Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 18 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Yasaklı Üye
    ögretmen- Avatarı

Son Giriş
    21.05-2013
    Saat
    12:39
    Yaşadığı Yer
    gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    kız kardeşim içim bakım maşına başvuruda bulunmuştuk. aynı zamanda annem benim içinde bakıcı maaşı almakta. red Cevabı gelmiş. gerekceyi yazıyorum.

Songül...... Adına müdürlügümüze yapmış oldugunuz evde bakım müracatı bakım heyeti tarafından degerlendirilmiş olup, bakımı yapacak olan bakıcının her iki özürlünün bakım planını saglıklı olarak uygulamayacagını kanaatine varıldıgından müracatınız uygun görülmemiş ve red edilmiştir.
    Müracatınızın red edilmesi ile ilgili olarak 30 gün içerisinde müdürlügümüze itiraz ede bilirsiniz.

şimdi nasıl itiraz edecegiz? yazılı olarak mı? yazılı olarak itiraz edersek posta yolu ile mi dilekceyi yollamak lazım yoksa kuruma direk mi gitmemiz lazım? ve de nasıl bir dilekce yazmalıyım.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:53
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    938
    Verilen Beğeniler
    1.231

Anne dışında başka birini bakıcı olarak gösterebilecek misiniz?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Yasaklı Üye
    ögretmen- Avatarı

Son Giriş
    21.05-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

daha öncede sölemiştim bu memur eve konrole geldiginde ben kendisine birinci özürlüye virilen bakıcı maaşı ikinci özürlü için ailenin gelir kiriterine katılmayacagını söledim. memur sen bize işimizimi ögretiyosun sende maddi yönden muçtaç degilsin dedi tartıştı benle sinirlenip küplere bindi. gelirlerimize baktı maddi yönden uygunduk bahane bulamadı 4 kişiyiz 945 lira gelir tesbit etti. sonra yüzüme baktı senin sakalın uzun annen seni neden traş etmiyor bir jilet alamıyomusunuz filan dedi. dedim sakal taraşımı ben kendim oluyorum hastayım bir hafta sakal bırakmıştım. anneme dedi sen emekli maaşı alıyosun bunlar 2022 den maaş alıyo ogluna bakıcı parası veriliyo daha ne istiyon diye laf konuştu. süper zekalı memur. adamın bir dövmedigi kaldı beni işte böle kıçından bahane ile red ettirmiş. hakkımı aramak suçmu. o süper zekanın inadına bu maaşı çıkaracagım bana bilgilerinizle yardım edin. o memurlada hesabım kapanmadı daha

----------

başka bakıcıya gerek yok annem gül gibi bakıyo zaten okadar bakıma ihtiyaç duymuyok zaten.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    938
    Verilen Beğeniler
    1.231

... İlçe Sosyal Hizmetler Müdürlüğü'ne,

... / ... / 2009

xxx tarihinde Evde Bakım Hizmetinden yararlanmak için kurumunuza başvuruda bulundum. Başvurum, "bakımı yapacak olan bakıcının her iki özürlünün bakım planını saglıklı olarak uygulamayacağıı kanaatine varıldığı" gerekçesiyle reddedildi.
    Ne var ki evimize gelen ve annemin ağır özürlü iki kardeşe bakıcılık yapamayacağını iddia eden memur (adı soyadı) gerek evde bizlere karşı olan tutumuyla ve gerekse bunun sonucunda sunduğu değerlendirme raporuyla bize karşı açıkça hakaret içeren bir tavır sergilemiş ve kötü niyetli bir karar vermiştir.
    Oysa Bakıma Muhtaç Özürlülerin Tesbiti Ve Bakım Hizmeti Esaslarının Belirlenmesine İlişkin Yönetmeliğin "Bakım hizmetlerinin kapsamı"nı düzenleyen 9. maddesinde sayılan tüm kişisel bakım hizmetlerimizi onyıllardır annem mükemmel bir şekilde gerçekleştirdiği gibi, bir parça gören gözü ve hisseden vicdanı olan kişiler de bunu kolayca taktir edecektir.
    Nitekim, annesi tarafından bakılamayacağını öne sürecek kadar vicdanı kararmış ve hem evimizde takındığı hakaret içeren tavırlarıyla hem de yasal destekten yoksun red kararıyla başvurumuzun olumsuz sonuçlanmasına neden olan kişi hakkında Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER) nezdinde gerekli girişimde bulunacağım.

Sonuç olarak, ilgili yönetmeliğin ilgili tüm maddelerinde öngörülen tüm şartları taşımaktayım ve onyıllardır bakımımızı üstlenen annemin bakımımızı gerçekleştirmesine mani hiç bir durum da söz konusu değildir.

İş bu sebeple yönetmeliğin "İnceleme ve tespit" işlemlerini düzenleyen 7. maddesinin 4/c bendine göre itiraz hakkımın işleme konmasını ve farklı personelden oluşan bakım hizmetleri değerlendirme heyeti görevlendirilerek işlem yapılmasını arz ve talep ederim

ad soyad
    imza

tc kimlik no:
    adres:
    telefon:
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Yasaklı Üye
    ögretmen- Avatarı

Son Giriş
    21.05-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekür ederin bülent abi.

bunu posta ile yollamak mı gerek yoksa direk yetkili kuruma gidip elden mi verip durumu izzah edelim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    938
    Verilen Beğeniler
    1.231

Mmm, elden verin isterseniz. Mızmızlık yaparlarsa posta ile gönderirsiniz.

Yasaklı Üye
    ögretmen- Avatarı

Son Giriş
    21.05-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bülent abi ben dilekceyiz yazacam da acaba yine sırayamı kayup 4 5 ay sonramı gelirler kontrole. antepte eve konrole heyet 4 5 ay sürüyor gelmeleri. acaba itirazda daha erkenmi gelirler. bilgisi olan arkadaşlarda yazsın lütfen

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    938
    Verilen Beğeniler
    1.231

Bilemiyorum... Sanırım şansa kalmış biraz da.

Yasaklı Üye
    ögretmen- Avatarı

Son Giriş
    21.05-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

T.C
    GAZİANTEP VALİLİĞİ
    İl Sosyal hizmetler Müdürlüğü’ne

30/10/2009,

24.04.2009 tarihinde kurumunuza ağır özürlü kızım S...... ..... adına
    Evde bakım müracatında bulundum, ayrıca bir ağır özürlü çocuğum daha var
    Evimize inceleme yapmak için gelen bakım heyeti görevini tam olarak yapmayarak çocuklarımla ilgili gerekli soruları sorup bilgi toplamadan günlük bakımınınYapılıp yapılmadığını dahi sormadan benim iki tane özürlü çocuğuma bakamayacağıma dair tutanak tutmuştur. Oysaki on yıllalardır bu iki çucuğumada ben bakmaktayım. Ama sizde takdir edersinizki ben iki tane ağır özürlü çocuğa bakmaktayım günboyu günlük ihtiyaçlarını karşılamak için uğraşan bir anneyim. Şimdi itiraz hakkımı kullanmak istiyorum
    Sizden ricam lütfen en kısa zamanda ayrı bir bakım heyetini evimize gönderip
    Tekrar inceleme yapıp karar vermesidir.

Gereğinin yapılmasını arz ve talep ederim

İsim: .......

telefon : 54..........
    adres : m........
    Şehitkamil/ GAZİANTEP

----------

yukarıdaki dilekceyi yazdım annem adına verdik.
    tekrar sıraya koyuyolarmış yani en baştan beklemek gerekiyormuş yani bir 4 5 ay daha bekleyecez bakalım sonuç ne olacak. bir gün bu kamu kurumlarındaki bu git geller vede bu emeklilik işi maaş işi bu beklemelerden kurtulup 1 hafta içinde halledilmeye başlarsa işte biz ozaman hakikaten gelişmiş bir ülkede yaşıyor olacagız. bana sorarsanız bu çağda bu teknolojide bu kadar yavaş işliyosa işlerimiz 25 yıl geri kalmış bir milletiz.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    938
    Verilen Beğeniler
    1.231

Biraz yumuşak olmuş Hayırlısı diyelim...

Yasaklı Üye
    ögretmen- Avatarı

Son Giriş
    21.05-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet bülent abi bugün kardeşim için tekrar heyet geldi ve olumlu oldugunu söledi. yukarıdaki konularda konuşmuştuk. evet şimdi hem ben hem kız kardeşim için bakım aylıgı ödenecek. diger arkadaşlarada örnek olsun diye burda paylaşıyorum. lütfen arkadaşlar hakkımız iyi bilip ona göre hakkımızı arayalım. salak bir memurun inadı uğruna yanmayalım.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    938
    Verilen Beğeniler
    1.231

Helaaaal
    Bugün hep güzel haberler var sitede. Maşallah maşallah, tü tü tü tü tü

Üye
    Belki_Birgün Avatarı

Son Giriş
    20.11-2016
    Saat
    21:34
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende bu habere çok sevindim.bizede aynı aileden ikikişiye verilmez diye red cevabı vermişlerdi önümüzdeki hafta müracatımı yapıcam.ayrıca şunuda sormak istiyorum bakıcımızı değiştirmek istersek gene kendi yakınımız yada tanıdığımız ancak birlikte oturmadığımız kimseleri bakıcı olarak gösterme şansımız varmı.

Yasaklı Üye
    ögretmen- Avatarı

Son Giriş
    21.05-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

vardır ama en az 8 saat bakıcı hastanın yanında olmak zorunda. ben böle biliyorum.
    ama siz evde bakım ile ilgili kakunu okuyun bir. orda yazıyodu. aynı evde 2 kişiye verilmez diye bir gerekce gösteremezler kanunda yok çünkü.ama bizimki gibi olmuştur red cvp bnın gerekcesini bura bir yazın dilekce konusunda yol gösterelim

Üye
    Belki_Birgün Avatarı

Son Giriş
    20.11-2016
    Saat
    21:34
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bize ödenek yok diye red cevabı verilmişti.Tekrar sorun çıkarırlarsa dilekçeyi yazarız.ilgine teşekkürler.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon