Toplam 4 mesajın 1-4 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    bushid0 Avatarı

Gerçek Adı
    burak
    Son Giriş
    22.12-2016
    Saat
    16:06
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhabalar.
    Ben 2 senedir bir sirkette calismaktayim sigorta girisim yapildi simdi ben universiteye gidecegim ve is okul zor olacagini dusunuyorum. Yaparim yapmasinada eger ben isten ayrilip bu maasi alabilirsem daha iyi olur diye dusundum. İsten cikip bu aylik icin basvuruda bulunsam faydalanabilir miyim?

Evet başlıkta belirttiğim gibi ve daha önce açmış olduğum konuya cevap gelmediği için açıyorum ve sorumu değiştiriyorum.
    İşe başlamadan önce yaklaşık 1 sene bu hizmetten yararlandım şimdi işi bırakıp bu hizmete başvursam yararlanabilir miyim?
    Saygılar..

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    19.03-2017
    Saat
    18:54
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    111
    Verilen Beğeniler
    11

@bushid0 evde bakım aylıgının baglanması için biliyorsun 3 şart var:
    1. % 50 ve üstü, ağır özürlü ibareli engelli sağlık kurulu raporun olması
    2. hanede kişi başına düşen aylık gelirin 784,97 TL altında olması
    3. bakıma muhtaç durumda olması:http://www.engelliler.biz/forum/evde...riterleri.html

bu 3 şartın birinde bile uygun bulunmadıgınız takdirde evde bakım aylığı baglanmaz. eger bu 3 şarta da uygunsanız elbette evde bakım aylıgı tekrar baglanır. evde bakım aylıgı için aile ve sosyal politikalar bakanlığı il müdürlüğüne başvuracaksınız.

Üye
    622435 Avatarı

Son Giriş
    07.02-2017
    Saat
    17:25
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Kalem size bir soru sormak istiyorum bilginiz varsa ve cevaplarsanız sevinirim
    ben yaklaşık olarak 19 yıl bagkurluyum ve ssk geçmek istiyorum ve ssklı olduktan sonra vergi indirimi alırsam ben engelli olarak hangi kurumdan emekli olabilirim

Üye
    sunayca Avatarı

Son Giriş
    10.12-2016
    Saat
    18:17
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @bushid0 biz de daha önce yaklaşık beş yıl evde bakım maaşı aldık. Gelir durumunu aşdıgımız için durdurmuştuk.Bu yıl ki gelir kriteri değişince durumumuz almaya uygun oldu.Durumumuzu anlatarak tekrar başvuru yaptık.Bizim raporumuz sürekli oldugu için eski dosyadaki rapor uygun görülüp işlemleri ve istenilen evrakları hazırlayarak müracatımızı yaptık. Maaş tekrar bağlandı