TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 37 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Gülhan Yücel Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:23
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    2 Ağır engelli kardeşime bakiyorum.Ve evimde 6 adet kedim var beslediğim.Yeni adrese geldiler aynı sene içinde 3.kez tahkikata.Butun odaları gezdiler tek bir odayi göstermedim için evim pis denilip dosyam red oldu.Benim 10 yıldır aldığım bir maaşdı bu...Neyse itiraz ettim 3 ay sonra tekrar geldiler.Bu sefer eve baktıktan sonra merkeze çağırdılar biraz soru ve muhabbet derken bana evraklar imzalattılar.Dosya heyete gidecekmiş.Onaylanirsa maaşlar nisanda yatarmış.Şimdi uzun lafın kısası tam 5 aydır eve hapsolduk resmen 2 kere eve bakıldı. İlkinde red oldu temiz olan evimde kedi besliyoruz diye anladigim kadariyla.Birde bayan memur çok anlayışsızdı tartışmıştık ondan sanırım.İkincinde olumlu oldu itiraz edince.Ama tam ekim ayından beri maaş alamadık.Geri iadelerini istiyorum.Hakli olduğumu biliyorum istemekte.Evde bulamadık diye kesmişlerdi ev taşıdığımı bildikleri halde.Ben bu durumda ne yapmalıyım

Üye
    -mka Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    1.032
    Verilen Beğeniler
    1.125

@Gülhan Yücel
    başka yerde kedı besledıgınızı yazmışınız.hastaya ii bakmak lazım ortamın temiz olması lazım.o kadar kedı olunca ıster ıstemez temizlik tam olmaz.kedıden pire geçme durumu hastalık bulaşma durumu olabilir o yüzden böyle davranmış olabilirler.görevli gelen heyet evi ve hastayı hastanın yaşadıgı yeri görmeye uygunluguna bakmaya gelir.odayı göstermemekle yanlış yapmıssınız.kedıler bahane olmasa bile odayı göstermemenız haklı ıken haksız duruma düşmenzıe sebep olmuş bide heyettekı ıle tartısınca tuzu bıberı olmus.
    yenıden baglansa bıle arada alamadıgınız maaşları alabılecegınızı sanmıom.uygun olmadıgı için kesıldı dıe rapor tutarlar bişi edmezsınız.kısaca işiniz zor

Üye
    Gülhan Yücel Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Kediden pire geçmedi 10 yıldır şimdi mi geçecek.10 yıldır evd3 bakım alıyordum.Kedilerimin kumu var tuvalet için ve emin olun çok temiz hayvanlar.Suyunu mamasını ver çekil akşama kadar kimseye bi zararları yok.Ben sizinle aynı düşünmüyorum. Engelliye bakmaya engel bir durum değil ki bu.Ve ben evimi yeni temizlemıştim onlar geldiğinde.Sırf kedilerim bahane biliyorum.Madem evim pis şimdi niyekusur bulamadılar merak ettim doğrusu

Üye
    k.sahin Avatarı

Son Giriş
    29.03-2020
    Saat
    03:24
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    3

Siz bakın o zaman de bakalım ne diyecekler.

Üye
    Zorro Avatarı

Gerçek Adı
    Žorro
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:46
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    754
    Verilen Beğeniler
    3

@k.sahin

Engelli bakım merkezi Varya

Üye
    k.sahin Avatarı

Son Giriş
    29.03-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    3

@Zorro

Lafta ülkede herşey var zaten.

O yüzden aile bakanlığı değil, engelliler bizzat meclise girip engellilerbakanlığı alıp, bütçeden kendilerinede %10 pay istemelidir. 60 sandalye temsil hakkı almalıdır. Engelli sadaka değil, hakkı olanı almaya ihtiyacı vardır. Buda ancak dediğim gibi büyük oy potansiyeli ile gerçekleşir.

Üye
    Nurtan Avatarı

Gerçek Adı
    Schrödingerin Kedisi
    Son Giriş
    04.04-2020
    Saat
    09:29
    Yaşadığı Yer
    Nefes aldığı heryer
    Alınan Beğeniler
    92
    Verilen Beğeniler
    10

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    Kesilmesine neden olan durumlar mevcut olmuş olabilir. bunun bir çok nedeni vardır.
    kardeşlerinizin engel durumu, hanedeki gelirler, bakılan kişilere hijyenli ortamın sağlanamaması vs. vs. kardeşlerinizin engel durumu hayvanlarla yaşamaya müsait midir? siz zaten iki ağır engelli birine bakıyorsunuz, kedilere bakmakta zor olur. görevlilerle tartışma nedeniniz nedir? sonuçta görevliler görevini yerine getiriyor.

Üye
    Gülhan Yücel Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Atipik psikoz her ikiside ve 10 yıldır bakiyorum.Hijyen konusuna gelince benim evim hastane değil adı üstünde ev.Temiz olması yeterlidir.Ayrıca ağır engelli kardeşimin tuvaletini sürekli tutamaması ve etrafı pisletmesi ne demek bilirmisiniz.İlaçlarını kullanmıyor çok inatçı bu konuda.Ve benim durumumun nasıl olduğunu artık tahmin edersiniz.Kedilerime gelince onların sanıldığından aksine çok temiz hatta kendini temizleyen varlıklar olduğunu söylememe gerek bile yok.Önlerine mama ve suyu koy yeterli.Onlarla bütün stresimi atıyorum.Eve gelen memur aksi huysuz biriydi.Benim odama da bakmak istedi göstermek istemedim orası benim odam.Sırf tek bir odayı göstermedim diye kedileride bahane ederek evime pis dedi.ALLAH biliyor ya temizliğini bitirmek üzereyken onlar geldi .Ama ne hikmetse evim pis oldu bende bunu anlamiyorum

Üye
    Gülhan Yücel Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Anladığım kadarıyla devletimize para lazım. Memurlarda devletin memuru olduğuna göre tabiki devletin kasasını düşünerek davranacak.Benim cebimi düşünecek halleri yok.Ben o raporları alırken neler çektim ALLAH biliyor.Bahane lazım onlara maaşlar çok geldi haklılar. Vekillere bakanlara para lazım.Engelliler yarım insanmı ki 1460tl maaş veriliyor.Neden bir asgari ücret kadar verilmiyor bende bunu anlamıyorum.Engellimi bakım merkezine atsam 3000e yakın para ödenecek oraya.Ama ailesi bakınca 1460tl para.Çok adaletsizce bir işe gitsem daha fazla para kazanırım. Ama ben buna rağmen çabalıyorum kardeşlerime bakıyorum.Sunların yaptığına bak.Engelli olan ev hijyenik olmaz.Altina kaçırır,abdestini yapar kokusu kalır. Temizlik yapıyorum sabahtan akşama elimde viledayla yapışık yaşıyorum resmen.Ama buna rağmen evime pis diye bahane bulan anlayışsız memurlara pabuç bırakmadım itiraz ettim.Tekrar geldiler ve bu sefer bi bahane bulamadılar.Sozlesme imzalatıp hesap no sordular.Demek ki neymiş evim pis değilmiş.Bunun için inat ettim ve kamu denetime şikayet ettim bu olanları cevap bekliyorum.Olmazsa idare mahkemesine gidicem.Sizlere sormakta ki amacım bu tür bir haksızlık başınıza geldimi. Geldiyse naptınız.Geriye dönük ödeme yapıldımı size.Hani gelir durumu aşıldığında vatandaştan geri iade istemeyi biliyorlar.Benimde bizlerinde geriye dönük isteme hakkı olduğunu düşünüyorum. Magdur edilen bizleriz cunku

Üye
    k.sahin Avatarı

Son Giriş
    29.03-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    3

@Gülhan Yücel

Sen bakma bu densizlere kardeşim. kraldan çok kralcılar ülkesi burası.. Kusura bakma elimizden bişey gelmiyor. Kolay gelsin temennisinden başka..

Arkadaşa, önerebileceğiniz bir sivil kuruluş örgütü falan yok mu ey forum ahalisi? Hukuki destek sağlasınlar, yardımcı olsunlar yasal yoldan mücadele şart!..

Üye
    Gülhan Yücel Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@k.sahin

Sagolun kardeşim anlayan anlıyor ama anlamak istemeyen de bir bahane buluyor böyle

Üye
    -mka Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    1.032
    Verilen Beğeniler
    1.125

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Gülhan Yücel Mesajı Gör
    Sagolun kardeşim anlayan anlıyor ama anlamak istemeyen de bir bahane buluyor böyle
    öncelıkle mesajına göre cevaplar yazıldıgı için alayışsızlıkla suçlamanız yanlış @k.sahin inde cevap veren bizlere densiz diye hıtap etmesı yanlış.mesajınıza sizin yazdıklarınıza göre cevap vermemız suçmu cevap isteyen sizsiniz.önceden bişi denmemesı hiç bir zaman denmeyecegı anlamına gelmez.10 yıl değil isterse 100 yıldır alıor olun maaşı.yılda enaz 1 kere kontrole heyet gelır.her gelen heyet aynı kararı vermez .kedıler pıs olmayabılır sız sevebılırsınız bende severım ama gelenlerden sevmeyen olabılır hasta ıle aynı yerde olmasını uygun görmeyebilir.kaldı kı konunun kedı oldugnuda sanmıom. göstermedıgnız odadan dolayı ve tartısmadan dolayıdır.heyetın evın tamamını gezmeye incelemeye yetkısı var.gelen heyet belkıde kardeşlerınızı oraya kılıtledıgnızı düşünmüşte olabılır göstermedıgınız için.niçin şüpheye yer verıonuz kı.görsünler odayı getsınler.gösterseydınız bunları yaşamazdınız.kısaca ellerınde yetkılerı var.ayrıca ebm için gelen heyettekıler genelde ılıman olup yardımcı oluolar.burda sıznde sakın olup onlara yardımcı olmanız gerekıodu.

Üye
    Gülhan Yücel Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Ben sizinle aynı düşünmüyorum. Öncelik hastanın sağlığı ve bakımı olmalıdır.Sonra eve bakılmalı. Bir olayda polis bile arama emri olmadan rızasızca evin her yerine bakamıyorsa kanunen.Memurlar içinde aynısı geçerli olmalı.Devletin memuru diye pohpohlayıp,tepemize çıkarmanın manası yok.Madem yılda birkez bakma hakları var bizlerin evine sorarım sizlere 2008den bu yana maaş alan tanıdığımızın evine bir kez bile tahkikata gelmemeleri ne kadar doğru???Bu memurlar neden bize yılda 3 kez geliyorda başkalarına yıllardır uğramıyor.O gün kardeşlerimi gördüler neden illaki benim odama bakmaya ısrar ettiler.Temiz olan evime sırf kedi var diye kimse pis diyemez tamammı??
    Hasta kardeşlerimi kimse benden daha çok düşünemez ve sevemez.Devlette dâhil.Sosyal hizmet uzmanlarının hepsi öyle demedim.Burnundan kıl aldırmayan dediğim dedik anlayış yoksunları da var kimse kusura bakmasın.10 yıldır bakmışım ben kardeşlerime şimdi mi bakamaz oldum.Kedi ev hayvanıdır 10 da olsa 20 de olsa temizdir.Aşısı yapılmış 10 yıldır bizimle yasamış sorun olmamış şimdimi olacak.Sizde birilerini koruyacaģım devletin kanunlarına arka çıkacağım diye saćmalamışsınız üzgünüm.Evin temiz olması ayrı kedi olması ayrı.Evinde kedi olmadığı halde pislik içinde yaşayanlara uygulasınlar kanunları.Bizim gibilere değil.

Üye
    k.sahin Avatarı

Son Giriş
    29.03-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    3

Kardeşim siz bunlara aldırmayın. Bunlar her şeyden anlarlar. Fetoş zekalılar, ancak böyle abuk subuk hukuksuz şeyleri savunur; Yatak odanızı bile görmek ister bu tipler.

Evinizin mahrem olmayan odasına ve görüşme yapılan yere kamera koydurun bir dahaki kontrole geldiklerinde. Ne olur ne olmaz. Burası Türkiye' dir. Kirli olduğunu iddia edenden kanıt istemezlerde sizden evinizin kirli olmadığını kanıtlamanızıda beklerler mi beklerler mahkemede. Burası hukuk cenneti bir vatandır.

Üye
    Gülhan Yücel Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @k.sahin kardeşim benim kızdığım nokta biz bakıcıları dikkate almamaları.Yahu maaşı hadi kestiniz bari haber verin.Biz belki sadece bu maaşla geçiniyoruz. Kesmeden önce bi uyarın ya..İki kez kapıma geldiler ve bi daha gelcez aman evden ayrılmayın bizi bekleyin deyip eve hapsedip gidiyorlar ve asla gelmiyorlar.Ben maaşın kesildiğini maaş çekerken öğreniyorum.Nasıl bir sistem bu.Bir kadın bir erkek geliyorlar şanslıysan kadın kadına geliyorlar.Evimde hiç mi mahremim yok benim.Sergi sarayı gibi gezdirecekmiyim her geleni.Üç kuruş para alıyoruz diye 3 ay eve hapsolduk onları mı bekliycez.Bulamazlarsa maaşlar kesiliyor yargısız infaz.Bumu adalet bu mu engelli hakları..Bu kaçıncı yahu.Geçen seferde 2022 maaşları kesildi evi taşıdık diye.7 ay maaş ödemediler.İtiraz ettim çabaladım ödemediler.Kamu denetime şikayet ettim maaşları geriye dönük ödediler mecburen.Ama zengin olan akrabamın oğlunun maaşını kesmediler bir türlü o kadar uyarmama rağmen.Ne zaman mahkemeye vercem dedim.O vakit haksızca maaş alan akrabamın maasınıda kestiler.Tutuştular tabı.Buyrun size adalet

Sayfa 1 / 3 123 SonSon