TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Toplam 12 mesajın 1-12 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Saadet34 Avatarı

Gerçek Adı
    Saadet
    Son Giriş
    13.04-2020
    Saat
    20:46
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    11

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba. Aklıma takılan bir sorudan dolayı nasıl ne yapacağımı veya yanıldığım bir şey varsa bilgilerinizi almak isterim. Annem %79 raporlu ağır engelli değil yaşı 68 ben çalışamıyorum anneme bakmaktayım sadece oğlum çalışıyor. Anneme baktığım için bana da ücret ödenir mi? ayrıca masrafları var aldığı ücret karşılamıyor ilaç giderleri altına kaçırdığı için yetişkin bezi vs bu konuda bana yardımcı olur musunuz lütfen neler yapabilirim nasıl yol izlemeliyim bilmek istiyorum. Teşekkürler..

Üye
    alperen1 Avatarı

Son Giriş
    27.06-2020
    Saat
    04:51
    Yaşadığı Yer
    Malatya
    Alınan Beğeniler
    51
    Verilen Beğeniler
    13

Ağır engelli değilse bakıcı maaşı alamazsınız.

Üye
    Saadet34 Avatarı

Gerçek Adı
    Saadet
    Son Giriş
    13.04-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    11

@alperen1
    Anladım. Peki başka ne şekilde bende ücret alabilirim? anneme bakıyorum bu yüzden çalışmıyorum vakıfa nakdi yardım için başvuracağım ancak verecekleri ücreti yüksek tutmak için ne yapmalıyım?

Üye
    alperen1 Avatarı

Son Giriş
    27.06-2020
    Saat
    04:51
    Yaşadığı Yer
    Malatya
    Alınan Beğeniler
    51
    Verilen Beğeniler
    13

Eğer gelir tesbitinde aile de kişi başı geliriniz asgari ücretin 1/3 geçmezse engelli aylığı alabilirsiniz. bulunduğunuz ilin veya ilçede iseniz ilçenin sosyal yardımlaşma vakfına giderseniz onlar gerekli evrakları ve şartları size bildirirler. eğer başvurunuz alınır ve onaylanırsa %79 rapor ile aylık 650 tl civarı alırsınız. ayrıca diğer engelli haklarında yararlanabilirsiniz. mesela annenizin adına 200 metrekarede ufak ev varsa emlak vergisinde muaf olur. su faturasında (şehirden şehire değişmekte) %30 ile %50 arası indirim olur. bunun gibi birçok haktan yararlanabilirsiniz.

Üye
    Saadet34 Avatarı

Gerçek Adı
    Saadet
    Son Giriş
    13.04-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    11

Merhabalar bu günlerde ülkemizin ve dünyanın derdi covid-19 bütün vefat edenlere Allah rahmet ailelerine sabır, hastalarımıza Allah'tan şifalar dilerim. Başımız sağolsun. Bazı şeyler tam yapılmaya karar verilirken bu sıkıntı çıkması haktan mağrum kalmak durumunda kalınıyor. Ben Annemin mahkeme karıyla vasisiyim annem 1950 doğumlu kronik rahatsızlıkları var (böbrek yetmezliği, lösemi tanısı, safra kesesi ameliyatı, hiper tansiyon, işitme kaybı, diş kaybı, kas güçsüzlüğü, rahim ameliyatı, kansızlık anemi, göz katarak ameliyatı, iç hastalıkları, şeker hastalığı tanısı ve ruh ve sinir hastalığı ankisiyet hastalığı) Bu hastalıklara rağmen 2017 yılında hakem heyeti kararlı %79 engelli raporu verildi ancak 1.rapor%55 - 2.rapor%77 - 3.rapor%79 2.rapora itirazımız AĞIR ENGELLİ (hayır) verildi. 3.rapor için şuan tek çare *mahkeme kararı ile tekrar kontrole girmek gerekiyor şuan dilekçe hazırlığı yapmak istiyorum bana bu konuda yardımcı örnek dilekçe verebilir misiniz? Bu konulara hakim olanlardan bilgiler talep ediyorum öncelikle @Kalem ablamdan ve sitede değerli abilerimden ablalarımdan. Şimdiden teşekkürler.

Üye
    Paranoya Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    N/A
    Alınan Beğeniler
    349
    Verilen Beğeniler
    715

başka hastaneye sevk al dene

Üye
    Gülhan Yücel Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Önce il sağlık müdürlüğüne rapora itirazda bulun onlar başka bir hastaneye sevk edicekler seni.Ama elindeki en son %77 olan raporla itirazda bulunmalısın.Bu sefer ağır engelli raporunu alırsın gibime geliyor.Bende aynı sizin gibi 3 hastane dolaştım.il aagliga itirazım sonrasında %80 ağır engelli raporunu aldım nihayet.Az sabir kardeşim bu işler biraz yorsada haklıysan sonunda mutlaka kazanıyorsun.Çok geçmiş olsun Annenize

Üye
    Saadet34 Avatarı

Gerçek Adı
    Saadet
    Son Giriş
    13.04-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    11

Çok teşekkürler cevap için. Dediklerinizi yapacağım

Üye
    infirak Avatarı

Son Giriş
    15.05-2020
    Saat
    22:24
    Yaşadığı Yer
    ist
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Öncelikle ağır engelli raporu almalısınız en az %50 oranında..Suan virüsten dolayı gelir kriterine bakmazlar..Raporu alip direkt sosyal hizmetlere başvurun..

Üye
    -mka Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    1.101
    Verilen Beğeniler
    1.207

@infirak

gelire bakarlar kardeş.hane kişi başı 1402 den fazla ise gelir ebm baglanmaz.

Üye
    infirak Avatarı

Son Giriş
    15.05-2020
    Saat
    22:24
    Yaşadığı Yer
    ist
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

gelire bakarlar kardeş.hane kişi başı 1402 den fazla ise gelir ebm baglanmaz

Normal de gelir kriteri var ancak virusten dolayi yeni yasa icikti..Olağanüstü durumlarda gelir kriteri aranmaz diyor..Buna istinaden Suan gelir durumunu sormazlar

Üye
    -mka Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    1.101
    Verilen Beğeniler
    1.207

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @infirak
    2 ay sonra virüs gedince hop maaşı keserler dedıgn gibyse.
    bahsettıgn durm ebm alanlarında sosyal yardımdan (1000tl) yararlanır.gelire bakılmıo denıldı onunla karıştrıon gibi gelio.ilk 2 ödemede vermıolardı 3. ödemede verıolar gelıre bakılmıo.