Toplam 12 mesajın 1-12 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Yasaklı Üye
    ögretmen- Avatarı

Son Giriş
    21.05-2013
    Saat
    12:39
    Yaşadığı Yer
    gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    slm arkadaşlar. kız kardeşim için bakım maaşına başvurmuştuk bügün heyet eve geldi. benim adıma da annem bakıcı maaşı alıryor. heyetdeki görevlinin söyledigi laf zati bir kişiye maaş veriliyor daha ne istiyonuz deyip saçma sapan laflar söledi.
    biz evde 4 kişi yaşıyoruz 945 ytl gelir tespit ettiler. bana verilen evde bakım aylıgının 2. özürlü için gelir hesabına katılamayacagını söledim ona sinir oldular, işimizi bize mi ögretiyosun diye. kırk türlü bahane buldu biri. şimdi kanunda belli ikinci özürlüye evde bakım maaşı için gelir hesabı yapılırken birinci özürlüye verilen bakım maaşı hesaba katılmaz der. buna göre annemin ikimiz içinde maaş alma hakkı var.
    şimdi benim ne yapmam lazım itiraz edebilir miyim ettigim zaman yeni heyet inceler mi. bu arada red cevabı gelecekmiş öle dediler.

Üye
    mavirüzgar Avatarı

Son Giriş
    02.04-2013
    Saat
    03:07
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İtiraz etme hakkınız kesinlikle var...Önemli olan aylık geliriniz dediğin gibi bakım aylığıda gelire tabi tutulamaz..haklarınızı arayın lütfen..tabi bülent beyin fikrinide bir alalım yani oturanboğanın..

sevgilerimle

Yasaklı Üye
    ögretmen- Avatarı

Son Giriş
    21.05-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet arkadaşlar bu konuda bilgisi tecrübesi olan arkadaşlar yazsın lütfen. allah kimseyi bakıma muhtaç etmesin ama biz kaderimizi çekiyoruz allahıma şükürler olsun yinede. ama bizim hakkımız olan birşeyin süper zekalı bir memurun teksözüne kalması benim içime sıgmıyor.

Üye
    blueboyfe Avatarı

Son Giriş
    15.07-2011
    Saat
    22:55
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

dert etme , hayatın her anında bu tip hadıseler herkes ıcın gecerlı, hakkını ara, bakalım ne cıkacak.oke

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    957
    Verilen Beğeniler
    1.251

Red yanıtı gelsin hele Mustafa! Gelsin, o zaman mevzuatı alıntılar ve itiraz ederiz...
    Tavırlarındaki edepsizlikle ilgili olarak bir girişimde bulunmak istersen, bence BİMER'e yazıp olayı anlat ve gereğiniz yapılmasını iste.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    yabangülü7234 Avatarı

Son Giriş
    29.05-2017
    Saat
    13:06
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Mustafa arkadaşın yazısını okuyunca kendi durumum aklıma geldi. Ben eşimi 4 yıl önce kaybettim ve eşimin sosyal güvencesi olmadığı için gelirimde olamadı, 7 ve 5 yaşında 2 oğlum var. Mecburen çalışmak zorundaydım ve işe girdim. Bende ki şansya işyerim 1 yıl sonra iflas etti ve açıkta kaldım. 3 ay boyunca iş aradım. En son çare dul ve yetim aylığına başvurdum. Ama gidip gideceğime pişman oldum. Bana demediklerini bırakmamışlardı. Ağlıyarak evraklarımı bırakıp çıkmıştım.
    Şükürler olsun ki bir işe girdim çalışıyorum. Sosyal hizmetlerden memur ben işe girdikten bir ay sonra gelmişler ve onay vermeyip gitmişlerdi.
    Allah kimseyi kimseye muhtaç etmesin.
    Aklıma gelince o günler hala gözlerim doluyo.
    Sanırım şimdide içimi dökmek istedim.

Üye
    aliercan4 Avatarı

Gerçek Adı
    Ali
    Son Giriş
    29.07-2016
    Saat
    02:17
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mustafa abi benimde korkum bu acaba bakıcıma yani anneme ne tür sorular soracaklar bide annem türkçe bilmiyor nasıl olacak sen tecrubelisin cevap yaz

Üye
    biyo Avatarı

Gerçek Adı
    Bünyamin
    Son Giriş
    29.07-2013
    Saat
    14:06
    Yaşadığı Yer
    Erzurum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aliercan4 annene soru sormalarına fazla gerek yok sana sorarlar bakımın yapılıyormu nasıl yapılıyor memnunmusun gibisinden eğer annede sormak isterlrse sen tecumanlık yaparsın takma kafana

Yasaklı Üye
    ögretmen- Avatarı

Son Giriş
    21.05-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ennene sen tercümanlık yaparsın. merdiven ine bilirmusun yemegini kendin mi yiyosun tuvalet ihtiyacı banyo ihtiyacı kişişel temizlik saç sakal temizligini kendin yapa biliyormusun odanı yatagını kendin topluyomusun. bu gibi sorular sorar ve bunların birkaç tanesini kendin yapamaz durumda isen ve gelen heyete inandırırsan sorun olmaz.

Üye
    ahmet_t12 Avatarı

Gerçek Adı
    Amet
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:59
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mustafa canını sıkma sen hakkını arıyorsun red yazı geldikden sonra itaraz et peşini bırakma bu işin bu tip adamlar hayatın her alanında var bunlara papuç bırakma
    söke söke hakkını al

Üye
    serkan005 Avatarı

Gerçek Adı
    serkan
    Son Giriş
    20.06-2017
    Saat
    20:45
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

verdiğim link shçek sitesinden alınmıştır.direk başkanın yazısıdır. http://www.shcek.gov.tr/duyuru/ozurl...%C5%9E%208.pdf

Üye
    obdus Avatarı

Son Giriş
    16.11-2009
    Saat
    01:26
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bak mustafa ben sana sosyal hizm uzman larının engelli ailelerini soguladıkları zama 6 ayda bir olur bu ,sorduğu soruları birbilsen bunlar sadist mi dersin . bu uzmanların uzmana ihtiyacı var iyi ki ekmeğinizi bunlar vermiyor.ALLAHA şükür.