21.08-2011
    Saat
    00:31
    Yaşadığı Yer
    izmir buca
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    eline sağlık bület abi ne güzel düşünmüşsün,benim aklıma birde şu geliyor,diyelimki bakmakta olduğumuz yakınımız hastaneye yatırıldı,maaş kesilcekmiş diye duydum ne kadar doğru bilmiyorum ama çok saçma geldi bana,refakatçı olarak yine bakıyorsun hastanı sonuçta,offfffffff offff.başvur shçek maaş bağlansın diye bekle 6 7 ay,adres değişti başvur yeni ikametgahı yine bekle,hasta olup yada kontrol amaçlı izlenmesi için hasta kişi hastaneye yatsın yine maaş kesintisi,ne olucak halimiz böyle,hep korku içinde yaşamak çok zor ALLAH vicdan versin ne deyim ben..gelişmeler olunca burda paylaşçağın günü bekliyoruz bület abi HAYIRLI HABERLER alırız inşallah

Üye
    Suskun 26 Avatarı

Gerçek Adı
    hüseyin
    Son Giriş
    30.08-2016
    Saat
    12:26
    Yaşadığı Yer
    malatya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Evde Bakım Hizmeti için başvurduk, eve hiç bir görevli daha gelmedi, işlemleri internet üzerinden takip edebiliyor muyuz?

Üye
    yunusbuğra Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammet
    Son Giriş
    24.07-2011
    Saat
    17:45
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bir Engelli'niz varsa Aylık maliyeti nedir bir defa bunu düşünen varmı acaba.

Maddi tarafı bir yana Manevi tarafınıda düşünsün shçek.

Down sendromlu 5 yaşında bir çocuğum var evde ne zaman enson huzurlu ve mutlu olduğumu unuttum.

Bunu düşünüyorlar mı, manevi olarak angelli yakınları paramparça ne kadar yok deselerde.

Neyimiz var evde eşim ve çocuklarımın psikolojisi aman daha kötü olmasın evde sıkılmasınlar diye hergün gezmeye götürüyorum onları.

En yakın bir sahile bile gitmenin masrafı nedir bunu hesaplıyorlar mı. Hataneleri onun eğitimi için harcamaları saymıyorum henüz.
    En kısa mesafedeki bir hastane veya park veya kır yeri taksimetre kaç tl yazıyor biliyor musunuz. BİLEMESSİNİZ SHÇEK
    ÇÜNKİ SİZDE BİR ENGELLİ YOK, KİMSECİKLERE GİDEMİYORUZ VURUYOR KIRIYOR SİNİRLENİP BİR KİMSENİN EVİNE GİTMİYORUZ.
    BİLEMESSİNİZ ÖZÜRLÜLER İDARESİ ADI İDARE AMA İDARE ETMİYORSUNUZ. NE OLMUŞ 2 KURUŞ FAZLA İSE GELİR
    ZATEN MİLYONER OLSAM NE İŞİM VAR,SANA YALVARARAK EVİME GELECEĞİNİZ GÜNÜ KORKUYLA BEKLEMEKTEN BIKTIM
    LANET OLSUN VERDİĞİN PARAYA AL GİT HORTUMCULARA YANDAŞLARINIZA VERİN ALIN SİZİN OLSUN ALIN ALIN ALIN
    SİZDEN KORKAN SİZİN GİBİ OLSUN ..........MUHAMMET KAR

Hiç atasözü duymadınız mı. 'alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste'

tüm engelliler onlar mazlum ve allah'ın seçilmiş kullarıdır.çok sabırlıdırlar anlayışlıdırlar alçak gönüllü kırılgan ama belli etmeyenlerdir.

Ama onların ahından,onların göz yaşından,onların bedduasından sakının,onları mutlu etmenin yollarını arayın.

Bizler engelimizle,sizler ise engellilere yaptığınız haksızlıklarla mesul ve amir siniz.

Bırakın 2 kuruşun hesabını yapmayı,gelin bizimle bir ay yaşayın ondan sonra bize nekadar maaş bağlayacağınıza sonra karar verin.

Üye
    ezgili dünyam Avatarı

Gerçek Adı
    Kızımın adı Ezgi
    Son Giriş
    11.08-2015
    Saat
    00:59
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yaşadıklarımdan bu durumun her yerde değişik uygulandığını öğrendim. Bulunduğum şehirdeki sosyal hizmetler görevlileri evime geldiklerinde son derece hoşgörülü davrandılar. Eğer gelip evde bulamazlarsa kapıya not bırakıp, ertesi gün kuruma çağırıyorlarmış. Ve elleride bulunan doyaların belli bir süre içinde bitmesi gerkiyormuş. Evime geldiklerinde sadece salonda oturdular. Buyrun evi gezdireyim dediğimde hayır gerek yok dediler. Ve evin düzenli olmasının kendi açılarından olumlu olduğunu söylediler.
    Bence biz bu durumu yanlış anlıyoruz. Görevlilerin evi gezme amaçları, evde bulunan engelli bireyin iyi şartlarda bakılıp bakılmadığını öğrenmeleri amaçlı. Yani maddi durumumuz yetersiz olabilir ama engelli bireye genede sağlıklı bir ortam sağlayabiliriz. Engelli bakım maaşı alıpta bakımları düzgün yapılmayan o kadar çok birey var ki. Mayıs ayında yaşadığım bir durumu anlatayım. Bir köyün düzenlediği pikniğe gitmiştik. Orada adı Melek olan zihinsel engelli bir genç kız kendi başına, gerek kalabalık gerekse ıssız yerlerde dolaşıyordu. O kadar tedirgin oldum ki. Kötü niyetli kişilerin her an kurbanı olabilecek durumdaydı. Ailesini aradım bulamadım. Kızımızı, yavrum kendi başına dolaşma vs. diye ikna etmeye çalıştım ama tabiki anlamadı beni. Ailesini aradım bulamadım. Ve kesinlikle eminim ki bu kızımızın ailesi mutlaka evde bakım ücreti alıyor. Şimdi bu aile bunu hakediyormu. Benim Ezgim'de down sendromlu . Asla ailem haricinde kimsenin evine bile göndermem. Gözümden sakınırım.

Üye
    atildertli Avatarı

Gerçek Adı
    atıl
    Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    19:05
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

SLM BABAM EMEKLİ 1290 tl maaş alıo komşumuzun babasının 3000 tl geliri var o alıyo biz evde 3 kişiyiz kişi başına 425 tl düşüo bana verirler mi ???

Üye
    bacak14 Avatarı

Gerçek Adı
    yusuf
    Son Giriş
    16.12-2015
    Saat
    11:56
    Yaşadığı Yer
    bolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bildiğim kadarıyla 380 ytl olması lazım yani bu miktarı gecmemesi lazım

Üye
    bilgeadam Avatarı

Son Giriş
    20.07-2017
    Saat
    14:15
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hayır vermezler kişi başı sınır 380 lira benim evde bakım maaşım sınırı 10 lira geçti diye kesildi

Üye
    nacar Avatarı

Son Giriş
    18.11-2017
    Saat
    12:12
    Yaşadığı Yer
    kalbimin attıgı yer
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

az olacak kişi başına 380 tl olması lazım yoksaki baglanmaz komşununuzun evde kaç kişi var en az 8 kişi varsa baglanır

Üye
    N. UÇAN Avatarı

Gerçek Adı
    Nur
    Son Giriş
    22.01-2013
    Saat
    15:46
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

nacar;908443]az olacak kişi başına 380 tl olması lazım yoksaki baglanmaz komşununuzun evde kaç kişi var en az 8 kişi varsa baglanır

Evde en az 8 kişinin olması halinde evde bakım ücreti bağlanması şartını neye dayanarak açıkladınız açıklarmısınız.

Üye
    atildertli Avatarı

Gerçek Adı
    atıl
    Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

3000/8=375 tl ortalama

ama şeçimlerden sonnra akp 450 tl ye çıkarcakmış

Üye
    ersoylarsigorta Avatarı

Gerçek Adı
    semih ersoy
    Son Giriş
    27.06-2011
    Saat
    00:17
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

neyiniz var tam olarak ve size kim bakıyor size bakan kişinin aylıgı yoksa siz aylık 570 tl alırsınız.

Üye
    nacar Avatarı

Son Giriş
    18.11-2017
    Saat
    12:12
    Yaşadığı Yer
    kalbimin attıgı yer
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

N. UÇAN;
    arkadaş dedi ya komşumuzun babasının 3000 tl geliri var o alıyor o yüzden dedim 8 kişi olması lazım ki 380 tl az olur

Üye
    ersoylarsigorta Avatarı

Gerçek Adı
    semih ersoy
    Son Giriş
    27.06-2011
    Saat
    00:17
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

anlıyorum yanlız belgelenebilir bi maaşı yoksa yada maaşını düşük gösterirse sorun olmaz zaten

Üye
    atildertli Avatarı

Gerçek Adı
    atıl
    Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Babam emekli ve 1285tl maaş alıo evde 3 kişiyiz temmuzda sınır artcak diyolar.bakım parası alabilirmiyim ???

Üye
    ş_i_f_a Avatarı

Gerçek Adı
    musa
    Son Giriş
    07.11-2017
    Saat
    11:21
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    hayır alamazsınız.şuan için 380 tl olan sınır temmuz da 400 tl olacak.400*3=1200 babanızın maaşı 1200 liradan fazla olduğu için alamazsınız.

Sayfa 4 / 6 İlkİlk 123456 SonSon