Toplam 15 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    alparslan303 Avatarı

Son Giriş
    14.10-2016
    Saat
    07:57
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    slm abiciği size bir şey sormak istiyorum

ben %84 ağır dereceli raporum var. 2022 maaşı alıyorum.
    ama bu sırada evde bakım maaşı almak için başvurdum başvurduktan 5 ay sonra eve bakmaya geldiler sağlık ocağından ban eve bakmaya geldiler baktılar ve 18 ağustos 2009 tarihinde bana cvp geldi
    il müdürlüğümüze oğlunuz ... için evde bakım hizmetindden yararlanmak üzere yapmış olduğunuz başvurunuz bakım hizmeti değerlendirme heyeti tarafından incelenmiştir. özürlü yakınınızın öz bakım becerileri yönünden yeterli ve beyan edilen geliriniz ile yaşanılan ortam arasında fark olduğu kanaatine varılmış olup yapılan başvurunuzun reddine karar verilmiştir.

abiciğim ben buna nasıl itiraz edebilirim. (hakkım var mı?)
    nasıl bir yol takib edeyim yardımcı olursanız sevinirim

şimdide tşklerrrr

Üye
    umut Avatarı

Gerçek Adı
    Ümit
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin adana
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Alparslan, raporun sureli mi, surekli mi?Sayet sureli ise, iyilestigini, kendi kisisel bakimini kendin yaptigini gordukleri icin o yuzden maas baglamamis olabilirler.

Üye
    alparslan303 Avatarı

Son Giriş
    14.10-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

umut abiciğim benim raporum sürekli nasıl yapacağımı bilmiyorum bana yardımcı olursanız sevinirimm

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Alparslan, red gerekçesinde öne sürülen konuların haksız olduğundan emin omalısın önce:
    1. gerekçe: "özürlü yakınınızın öz bakım becerileri yönünden yeterli" demişler. bakıma muhtaçlık genelgesinde belirtilen duruma uygun olduğundan emin misin?
    2. gerekçe: "beyan edilen geliriniz ile yaşanılan ortam arasında fark" var demişler. Hanede kişi başına düşen gelirin resmi olarak 330,6 tl'den az mı, ve evde ortam bu durumun bu beyanla büyük oranda tezat oluşturmadığından emin misin? Yani lüks bir ev, lüks eşyalar, lüks araba vb. bir durum var ve gelen heyet bunları görüp maddi anlamda sıkıntınızın olmadığına hükmetmiş olabilir mi?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    alparslan303 Avatarı

Son Giriş
    14.10-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bülent abiciğim lüks olarak soba yerine klorifer var oda lüks ise eğer evde ahşap yapı bir ev benim bu paraya ihtiyaç duyduğum için başvuruyorum ben 45 yaşındayım ben bu güne kadar müracaat etmedim ama bundan sonra ihdiyaç duyduğum için 2022 ve buna müracaat ettim 2022 alıyorum am bunu vermediler ben buna itiraz etmek istiyorum yardımcı olursanız sevinirim nasıl itiraz edebilirim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Eğer red kararı üzerinden 30 iş günü geçmediyse, aşağıdaki dilekçede boşlukları kendi bilgilerinize göre düzenleyerek sosyal hizmetlere itiraz edin (ve lütfen gelişmeleri bu başlıkta bizlerle paylaşın):

... İlçe Sosyal Hizmetler Müdürlüğü'ne,

... / ... / 2009

Ağır Özürlü oğlum ... ...'nın bakımı için xxx tarihinde Evde Bakım Hizmetinden yararlanma talebiyle kurumunuza başvuruda bulundum. Başvurum, oğlumun "öz bakım becerileri yönünden yeterli ve beyan edilen gelir ile yaşanılan ortam arasında fark olduğu kanaatine varıldığı" gerekçesiyle reddedildi.
    Ne var ki hem oğlum Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu'nun 17.04.2007 tarihli "Bakıma Muhtaç Özürlü" konulu genelgesinde ifade edilen kriterlere göre bakıma muhtaç düzeydedir, hem de beyan ettiğimiz belgelerden anlaşılacağı üzere hanede kişi başına düşen gelirimiz Bakıma Muhtaç Özürlülerin Tesbiti Ve Bakım Hizmeti Esaslarının Belirlenmesine İlişkin Yönetmelik'te öngörülen miktarın altındadır.
    Ayrıca velev ki heyette gelirle ilgili olarak bir tereddüt oluşmuşsa, bu durumda başvurunun reddedilmesi değil, adı geçen yönetmeliğin 7. maddesinin üçüncü fıkrasında öngörüldüğü üzere gelire ilişkin ilave bilgi ve belge istenmesi ve resmi veya özel kişi, kurum ve kuruluşların bilgilerinden yararlanılması gerekirdi.

Sonuç olarak başvurumuz ilgili yönetmeliğin ve genelgenin ilgili tüm maddelerinde öngörülen tüm şartlara uygundur ve evde bakım hizmetinden yararlanmamıza mani hiç bir durum da söz konusu değildir.

İş bu sebeple yönetmeliğin "İnceleme ve tespit" işlemlerini düzenleyen 7. maddesinin 4/c bendine göre itiraz hakkımın işleme konmasını ve farklı personelden oluşan bakım hizmetleri değerlendirme heyeti görevlendirilerek işlem yapılmasını arz ve talep ederim

ad soyad
    imza

Başvuru sahibinin tc kimlik no:
    Bakıma muhtaç özürlününün tc kimlik no:
    adres:
    telefon:
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    alparslan303 Avatarı

Son Giriş
    14.10-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

abiciğim tam olarak 3 ay geçti itiraz edemeyecekmiyim ne yapmam lazı yinede dilekçeyi göndersem işleme koyarlarmıı???

Üye
    N. UÇAN Avatarı

Gerçek Adı
    Nur
    Son Giriş
    22.01-2013
    Saat
    15:46
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İtiraz süresi geçmiş. SHÇEK'e yeniden başvurun.

Üye
    alparslan303 Avatarı

Son Giriş
    14.10-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam ben buna 3 ay önce itiraz ettim ve kabul ettiler
    heyet geldi kontrol ettiler ve gittiler. 30 mart 2010 tarihinde yanıt geldi ama yine red cvb geldi

il müdürlüğümüze ..... için yapılmış olduğunuz başvuru üzerine, bakım hizmeti değerlendirme heyeti tarafından yapılan incelene sonunda; adı geçen özürlünün öz bakım becerileri yönünden yeterli olduğu kanaatine varılmış olup, yapılan başvurunun reddine karar verilmiştir.

benim becerim %90 çevremdeki insanlarla yaşamımı sürdürüyorum ama raporum %84 ağır raporum var . tekrar itiraz edebilir miyim ikinci olarak

lütfen yardım ne yapmam gerekir.

şimdiden tşkler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

İtirazınıza red gelmişse ve siz red gerekçelerinin haksız olduğundan eminseniz, bu durumda konuyu dava sürecine taşımalısınız... Başka bir yol olduğunu sanmıyorum...

Üye
    alparslan303 Avatarı

Son Giriş
    14.10-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

%84 Ağır Raporum Var. 1964 Doğumluyum 2009 da Evde bakım maaşı için müracaat ettim red cvbı geldi. (18 ağustos 2009 Özürlü Yakınınızın öz bakım becerileri yönünden yeterli ve beyan edilen geliriniz ile yaşanılan ortam arasında fark olduğu kanaatine varılmış. olup yapılan başvurunuzun reddine karar verilmiştir.) tekrar ben bunun üzerine itiraz ettim ondada red geldi. 30 mart 2010 (Adı geçen özürlünün öz bakım becerileri yönünden yeterli olduğu kanaatine varılmış olup yapılan başvurunun reddine karar verilmiştir.) Şimdi Ben Ne Yapmalıyım. %84 agır raporunu verdıler ben kendı ısımı kendım yapamıyorum. 64 dogumluyum yastan dolayıda zorluk cekıyorum ömrüm boyunca gerek yok dıye almadı kendı cabala ıdare edıordum ama sımdı mecburum bu parayı almaya şimdi ne yapmam gereklı bunuda bılmıyorum ama bımere azdım bunu acıkladım bimerde konya valılıgıne gondermıs yazıyı konya valılıgıde ıl sosyal hizmetle genel mudurlugune göndermiş bır sonuc olacakmı olmayacakmı bılmıyorum.

bu durumda ne yapablırım.
    bimerden olumlu veya olumsuz bır cvp gelırmı..?
    Bimere yazdıgımdan dolayı tekrar dosyam ıncelenıp yanı tekrar basvuru yapmıs gıbımı olurum..?

Üye
    alparslan303 Avatarı

Son Giriş
    14.10-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

lütfen bi yardım edebılırmısınız bu konu hakkında ..?

Üye
    alparslan303 Avatarı

Son Giriş
    14.10-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar siz cevapamadınız ama ben size neticeyi burada paylasacagım dıger arkadalarımında basına gelırse faydalı olacagını dusundugum ıcın paylasıyorum.

bimere basvurdum tmm 40. gün geldiler evde yoktum telıme ulastılar tmm sıze tekrar gelecez dedıler 1 hafta oldu gelmedıler. tekrar gelecekler. neticeyi burada paylasacagım suan olumlu gidiyor sonuc alacak gıbıyım.

Üye
    ackurt19 Avatarı

Gerçek Adı
    Yalçın
    Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    23:53
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşım rahatsızlığınız ve engeliniz hakkında bilgi verir misiniz

Üye
    dua20 Avatarı

Gerçek Adı
    ercan
    Son Giriş
    05.03-2017
    Saat
    11:58
    Yaşadığı Yer
    dinar
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    oturan boga abicim kaymakanlıktaki salaklar benim 6 a beklememi istedi bakım aylıgı icinde aramışlar evinize gelicez maaş baglanması icin demişler bu kaymakanlıktaki syd ne yapmaya calışıyor anlamıyorum bakım aylıgı baglanmak isteniyor 2022 icin 6 boşu boşuna bekletmek sitiyor bende bulundugum adres afyon sandıklıya başvurdum 15 gün icinde toplantıya gircekmiş olumlu cıkar kesin 2022 bir ay sürüyor hakkınızı arayın