Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 16 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Belki_Birgün Avatarı

Son Giriş
    20.11-2016
    Saat
    21:34
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bizde engelli iki kardeşiz bize de sadece bir kişi bakım maaşı alabilir dediler. ve sadece birimize bağlandı. Bu normal mi?

Üye
    nacar Avatarı

Son Giriş
    18.11-2017
    Saat
    12:12
    Yaşadığı Yer
    kalbimin attıgı yer
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

1- Raporun %51 ve üzeri olması ve raporda "agır özürlü" ibaresi bulunması
    2- ihtiyaçları kendi başına yapamaması (wc banyo yemek vs..),
    3- evde kişi başına düşen gelir 330 tl den az olması gerek.
    bunlar olursa ikinize baglanır şartlar uyarsa

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Kesinlikle alır. Size yanlış bilgi vermişler!
    nacar78'e ek olarak: Evde bakım hizmeti için başvuracak kardeşin gelir hesabı yapılırken, halen evde bakım maaşı alan kardeşin maaşı bu gelir hesabına dahil edilmeyecek.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    MacoErkek Avatarı

Son Giriş
    07.10-2010
    Saat
    13:10
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL / BAĞCILAR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

alıyor tanıdığım komşumun iki çocuğu var zihinsel engelli ikisinde yardım parasını babası alıyor rapor oranları birinin % 85 diğerinin % 95 ikisininde yardım ve hizmet parasını alıyorlar artı belediye aylık bezlerni dahil veriyor

Üye
    Belki_Birgün Avatarı

Son Giriş
    20.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Shck dan gelen görevliler daha önceleri verildiğini ancak ödeneğin az engelli sayısının fazla olması sebebiyle ödenmediğini sölediler.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Yok böyle bir şey. Memurun işgüzarlığı!
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Yasaklı Üye
    ögretmen- Avatarı

Son Giriş
    21.05-2013
    Saat
    12:39
    Yaşadığı Yer
    gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yaw aynı dertten bende muzdaribim. bu düşüncesiz memurların elinden ne çekiyoruz

Üye
    Belki_Birgün Avatarı

Son Giriş
    20.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar,hergün karşımıza yeni bir sorun çıkarıyorlar nedeseler kabul ediyoruz .
    Allah aşkına açık ve net olarak bana söyler misiniz ben%79 ağır engelliyim babamdan 170 tl maaş alıyordum engelli maaş artırımı için müracaat ettim ve maaşıma bu arttırım yapıldı şuan 280 tl alıyorum.ablam%98 engelli o evde bakım ücreti alıyor. ben de evde bakım ücreti için müracaatımı yaptığımda sadece birkişiye verebiliriz dediler tamam dedik.ablama bağlattık.
    şimdi artık ikinci kişilerde alabiliyor dediler biz de işlemleri başlatıyoruz.
    hanede üç kişiyiz toplam babamızan aylık 500 tl alıyoruz.ilaveten bana bağlanan engelli maaş artırımı.birde ablamın bakım ücreti.şimdi ben bu maaş artırımından faydalandığım için bakım ücreti alamaz mıyım.
    bir de görevliler ablanızın aldığı bakım ücreti de aylık eve giren maaşa ilave edilecek demişler böyle birşey var mı.
    bilgilendirirseniz sevinirim.teşekkürler.

Yasaklı Üye
    ögretmen- Avatarı

Son Giriş
    21.05-2013
    Saat
    12:39
    Yaşadığı Yer
    gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aynı evde 2 kişi alır. ben alıyordum şimdi kızkardeşim içinde geldiler onay verdiler alısınız dediler. yok ödenek yok böle bir şey yok. bakıma muhtaç ve ayluk geliriniz tutuyosa alırsınız ikinizde. benim bu konuda ayrı başlıkta bilgilerim var hakkımı arayarak çıkarttım. ordan bak

http://www.engelliler.biz/forum/evde...is-itiraz.html

Üye
    N. UÇAN Avatarı

Gerçek Adı
    Nur
    Son Giriş
    22.01-2013
    Saat
    15:46
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar, dayanaktan yoksun iddialarda bulunan görevliden, vermiş olduğu bilgileri yazılı olarak vermesini isteyin. Yazılı olarak vermediği takdirde, hakkında şikayette bulunacağınızı söyleyin.

Üye
    inzibat Avatarı

Gerçek Adı
    ErdaL
    Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    03:06
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    12

Nedir bu görevlilerden çekilenler ya anlamadım gitti. Sanki cebinden maaş verecek de kıllık yapıyor. Devlet verin sıkıntılarını gidersinler diye çabalıyor bu işgüzarlar suyu bulandırıyorlar.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Ayrıca bir kardeş için alınan evde bakım aylığı diğer kardeşin evde bakım hizmetinden yararlanabilmesi için yapılan gelir hesabında dikkate alınmaz.
    bakıma muhtaçlık düzeyi söz konusu ise, %51 ve üzeri "Ağır Özürlü" ibareli raporunuz varsa, hanede kişi başına düşen gelir de 330,6 tl'den azsa, hemen il/ilçe sosyal hizmetler müdürlüğüne başvurun.

Üye
    Belki_Birgün Avatarı

Son Giriş
    20.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bugün shm den geldiler,bir bakıcı aynı evde iki hastaya bakamaz dediler. Gelir hesabınada ablamın aldığı bakım ücretini de dahil ettiler.
    Böle birşey varmı biz üçkişiyiz bize ikimiz engelli bize bakanda sağlıklı olan kardeşim. Kardeşimin bize çok temiz çok itinayla baktığınıda gördüler ama prosüdüre göre iki kişiye bakamazmış.
    lütfen beni bu konuda bilgilendirir misiniz. Ben artık işin içinden çıkamıyorum.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Yok böyle bir şey. Tamemen asılsız ve kötü niyetli uygulamalar bunlar; hatta düpedüz edepsizlik!
    Şu dilekçeyle itiraz edin

... İl/İlçe Sosyal Hizmetler Müdürlüğü'ne,

... / ... / 2009
    xxx tarihinde Evde Bakım Hizmetinden yararlanmak için kurumunuza başvuruda bulundum. Başvurum, "aynı anda iki kişinin evde bakım hizmetinden yararlanamayacağı" ve bu yanlış bilgiye ters düşme pahasına "bir kardeş için gelir hesabı yapılırken diğer kardeş için alınan evde bakım aylığının gelir hesabına dahil edileceği" gerekçeleriyle reddedilmiştir.

Ne var ki her iki bilgi de mevzuata ve SHÇEK görüşlerine aykırıdır:
    1) Bakıma Muhtaç Özürlülerin Tesbiti Ve Bakım Hizmeti Esaslarının Belirlenmesine İlişkin Yönetmeliğin 13. maddesinin 3. fıkrası
    "Bir akraba, (d) bendi kapsamında bakıma muhtaç bir özürlüye veya bakmakla yükümlü olunan bireyler tanımındaki aynı evde yaşayan bakıma muhtaç iki özürlüye bakım hizmeti verebilir."

2) Aynı evde yaşayan iki kişi evde bakım aylığı için başvurduğunda, birinin aldığığı evde bakım aylığının, diğeri için gelir hesabına dahil edilmemesi gerektiğini söyleyen SHÇEK yazısı: EK1

Sonuç olarak, ilgili yönetmeliğin ilgili tüm maddelerinde öngörülen tüm şartları taşımaktayım ve red gerekçesi olarak öne sürülen bilgilerin her ikisi de yanlıştır.

İş bu sebeple red kararının iptal edilerek evde bakım hizmetinden yararlanmamın sağlanmasını; veya yönetmeliğin "İnceleme ve tespit" işlemlerini düzenleyen 7. maddesinin 4/c bendine göre itiraz hakkımın işleme konmasını ve farklı personelden oluşan bakım hizmetleri değerlendirme heyeti görevlendirilerek işlem yapılmasını arz ve talep ederim

EK1: SHÇEK Genel Müdürlüğü Hukuk Müşavirliği yazısı (Sayı: B.02.1.SÇE.0.13.00.03- 10.03.01/4122)
    ad soyad
    imza

tc kimlik no:
    adres:
    telefon:

Not: Buraya tıklayarak SHÇEK Genel Müdürlüğü Hukuk Müşavirliği yazısına ulaşın ve yazıcıdan çıktısını alıp dilekçeye ekleyin

Üye
    Belki_Birgün Avatarı

Son Giriş
    20.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bilgilendirdiğiniz için Çok teşekkür ederim.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon