Sayfa 3 / 6 İlkİlk 123456 SonSon
Toplam 82 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    dua Avatarı

Son Giriş
    01.10-2016
    Saat
    22:28
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ben de size katılıyorum.maddi durumuna bakılmaksızın özür şartları uyan herkese bu maaş bağlanmalı.bu hastalığın sıkıntısını yaşayan bilir.ve yaşayan bilir ki çekilen bu derdi hiç bir maddi karşılık kapatamaz.devletimiz özürlülerinin ve ailelerinin bu hassasiyetine duyarlı olmalı...

Üye
    dafy Avatarı

Gerçek Adı
    hüseyin bayar
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    15:21
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bülent abi benimde düşüncem var bu gelir kriteri 1 lira bile fazla olsa ödemiyorlar halbuki 1 lira kimseyi zengin etmez kriterden diyelimki 50 tl mi fazla bakım parasını 50 tl eksik ödesinler 1 tlmi fazla 1 tl eksik ödesinler ne olu sanki ben bu paranın annelerin hakkı olduğuna inanıyorum o anneler çucuklarına bakabilmek için 24 saat evde hastalansalar hastaneye gidemiyorlar hiç oplmazsa kritereden 3 kuruş fazla olana en azından fazlalığı alıp kalanı ödesinler 1 tl fazla alanın günahı ne bu da benim fikrim ne kadar katılırsınız bilemiyorum saygılarımla.

Üye
    akberk Avatarı

Son Giriş
    16.11-2010
    Saat
    14:35
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar geçenlerde bir arkadaşım oğlunu evde bırakıp hemen evin karşısında ki markete ekmek almak için çıkıyor geldiğinde kapıda shçk den gelen memurlarla karşılaşıyor sonuç eve girip çocuğa bakıyorlar ve 4 gün sonra maşın kesildiği haberi geliyor sebep çocuğun evde yalnız bırakıldığı ve bakımın düzensiz olduğu şu sıralar ben istanbuldayım ve tüm arkadaş çevremden aldığım bilgi evlere ziyaret ani ve çok sıklaşmış belki faydası olur diye yazdım Saygılar

Üye
    dafy Avatarı

Gerçek Adı
    hüseyin bayar
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    15:21
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İyide anne hiç hastalanmayacak mı?Doktora gitmeyecek mi?Annenin kendi ihtiyaçlarını karşılamaya hakkı yok mu? Anne 24 saat çocuğunun başında duracak diye bir şey yok ki,anne bir yakınına çocuğunu bırakıp kendi ihtiyaçlarını gideremeyecek mi?İcabın da çocuğunu alıp gezmeye de gidebililir çocuğunu dışarı çıkarıp gezdiremeyecek mi? Bakım maaşı veriyorlar diye anneyi çocuğu 24 saat eve mi mahkum edecekler?Böyle saçmalık mı olur?Bunun için bakım parası kesilir mi çok saçma Bülent abi lütfen bunları da belirt.bu şekilde anneler bakım parası kesilecek diye korkuylamı yaşayacaklar insaf yahu para veriyorlar diye kimsenin korku imparatorluğu kurmaya gerek yok zaten anneler yeteri kadar çocuklarına kendilerini adamışlar hayatları bitmiş kendilerini koyvermişler yeteri kadar sıkıntıları var birde bu bakım parası kesilecek diye bu korkuylamı yaşayacaklar kimsenin annneleri bu kadar tedirgin etmeye hakkı yok acaba o gelen memurlar çocukları annelerinden dahamı iyi düşünüyorlar dahamı iyi bakacaklar türkiye de milyonlarca engelli var o zaman kendiler açsınlar bakım evi milyonlarca engelliye baksınlarda görelim o annenin bakım parasını kesince şimdi dahamı düzenli bakılacakmış hiç kimsenin annelere bu korkuyu yaşatıp rencide etmeye hakkı yoktur.

Üye
    ezgili dünyam Avatarı

Gerçek Adı
    Kızımın adı Ezgi
    Son Giriş
    11.08-2015
    Saat
    00:59
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende evde bakım ücreti için başvuru yaptım. Kızım down sendromlu 16 yaşında. Kısa süreli yalnız bırakabiliyorum. Alt katımızda ailem oturuyor, eve diafon bağladım, oradan sesi takip ediyorlar. Arada bir çıkıp bakıyorlar. Zaten asla gezme amaçlı bir yere gitmiyorum, hatta alışverişimi bile ya eşim, yada ailemden birisine yaptırıyorum. Çok yakınımızda olan oğlumun okuluna toplantı için gidiyorum, arada bir bahçeye çıkıp bahçe işleri ile ilgileniyorum. Ne yani bunlarıda mı yapmayıp 24 saat kızımın başında bekliyeyim. İyi bari ayağımıza elektronik bir pranga takıp kontrol altında bulundursunlar. Gerçi o mahkumlar bile bahçe sınırları içinde gezebiliyorlar. Korkunç bir durum bu. Biz engelli çocuk anneleri zaten kendi hayatımızı feda etmişiz. İnanamıyorum ya, söyleyecek söz bulamıyorum. Zaten maaş bağlanacakmı belli değil. Gerçi bağlansa bile baskın yapıyorlarmış demekki.

Üye
    NUSAY Avatarı

Gerçek Adı
    nusay
    Son Giriş
    30.05-2017
    Saat
    22:50
    Yaşadığı Yer
    TEKİRDAĞ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hayatlarımız bu kadar mı ucuz bu kaDAR mı basit geliyor bizim yaptığımız bu çok kutsal iş kimilerine.biz ruhumuzu aklımızı feda ederken herşeyimizle yavrularımıza markete gitmek mi suç .ozaman tuvaletede gitmeyelim hiç .aynı şey değilmi. haksız olarak maaş alanlar varken neden haklılar kaybediyor hep .nedennn...

Üye
    ezgili dünyam Avatarı

Gerçek Adı
    Kızımın adı Ezgi
    Son Giriş
    11.08-2015
    Saat
    00:59
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bilgisayar lüks sayılırsa vay halimize. Benimki zaten eski bilgisayar, onuda saklayamam kusura bakmasınlar. Zaten şu eve gelme işi beni strese soktu. Evin her köşesine bakıyorlarmış. Bu nasıl bir zihniyettir anlayamıyorum. Kişinin evi odaları özeldir ya, belki o gün kendisi hastaydı yada çocuğu hastaydı, evinin günlük işi aksadı. Evin her bölümüne teftiş edermiş gibi bakmayı hiç normal bulmuyorum.

Kaldı ki yoğun bakımda olan hastanın başında bile 24 saat beklenmiyor. Neredeyse pişman oldum başvurduğuma.

Üye
    saim turhan Avatarı

Gerçek Adı
    saim
    Son Giriş
    02.12-2017
    Saat
    09:41
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

akberk;
    yazınızı okudum gerçekten hayretler içinde kaldım,acaba yanlışmı okudum diye bidaha okdum, Allah Allah diyorum,

Üye
    çelik Avatarı

Son Giriş
    21.12-2013
    Saat
    17:41
    Yaşadığı Yer
    bozüyük
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hakan oktaşlı;
    burada yetkili kurumun verdiği cevap bile bana göre engelliye verilen sadakadır bu deniyor yani vereceğim zamanı ben bilirim havası var çok üzücü bir durum ciddiyetsizlik olarak görüyorum ve kınıyorum...

Üye
    ww_xxx72 Avatarı

Son Giriş
    22.02-2011
    Saat
    01:41
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaslar nekadar aci bir olay anne ekmek almaya gitti diye maasi kesiliyor varmı böyle bişe yabizler zaten kendimizi cocoklarimiza adadik ekmegi kime aldiralim cocuk acmi kasin anlamiyorum ya valla yüregim sızladı hani şöyle bi ata sözü vadir tok acin halinden anlarmi onlarda bizim halimizden anlamiyolar ama bunun hesabını öbür dünyada nasil verecek o memurlar

Üye
    akberk Avatarı

Son Giriş
    16.11-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

eVET ARKADAŞLAR BENDE SİZİN GİBİ HAYRET İÇERİSİNDE KALDIM AMA NE YAZIKKİ YAZDIKLARIM KELİMESİ KELİMESİNE GERÇEK YAŞANAN .bir otistik çocuk ailesinin başına gelen..kendi anlattıkları benim oğlumda otistik bazen bende evin karşısındaki markete yada eczaneye evde onu yalnız bırakıp gidiyorum çünkü başka çarem yok kim bakacak ama bunu onlar anlayamazlar sorarsanda biz görevimizi yapıyoruz diyorlar çıkıyorlar işin içinden zor arkadaşlar çok zor ama ne var ki biz aileleri eve hapis edip sanki gelecek sağlıyorlar kendilerince verdikleri maaşla eve hapis ol sonrada toplumun seni kabullenmesini bekle ne ala memleket daha ne olsun..

Üye
    seker kiz Avatarı

Gerçek Adı
    Melike
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:37
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    17

Bugün sosyal hizmetlerden bir görevli ile bakım maaşı alanlara uygulanan aşırı baskı konusunda konuştum.Memur bayanda bakım maaşı alanlara uygulanan aşırı baskıdan hoşlanmadıklarını ve bu durumu düzenlemeye çalıştıklarını söyledi.Maaş veriliyor diye insanların sıkboğaz edilmesine şiddetle karşı çıkıyoruz diyerek rahatsızlığını belirtti...

Üye
    akberk Avatarı

Son Giriş
    16.11-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Şeker kız evet bende orda çalışan bir arkadaşımla görüştüm dün oda aynı düşünceleri paylaşıyor lakin dediğim gibi yinede bize verilen yetki bu diyor ancak bazı memurlarında insafiyetine kalmış bir durum sanırım neyse umarım en kısa sürede bir düzenleme yapılır

Üye
    yakomoz Avatarı

Son Giriş
    09.01-2017
    Saat
    19:39
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben bu konuları inceledim hepside dopru ama bence evde bakım parası alanların da kredi kullanabilmesi için bir düzenlemeye ihtiyaç var.herkesin kendine göre eksikleri var kimi evini tamir ettirecek ne biileyim maaştan kessinler bize güvensinler sizler ne dersiniz bilmem fikirleri olan yazsın arkadaşlar. hepimiz sosyal hizmetlere bildirelim maaşı aldında kredimi kaldı diyenlerde olabilir. herkes dairede oturmuyor imkanlarımız farklı. düşüncelerininzi bekliyorum

Üye
    seker kiz Avatarı

Gerçek Adı
    Melike
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:37
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    17

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bakım maaşı açısında kredi düşünmek şu ortamda biraz abartılı olur diye düşünüyorum...

Sayfa 3 / 6 İlkİlk 123456 SonSon