TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Toplam 10 mesajın 1-10 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Mehmet.ci Avatarı

Son Giriş
    31.05-2020
    Saat
    00:42
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba arkadaşlar acil yardımınıza ihtiyacım var ilk defa bakıcı maaşına başvurdum çocugum için benden istenilen belgeleri verdim ayrıyetten adıma banka ipotekli bir daire oldugunu belirttim kredisi halen devamlı ödüyorum memur sordu evden kira geliri elde ediyormusun. Bir kira ödeneği fln almıyorum çünkü daire memlekette ve babam çok ihtiyaç sahibi olan yakın akrabamıza verdi oturun yeni evli oldukları ve durumlarının çok kötü oldugu için en azından şimdilik bişey talep etmiyorum şimdi ben bu durumu nasıl izah edicem boş desem boş olduguna dair belge istiycek dolu desem kira gelir belgesi istiycek ne yapabilirim

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    3.357
    Verilen Beğeniler
    1.148
    Blog Mesajları
    1

Boş diye beyan edemezsiniz. Kira almıyorum da diyemezsiniz, kardeşiniz otursa bile kira almak zorundasınız. Çok düşük bir kira bedeli üzerinden kontrat yapın, onu beyan edin.

Üye
    Mehmet.ci Avatarı

Son Giriş
    31.05-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tmm diyelim Bi kontrat yaptım sonra getirip kontratımı vercem görevli memura

Üye
    Ankyra Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    56
    Verilen Beğeniler
    67

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    @MeTePe
    Bölgedeki emsal kira bedellerine bakmazlar mi? Cüzi miktara inanmazlar. Normal kira alıp geçinmek varken kira alınmıyorsa pek de muhtaç değil gözüyle bakılabilir olaya.

@Mehmet.ci

Kira kontratınızı yine de yapmak ve kira gelirinizi beyan etmek durumundasınız. Cüzi miktar gosterin, fakat vakfın emsal kira bedelini esas alabileceği de bir ihtimal.

Üye
    -mka Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    1.188
    Verilen Beğeniler
    1.252

@Ankyra

tahmınlerındekı gıb olma ıhtımalı var
    emsal kıra bedeli 2022 de uygulanıo
    bize ebm için geldıklerınde kırada(kardeşimin ikametettiği)evimizi ve aldıgmız mıktarı söyledık ve o bedel normal emsal kıra bedelı sevıyesınde ama heyet sadece söyledıgmız mıktarı yazdı emsal olarak az ya da çok demedıler.ebm de biraz esnek davranıolar.genede son sözü heyet söyluo.belkıde arkadaşın beyanına ınanıp öle işlem ederler

Üye
    Ankyra Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    56
    Verilen Beğeniler
    67

@-mka
    Dediginiz gibi olursa iyi olur tabii ki de.
    Arkadaş sözlü beyan etsin o zaman, mütevelli heyeti kabul eserse neden olmasın.

Üye
    alperen1 Avatarı

Son Giriş
    04.08-2020
    Saat
    05:08
    Yaşadığı Yer
    Malatya
    Alınan Beğeniler
    51
    Verilen Beğeniler
    13

Hayır hayır siz ne dersem sonuç nasıl olur diye meseleyi arap saçına çevirmeyin. herşeyi olduğu gibi beyan ediniz. kira almıyorsanız . durumu kötü yeni evli bir akraba kirasız oturuyor derseniz size zorluk çıkartacakları bir durum yok. gelir tesbitinde eğer kira da evi varsa aylık kira+ evin 240 da 1 değeri aylık gelire eklenir yok kirada değilse rayiç bedelin 120 de 1 değeri hanenin aylık gelirine eklenir.

Üye
    -mka Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    1.188
    Verilen Beğeniler
    1.252

@alperen1
    bahsettıgınız bilgi 2022 maaşında geçerlı.ebm de değil.
    ebmde kıra gelrı yoksa bi işlem edılmıo.kirada ise kıra bedelı gelır hesabında işleme dahil edilio

Üye
    Mehmet.ci Avatarı

Son Giriş
    31.05-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar çok acil yardımınız lazım bakıcı maaşı için başvuru yaptım ancak gelir hesabını yapan memur yanlış hesaplıyor ve bana bu görünen gelirle bakıcı maaşınız kişi başı asgari ücretin 3/1 geçtiği için olmaz diyor. Hesaplaması şu şekilde
    6 aylık brüt maaşım 23.000tl. Bu parayı önce brütten nete çevirdi oradaki bilgisayarda sistem üzerinden çevirdi çıkan sonuca 3800tl yani diyor ki ortalama aylıgınız 3800tl itiraz ettim ben bu parayı almıyorum daha düşük yatıyor maaşım ha şöyle bir durum var çalışmış oldugum sektör SGK primi yüksekten yatıyor ortalama 4500tl civarı neyse bu 3800 TL harici annem bizimle yaşadığı için 612tl maaşı var ve son olarak köyde Bi dairem var banka ipotekli onuda 300 TL geliri var şimdi 3800+612+300=4712tl toplam gelir şimdi 4712tl bölü 4=1178tl (kişi başı gelir limiti yasaya göre 1219tl ve evde 4kişi yaşıyoruz o dan 4 e bölünüyor) benim anlamadığım bizim kişi başı gelir 1178tl olarak cıkıyor ama memur olmuyor diyor hayret ettim ve maaşım la ilgili döküman götürcem bu konuda tecrübelerinize dayanarak bilgi verirseniz nasıl bir yol izlemem gerek tşkler

Üye
    -mka Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    1.188
    Verilen Beğeniler
    1.252

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @Mehmet.ci
    başka gelirniz yoksa bahsettıgnız gelır ile ebm almanız gerekıo ama sadece gelire bakılmıo.rapor ve gelır harıcı eve gelen heyet sorular soruyo engellıye misal kişisel bakımlarını edebiliomu(tırnagını kendı kesebilio mu banyo ve wc ihtiyacını nasıl tek yapabilio mu yemegını kendı başına yıyebılıomu vs vsv.)aldıg cevaplara göre red ya da olumlu çıkıo.kuruma gedip durumu ızah edın olmama sebebının asıl nedenını öğrenip ona göre davranın

Başlığın Etiketleri