Toplam 3 mesajın 1-3 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    adana01 Avatarı

Son Giriş
    13.05-2014
    Saat
    10:16
    Yaşadığı Yer
    ADANA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhab arkadaşlar, bu aralar kafam oldukça karışık evde bakım parası konusunda...
    size kısaca durumu anlatayım: babam emekli ve 940 milyon maaş alıyor. ayrıca bana da daha yeni 2022 maaşı bağlandı.
    kas hastasıyım ve sürekli üniversite hastanesinde kontrollerim oluyor. evde 3 kişiyiz. elimize geçen para yetmiyecek gibi değil hiç olmayan insanlar bakınca. Ancak yeni uygulamayla hastanelere giriş ücretli ve daha önce ödeme yapmadığımız tahliller için ödeme yapmak durumunda kalıyoruz. raporum %90 evde bakım parası için başvuralım mı uğraşmaya değer mi?
    teşekkürler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    958
    Verilen Beğeniler
    1.251

Her türlü gelir göz önüne alınarak, hanede kişi başına düşen gelir 330,6 tl'den az olmalı.
    Aldığınız 2022 maaşı ve babanızın maaşını toplayıp üçe böünce maalesef öngörülen miktarın üstüne çıkıyor kişi başına düşen gelir.

Ama, taktik açıdan aylık 496 tl olan evde bakım maaşını tercih edip, 2022 maaşının durdurulmasını isteyebilir ve sonra evde bakım maaşına başvuru yapabilirsiniz.
    Adana'da evde bakım hizmetinden yararlanmak için yapılan başvurular ne kadar sürede sonuçlanıyor bilmiyorum. Ama 2022 dönem maaşını aldıktan hemen sonra 2022'yi durdurup evde bakım için başvurursanız, çok fazla kaybınız olmaz diye düşünüyorum. Ama o arada bekleyebilecek koşullar varsa, evde bakım bana daha mantıklı geliyor. (tabii en az %51 oranında ve "ağır özürlü" ibareli rapor alabileceğinizi varsayarak söylüyorum bunları)
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    adana01 Avatarı

Son Giriş
    13.05-2014
    Saat
    10:16
    Yaşadığı Yer
    ADANA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Yardımınız için teşekkürler.