Toplam 6 mesajın 1-6 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Hamza Eren Avatarı

Son Giriş
    27.04-2009
    Saat
    14:41
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    meraba benimde bu evde bakım maaşı ile ilgili sorularım var. cevap verirseniz sevinirim.
    benim abim de bir engelli. herşeyiyle engelli. sosyal hizmetlere başvurdum, gerekli evrakları tamamladım, hatta oaradaki bayana 3 aylık maaaş aldığını, annemin de babamın maaşını aldığını söyeledim. kendisine olsun dedi, haırlayın evrakları gelin.
    Evrakların hepsini hazırladım ve gittiğimde, abiniz maaş alamaz dedi. neden diye sorduğumda ise, annenizin maaşı ve abinizinde 3 aylık maaaşı var dedi. sanki ben kadına demiştim... oysaki şimdi alamaz dedi.
    orda heralde keyfi yönetmi vardı. kızrak cıktımoaradan. lakin herkes ne olursa olsun bu maaşı alırlar dedi. abimin yüzde 60 özürlü raporu var. bana söyler misiniz doğru mu bu? ne yapmam lazım?

Üye
    umut Avatarı

Gerçek Adı
    Ümit
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin adana
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Sayin Hamza Eren konuyu tam detayli acmamissiniz.Abinizin raporunda agir ozurlu ibaresi var mi?Varsa,evde kisi basina dusen gelirin 318 tl`den az olmasi gerekir. Yoksa bakim maasi alamazsiniz.Bir dahaki acacaginiz konuyu, yeni konu basligi altinda acarsaniz sorununuzun herkes tarafindan gorulecegini ve bircok kisinin size daha fazla bilgi verecegini unutmayin!Gecmis olsun

Üye
    Hamza Eren Avatarı

Son Giriş
    27.04-2009
    Saat
    14:41
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

cevap için teşekkür ederim. annemin aldığı babamın ölüm maaaşıdır. yani 530 milyon kadar bir aylık. sanırım abiminde 3 aylık maaşı vardır. ağır özürlü ibaresi vardır. alanlar bizim herşeyimiz var biz maaşıda alıyoruz dedklerinde annem üzülüyor
    yani nasıl bu halde iken benim maaşım var diye alamıyorum bunlar nasıl alıyor diye annemi ararda aydınlatırsanız cok sevinirim. cünkü annem ankara ya kadar gitmeyi kafaya koymuş.

bu arada benim abimin herhangi sosyal bir aktiviteside yoktur okuma yazması hayatı sevdirecek ona hiç bir uğraşı yoktur. sohbet edecek onunla dertleşecek kimsesi yoktu.r akıllıdır ama eveden dışarı cıkamadığından dolayıda artık cökmüş vaziyettedir. ben veya sizler nun için ne yapabiliriz
    ben fma engelli aracları üreten bir firmayla bağlantı halindeyim abimin dışarı cıkması mutlu olması için cok uğraş veriyorum. engelliler derneği ilede görüşüyorum ama bana şimdiye kadar hiç bir sonuç iletmedeiler. arac için bana yardım edin bende sizden hiç bir imkanımı esirgemeiycem dedim ama calışıyoruz dediler
    ya allah aşkına bana söyleyin calışmalar nedir kimler bu konuda mutlu ediliyor benim kardeşim için kimseden ben bir şey görmedim lütfen allah aşkına size yalvarıyorum kimler nelerden faydalanıyor söyleyin calışıyorlarmşda nerede nasıl kim için zenginmi olmak lazım bir şeyleri yapabilmek için şimdi soruyorum engel bu engel benim kardeşimde engellli oda bir insan ne yapayım daha sizler neler yapıyorsunuz kimler bu yardımlardan alıyor benim paraya pula ihtiyacım yok istemiyorum abari bir engelli aracı almamda bana yardımcı olun lütfen

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:39
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.248

Anneniz aylık 530 + abiniz 3 aylık 540 (yani aylık 180) tl alıyor. Bu durumda 1 aylık gelir 710 t. İkiye bölersek (evde iki kişi yaşadıklarını varsayıyorum?) 355 tl kişi başına düşer. Ve malesef bu da maaş bağlanması için öngörülen 318 tl'den fazla olduğu için evde bakım maaşı bağlanmaz.

Abiniz ellerini kullanabiliyor mu? Kocali'de mi yaşyorlar?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    umut Avatarı

Gerçek Adı
    Ümit
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin adana
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Sayin Oturanboga bilginize siginarak soruyorum. 2022 maasini iptal ettirip, bakim maasina basvursalar sonuc degismez mi?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:39
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.248

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Değişir evet. O zaman gelir düşer ve kişi başına 318'in altında olur. Öyle olunca da aylık 476 tl tutarındaki evde bakım maaşı bağlanır. Tabii sağlık açısından bakıma muhtaçlık kriteri de uygun olmalı
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...