Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 21 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    doğanant Avatarı

Gerçek Adı
    remzi
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    10:55
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    2

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    İyi Günler Arkadaşlar
    Bu konuyla ilgili görüşlerinizi istiyorum.
    bugün telefonla Antalya Kepez sosyal hizmetleri aradım başvurunuz reddedildi dediler gerekçe olarak öz bakım kriteri ve ekonomik kritere uymaması
    annem %95 ağır özürlü 76 yaşında ağır koah hastası cihaz kullanıyor
    evde toplam 6 kişiyiz benim net maaşım 2865 tl annemin babamdan kalan maaşı 1550 tl başka bir gelirimiz yok toplayıp kişi başına bölünce 735 tl yapıyor 785 tl nin altında sizce ne yapmalıyım bu durumda

Üye
    yalniz06 Avatarı

Gerçek Adı
    Erdal (30)
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:26
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    168
    Verilen Beğeniler
    2

Zaten Değerlendirdiniz! -1 Zaten Değerlendirdiniz!
    Efendim,bakilan kisininde maasi var.
    Bakan kisininde maasi var.
    Yapilacak bisey yok.

Üye
    doğanant Avatarı

Gerçek Adı
    remzi
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    2

ama maaşı olması engel değilki yasa demişki hanedeki kişi başı gelir 784 tl nin altı olacak

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    332
    Verilen Beğeniler
    89

Zaten Değerlendirdiniz! 1 Zaten Değerlendirdiniz!
    @doğanant bahsettiğiniz gelirlerle hanede kişi başına düşen aylık gelir 784,97 TL altında bu durumda geliriniz uygun. başka gelir var mı peki? bağ,bahçe,tarla vs ya da kira geliri? gayri resmi bir gelir varsa onu da belirtin. eger başka hiçbir gelir yoksa geliriniz uygundur.

bu durumda annenizin bakıma muhtaçlığını gözden geçirmek gerekecek. şurayı dikkatle inceleyiniz: http://www.engelliler.biz/forum/evde...riterleri.html

linkte sayılan A,B,C,D bentlerinden en az birinde tam veya en az ikisinde kısmen bakıma muhtaç durumda olursa bakıma muhtaç sayılır. fakat bu değerlendirme yapılırken annenizin yaşından dolayı (yaşlı kendisi çünkü) yapamadıkları dikkate alınmaz. sadece engelinden dolayı yapamadıkları dikkate alınır. siz de degerlendirme yaparken annenizin yaşından dolayı yapamadıklarını dikkate almayın.
    eger annenizin engelinden dolayı bakıma muhtaç oldugunu düşünüyorsanız aile ve sosyal politikalar bakanlıgı il müdürlüğüne itirazda bulunun ve başka personelden oluşan bakım hizmetleri degerlendirme heyeti talep edin.

Üye
    demirkan175 Avatarı

Son Giriş
    03.10-2016
    Saat
    22:30
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kalem hanim yuzde 78 suresiz raporum var bakici degisikligi yaptik gelen heyet ozel hayatimiza kadar sorular sordu ve snirli asabi bir sekilde ic camasirlarina kadar soru sordular ve gittiler simdi heyet cevabi geldi red verilmis hasta normal hayat standartlarina yatkinmis filan diye red geldi itiraz nasil edebiliriz daha onceden aliyorduk maasi dengesiz bir memur geldi ve gitti

Üye
    yalniz06 Avatarı

Gerçek Adı
    Erdal (30)
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:26
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    168
    Verilen Beğeniler
    2

Demirkant
    Bakima muhta degilsiniz galiba
    Heyet oyle onaylamis.yuruyebiliyorsunuz kosabiliyorsunuz eglenebiliyorsunuz galibz.

Üye
    doğanant Avatarı

Gerçek Adı
    remzi
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    2

Geçen sene başvurdum kaymakamlığa evde bakım parası için ilk inceleme heyeti geldi başvurumuz reddedilmiş sebep gelir kriteri ve öz bakım mış. İtiraz ettim 4 ay önce 2 hafta önce geldiler sonuç yine red bu sefer müdüre hanımın yanına çıktım sebebi edir müdüre hanım dedim yazıda gelir kriteri demişssiniz öz bakım demişssiniz benim gelir kriterim uyuyor bakalım dedi dosyayı istedi önce geliriniz fazla dedi hesapladı hanedeki kişi sayısına bölünce hanede 6 kişiyiz toplam gelirimiz 4.875 TL kişi başı düşen gelir 816 TL evimde kira tamam dedi gelir kriteriniz uyuyor ama gelen heyet yaşam standardınızı yüksek görmüş gelirinizde zaten bunu açıkça söylüyor peki o zaman yasa neden kişi başı düşen gelir 847 limiti koymuş dedim yaşam standardı bakanlık yönetmeliğimizde vardır dedi biz onada bakarız dedi. peki dedim ben annemi yalnız bırakıp eşim çalışmaya gidemiyor bu belli bişey evde yalnız kalamıyacağı, biz süreğen hastalıklarıda maaş için dikkate almayız dedi iş gücü kaybı olması lazım dedi saçma dedim annem koah hastası merdiven inip çıkamaz evde cihaz kullanıyor ilaçları var kendisi bunları yapamaz dedim ayrıca raporda geçmeyen hafif derecede ama alzheimer teşhisi var ilaç raporu var dedim raporda geçmediği için dikkate alamayız dedi aynı raporla tekrar başvuramıyorum
    Sizden ricam forumda daha önce evde bakım maaşı alanlara şahit oldum gelir kriteri çok yakın olanlar vardı 847 TLye acaba evde bakım maaşı bağlanması illere göre farkediyormu yoksa heryerde uygulama bu şekildemidir

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    332
    Verilen Beğeniler
    89

@doğanant gelir sınırı 847,16 TL'dir. hanede kişibaşına düşen aylık gelir bu sınırın altındaysa geliriniz uygun demektir.
    yaşam koşullarınızla beyan edilen gelir arasında fark görüyorlarsa fazla geliri tespit etmeleri lazım. yaşam koşullarınız iyi tamam. peki tespit ettikleri gelir bu sınırın altında mı? bu sınırın altındaysa gelirinize laf soyleyemezler. gelirinizin bu sınırın altında oldugunu düşünüyorsanız tekrar başvuru yapın bence.

bakıma muhtaç olup olmadıgı konusunda ise şu kriterlere göre degerlendiriyor heyet:http://www.engelliler.biz/forum/evde...riterleri.html
    linkte sayılan A,B,C,D bentlerinden en az birinde tam veya en az ikisinde kısmen bir başkasının bakımına sürekli olarak ihtiyaç duyuyorsa bakıma muhtaç sayılır. bakım hizmetleri değerlendirme heyeti engelli raporuna konu olan rahatsızlıklardan dolayı yapamadıklarını dikkate alır sadece. siz de annenizin bakıma muhtaçlığını bu bilgiler ışıgında degerlendirin. sadece engelinden dolayı yapamadıklarını değerlendirin.
    gelir uygun olsa bile bakıma muhtaç sayılmazsa evde bakım aylıgı baglanmaz unutmayın.
    evde bakım aylıgının baglanması için şu 3 şartın da uygun olması gerekir çünkü:
    1. % 50 ve ustu agır özürlü engelli raporu olacak. kesinlikle agır özürlü kısmı evet olarak işaretli olacak.
    2. hanede kişi başına düşen aylık gelir 847,16 TL altında olacak.
    3. bakıma muhtaç olacak:http://www.engelliler.biz/forum/evde...riterleri.html
    bu 3 şartın birinde bile uygun bulunmadıgı takdirde evde bakım aylıgı baglanmaz.

Üye
    PoleStar Avatarı

Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    00:22
    Yaşadığı Yer
    amsterdam
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    38

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Kalem Mesajı Gör
    @PoleStar burada bu başlığı açan arkadaşın süreli agır özürlü raporu varmış. süresi dolunca da haliyle il müdürlüğü raporun yenilenmesini istemiş. arkadaş da gitmiş rapor çıkartmış. lakin raporda agır özürlü kısmında hayır yazıyormuş. bu durumda evde bakım aylıgı kesilir. sorun raporda.
    raporu düzenleyen hastane saglık kurulunun ihmali vs var mı bilemem. ama bu raporu vermişler işte. bu aşamada rapora itiraz etmesi lazım arkadaşın. gidecek il saglık müdürlüğüne raporuyla birlikte, itiraz edecek. itiraz süreci sonrasında da yine agır özürlü olmayan rapor verilirse mahkeme yolu açık. itiraz sürecini başlatmadan mahkeme kapısına gidilmez.

evde bakım aylıgını aldıkları aile ve sosyal politikalar bakanlıgı bu rapora göre de işlem yapmak zorunda. agır özürlü kısmı hayır yazdıgı için evde bakım aylıgını kesmek zorunda. çünkü ilgili kanuna göre evde bakım aylıgının ödenmesi için agır özürlü rapor şart. sadece gelir kriterleri yok evde bakım aylıgında. gelir kriterleri uygun olsa bile agır özürlü raporu olmayanlara evde bakım aylıgı ödenemez. yasaya aykırı bu.
    artık anlatabildiğimi düşünüyorum. onca cevap verilmesi gereken soru varken insanlara aynı şeyleri yazmaktan bıktım. size tavsiyem önce bu konularla ilgili bilgi sahibi olun.
    İtiraz ettim 4 ay önce 2 hafta önce geldiler sonuç yine red bu sefer müdüre hanımın yanına çıktım sebebi edir müdüre hanım dedim yazıda gelir kriteri demişssiniz öz bakım demişssiniz benim gelir kriterim uyuyor bakalım dedi dosyayı istedi önce geliriniz fazla dedi hesapladı hanedeki kişi sayısına bölünce hanede 6 kişiyiz toplam gelirimiz 4.875 TL kişi başı düşen gelir 816 TL evimde kira tamam dedi gelir kriteriniz uyuyor ama gelen heyet yaşam standardınızı yüksek görmüş gelirinizde zaten bunu açıkça söylüyor peki o zaman yasa neden kişi başı düşen gelir 847 limiti koymuş dedim yaşam standardı bakanlık yönetmeliğimizde vardır dedi biz onada bakarız dedi.
    Ben yanlış başlık altında sormuşum. Yukarıdaki @doganant üye kişi ile ilgili benim tespitim. Adamın kriterleri tutuyorsa niye uğraştırıyorlar diyorum.. 814 lira hane başı geliri olduğunu belirtene zorluk çıkarmışlar. Bu onun hakkı niye vermiyorlar diye sormuşum.
    Siz gene yanlış anlamışsınız. Buna keyfilik diyorlar sanırım. Koltuk benim istediğime veririm. İstemediğime yolu yokuşa sürerim. Rakamlar kişiye göre değişirmiymiş?

İnsanları niye uğraştırıyorlar? Niye bi daha bidaha uğraşsın ya bu insan. Tekrar tekrar başvuru yapsın.
    Bir daha başvurunca verirlerse demezlermi adama.. Siz bizimle eğleniyormusunuz?

Neyse madem soruları cevapladınız. Yoruldunuz. Yorulmayın. O vakit eski başlıkları tarasınlar dediğiniz gibi. Ben zaten kriter sormuyorum. Bu işle görevlilerin tutumlarının keyfiliğini anlamaya/ anlamlandırmaya çalışıyorum. Nasıl kişiden kişiye kurallar değişebilir diye sorguluyorum?

Benim naçizane önerim. Bu saçma sapan bakım aylığı uydurmasyon bakanlığı kaldırsınlar. 4,5 milyar bütçesi varmış.
    İhtiyacı olana yapsınlar toplu konutlar. Oraya yerleştirsinler ihtiyaç sahibi, bakıma muhtaçları. Alsınlar hemşireleri çalıştırsınlar. 4,5 milyara siz nediyorsunuz ya.. Ben bütün engellilere şehir kurarım.

Ve sonra bu uydurmasyon evde bakım paraları siyasi amaçlarla suistimale çok açık kullanılıyor. Sömürülüyor.. Ben anlatanların yalancısıyım. Siyasi görüşüne göre verilip, verilmeme gibide bir durum var diyenlerde var yani.. Neyse mesele o değil. Yarın bu hükümet değişir. Sonra diğeri gelir kendi çıkarına kullanır. Bu ülkenin işi çok fena.. Ne ona ne buna olsun. Hakkı olan hakkını alsın.. Aynı evde yaşayana zaten bakıyor aile, kendi kişisine baktığı için para ödenmesi sizce rencide edici değil midir? Bakım verilecek ise devlet para değil bakıcı yollasın. Böyle bir saçma sistem zaten kafadan batıl. Hem yok o kriteri, yok bu kriteri bunlar çok saçma sapan işler. Sosyal haklar böyle dengesiz. Orantısız şartlarla vatandaşa sunulmaz.
    Engelli birey tek kişi ise 900 tl maaşı varsa bakım makım yok. Sizin aklınız alıyormu böyle saçma bir sistemi?

En güzeli dediğim gibi, devlet para mara dağıtmayacak. Hatta bunlar hep yeni Anayasaya hak olarak eklenmeli. Her ağır engelliye bir konaklama, aş ve bakım hakkı. Maaşı olsun olmasın. Bu bir Sosyal devlet gerekliliğidir.
    Devlet toplu konut yapacak. Ağır engelli bireylere bir banyolu oda verecek. 2 öğün de yemek ve tıbbi yardım sunacak.
    Çok mu zormuş bu? 5 milyar a bu hizmet fazlası ile verilir.

Toki yapsın evleri yarı hastane tarzı. Darülcaze misali.. Ağır engelli bireyleride aileleri ile karşı karşıya getirmesin.
    Yeter artık ya.. Bu ülkede belki bir sürü gerçekten kalacak yere ihtiyacı olan insan var. Sırf engellilerde değil tabiki. Sokaklarda bir sürü kimsesiz var. Kimsesi olsada sokakta kalan insanlar biliyorum. Bir sürü özel kişisel sebeb var. Çerez parasından birazda darülcazelere aktarsınlar. İnsanlar sokaklarda yatmasın. Bu ne rezilliktir yahu...

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    332
    Verilen Beğeniler
    89

demişsiniz ki:
    "Neyse madem soruları cevapladınız. Yoruldunuz. Yorulmayın. O vakit eski başlıkları tarasınlar dediğiniz gibi. "

valla soruları zevkle cevaplıyorum. kimseye de geçip eski başlıkları tarayın demedim. ha aynı şeyleri yazmaktan bıktım dediysem kendi üstünüze alınmanız gerekirdi

yahu öbür başlıktaki yazışmaları geçmişsiniz buraya taşımış bana da çaktırmadan laf çakıyorsunuz. öbür başlığa yanlışlıkla yazdıgınızı da kabul ediyorsunuz. e ben de boşuna yorulmuşum demek ki diğer başlıkta size cevap yazıp durmakla.

olay kapandı sanırım
    şimdi keyfi iş gören tüm memurlara kurumlara istediğiniz lafı sayabilirsiniz. beni boş yere meşgul etmeyin kafi.

Üye
    PoleStar Avatarı

Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    00:22
    Yaşadığı Yer
    amsterdam
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    38

Zaten Değerlendirdiniz! -1 Zaten Değerlendirdiniz!
    Gene anlamamışsın.
    Okuduğuna alakasız cevap vermişsin. Bu mantıkla buradaki insanlara çözüm mü sunduğunu sanıyorsun? Sen daha benim ilk mesajımdan bir şey anlamamışsın. Buradaki soruları nasıl anladığını vede cevap verdiğini sanıyorsun?

Cici kardeşim, ablacım,
    Anlasaydın. Daha ilk mesajda doğru cevap verir. Benide uğraştırmazdın. Veya hiç cevap vermez beni gene uğraştırmazdın değil mi?
    Neyi itiraf etmişim. Burda gördüğümü başka aynı bakım aylığı ile ilgili bir başlıkta sorduğumu mu itiraf etmişim? O başlık daha üstte diye orda sorulmuştur. Daha güncel diye.. Evide Bakım aylığı başlığı değil mi bu? Başlığı. Bu bir itiraf değil.. Belirteç. Anlama sorununuzdan ötürü bir şedde.. Böyle bir algı, böyle bir mantık şekli dünya da yok! Kendin mi sandın hem. Raporunda ağır engelli ibaresi yazmıyor diye verilmeyen şeyi sana bir daha soracağım zannındasın? Üstüne basa basa kriterleri tuttuğu halde nasıl oluyor diye başlamışım sulime.. Sorduğumada bin pişman oldum açıkçası. İstemiyerek, Sizinle muhatap olunulmak zorunda kalınmış ve uzatmalı cevaplaşmalar zaruri olunmuş bu haseb ile.. Ülkeyi sen/siz kafalılar yönetiyor. Bu rezillikte ondan ötürü zaten.. Bir türlü düzelmiyor bu Bürokrasi sorunu.. Kör müsün? ''Gözlerin görmediği halde iş verdik'' Ne demek? Bu mantıkta olan adamın(Ablaların/abilerin) verdiği hizmette ortada işte.. Yazının o başlığa yazılmış olması sorduğum sorudaki içeriği okuyup ona göre cevap vermene engel mi? Değil! Pes yani.. 5 milyardan bu sistemde para ödense 10 senede 50 milyar para yapar.
    50 milyar on seneden birikmiş para ile. 10 milyonluk bir şehire up uzun vadeli bir yaşam alanı inşaa edilebilir mi? Ki ben edilebilir olduğunu iddia ediyorum. Hiç daha işin matematik hesabına girmeden. Çünkü bu 50 milyar 15 sene sonra olur üretimli bir şehirde 500 milyar. Hodri meydan.. Siz ne sanıyorsunuz ya kendinizi? Ekmeden biçip boyna tüketmeyi? Hiç bir projeniz yok. Boyna derviş kumar ekonomisi ile halkı borçlandırmaktasınız.. Sarayın etrafını sarmış dalkavuklar.. Adamın az buçuk belki niyeti iyiysede yanlış yönlenmekte. Bu mantık, bukaffalılarca... Ben yaptım oldu. Sadaka iyi bir şey olabilir.
    Ama devletler sadaka vermez. Devletler sosyal haklar sağlar. Sadakaları bağımsız birey kişiler verir. Sen adama balık vereceğine.. Balık tutmayı öğretip. Olta vereceğine.. Al sana ilerde verilebileceğinin bir garantisi olmayan al sana bugünkü balık demektesin. Bu buna benzer. Teşbihde hata olmaz. İnsan onurunu çok rencide edici bir tutum bu.. Siz bunu iyilik olarak algılıyor iseniz. Sizin beyin sekellerinizdeki problemdendir bu ayrıca.. Yok böyle bir geleceğe ihanet şekli daha..

Enerji santralleri kurulur. Toprak ekilir. Biçilir. Hayvancılık yapılır.. Bu arada eğitim verilir. Aynı yeni kurulan şehirde..
    Buradan bir de başka bilim üretimleride ortaya çıktımı.. İlaç üretilir. Hastalıklara çare arge birimleri kurulur......

Ooo tonla gelir kalemi yaratılır. Uzun vadede.. Sizin gibi her ay sadaka verelim. Günü kurtaralım kafası ile, hemde olmayan borç para ile... Ya bi babanızıda alın gidin adamın asabını bozmayın..

Hem ben kriterler için size niye soru sorayım? Ben işleyişi ve kurum çalışanlarının tutumlarını anlamak için sual yönelttim.
    Bu tutumunuzu, sürtüşmeci, kışkırtıcı üslubunuzu da buna bağlıyorum. Ne laf sokması. Ne saçmaladığınızı hakikaten anlamak mümkün değil. Yoksa siz eleştiriyi bir laf sokma aracı olarak mı algılayıp. Böyle bir yarış içerisindesiniz.? Sanırım bir siyasi görüş sahibiyiz. Kaldı ki, sizin sandığınız ve iddia ettiğiniz gibi ortada ne gerçek bir din, nede bir demokrasi kavramı var. İçi boşaltılıp kavramları dilediğiniz gibi doldurmazsınız. Yok öyle bir dünya.. Protestanlığa, İslamiyet diyemezsiniz. Deseniz de, bunu yedirebileceğiniz bir sürü insan olsa da hakikat değişmez. Bunun adı Protestanlıktır.
    Beni yormayın. Hadi benim sözüme itibar olunmayabilir. Bunu Necip Fazıl Kısakürek Üstad. Kaleme alalı çok sene oldu. Hadi cici kardeşim beni yorma.. Kimin parasını kime dağıtıyorlar diye sormadıkça kimseye faydalıda olamazsın. 5 milyar bütçe sadaka niyetine dağıtılmaz. Kaynaklar etkili ve uzun vadeli yatırıma yönelik kullanılmalıdır. İnsanları sadaka ya muhtaç hale getirip. Sonra biz makarna dağıtıyoruz. Biz yardımseveriz ayaklarını dediğim gibi bir sürü kalabalık insna yer ama.. Aklı olan yemez yani.. Düşünür.. Bunlar kimin parasını kime sadaka niyeti ile dağıtmaktadır der.

Aç bak oku; Ahzap-59 kriter budur; â''€œEy Peygamber! Hanımlarına, kızlarına ve müminlerin kadınlarına örtülerini üzerlerine almalarını söyle. Onların TANINMAMASI ve incitilmemesi için en elverişli olan budur''.”
    Aldın mı şimdi cevabını? Kafanızdaki örtü şekli bir din emri değil. Sizin bir çeşit giyim, kuşam özgürlüğünüzdür. Saygım giyim kuşamınıza vardır. Lakin böyle bir din yok! Sizi Arabistanda din uydurmaktan yargılarlar. Benden söylemesi. Yani bizatihi dine de hakaret var. Demokrasi ye de var. Var da. var... Yani.... Elle tutulur hiç bir yerimiz yok yani.. Yanlış anlaşılmasın. Bende bu toplumun bir bireyiyim. Benimde nerem doğru ki.. Oluyor bu toplumda yaşamam sebebi ile.. Hep beraber neremiz doğru durumundayız. Toplum/millet olarak! Öz eleştiri yapamıyor isek zaten. Eleştirilere tahammül edemiyor isek zaten hepten küllün iflah olmazız demektir. Durumda öyle zaten. Başkanlık istiyorlar. Ama 'A' diyeni içeri tıkıyorlar. Ya kardeşim, Adam Amerika da başkana da 'İfade ediyor'. Bütün idareyede ifade ediyor. Başkanlık bu. İfade özgürlüğü var. Hakaret etti.. Susturun atın içeri.. Yok böyle bir demokrasi ve Başkanlık dünyada.. Anladin?

'Tanınmamanız' lafzı çok açık ayet ile barizdir. Şimdi sorun kendinize benim kafamdaki örtü bir kişisel giyim tarzımıdır? Yoksa dini bir emir midir? Sakın buradan giyim ve kuşamınıza bir saygısızlık yapılıyor diye algılamayın. Daha önceki gibi yanlış algınızla.. Ben sizin anladığınız gibi bir din olmadığını.. Direk ayetin kendisinin söylediğini söylüyorum. Yorum falan değil. Direk ayetin muhkemi yani!. Hem siz bu soruyuda başlığa uygun cevaplar geçersiniz.. Rapor da dır. Sorun deyin geçin yorulmayın. Hiç sıkılmayın..

Şimdi konuşun bakalım. Siz daha yazılanı okuyamıyorsunuz, anlıyamıyorsunuz ki.. Siz diğer dünya işlerinde insanlara nasıl yardımcı olduğunuzu sanmaktasınız.. Al sana ön yargı!

Bu nemenem bir iştir yahu..

Not; Bu cevap şahsınıza yazılmış gibi dursada.. Genel okuyucu kitlesine hitapdır. Üzerinize de alınmayınız.. Yorulmayınız.
    Belki buradan kendine kırıntı hisse bulabilecek farklı düşünen insanlar olabilir.

Mağdurlara Selam Olsun! Zalimler Helak olsun
    !

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    332
    Verilen Beğeniler
    89

@PoleStar yok, rahat olsun siz üzerime asla alınmıyorum. yazdıklarınızın şahsımla alakası olmadığını biliyorum muhatapları düşünsün artık

Üye
    doğanant Avatarı

Gerçek Adı
    remzi
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    2

@Kalem hanım ve @PoleStar teşekkürler yanıtlarınız için
    Benim yaşam standardım evim krediyle ve ötv indirimiyle aldığım 0 araç haneye giren toplamda 4.875,00 TL için gayet uygun zaten aylık bu geliriniz varsa sahip olduğum standarta herkes sahip olabilir koltuklarımı yeni değiştirdim 300 tl taksit ödüyorum, 6 yaşında bir arabam vardı sattım üzerine kredi çektim 79.000 tl ye sıfır ötv siz araç aldım. Bu şekilde anlattım sosyal hizmetler il müdürüne gelirim var ama yasada bahsedilen kişi başı 847 tl olan limitin altında ve annem %95 ağır özürlü sürekli raporu var. Annem bakıma muhtaç olmasa eşimi çalıştırabileceğim işte var ama annemi yalnız bırakamıyoruz. Benim evde bakım aylığı kriterlerini incelediğimde benim durumum bu maaşı almaya uygun, ama sosyal hizmet yetkilileri bu maaşı muhtaç durumda olanlara, hiç bir iş yapamayanlara, tuvalete bile kendi başına gidemeyenlere verdiklerini bu paraların devletin imkanlarından verildiğini filan anlatıp durdular bana. Şimdi kendi kendime diyorum kurumlar yani devlet yasalarla yönetilir, kişilerin devletçilik anlayışıyla değil diye düşünüyorum. Ben şimdi 2 kere başvurum reddedildiği için aynı raporla tekrar başvuramıyorumuşum ne yapmamamı önerirsiniz bimeremi yazayım ne yapayım ?

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    332
    Verilen Beğeniler
    89

@doğanant evinizin lüks olması sorun değil. aracınız da olabilir, eviniz de. heyet yaşam standartlarınızla beyan edilen gelir arasında fark goruyorsa bunu tespit etmekle yükümlü. ama geçip de yaşam standartınıza bakım kafadan ahkam kesemez. tüm gelirlerinizi tespit ederler. eger hanede kişi başına düşen aylık gelir 847,16 TL altındaysa geliriniz için uygun demek dışında seçenekleri kalmaz.

anneniz 76 yaşındaymış. bakıma muhtaç olma kriterlerini degerlendirirken yaşlılıktan kaynaklı yapamadıklarını degerlendirmediniz değil mi? sadece raporda geçen engelinden dolayı yapamadıklarını değerlendirmeniz gerekiyor.
    raporu kaç tarihinde almıştınız? raporda hangi hastalıklara oran verilmiş? KOAH için raporda ne yazıyor?

Üye
    doğanant Avatarı

Gerçek Adı
    remzi
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    2

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @Kalem abla
    rapor tarihi 25/02/2016
    1- Kronik obstiktif akciğer hastalığı.SFT: Ağır redtiktif tip solunum fonksiyon bozukluğu özür oranı : %80
    2- Sağ Kulak hafif sol kulak orta dereceli işitme kaybı Özür Oranı : %24
    3- Katarakt 2 yıl sonra kontrol uygundur Özür Oranı : %23
    4- Sinir Sistemi Senilite Özür Oranı : 10
    Toplamda %95 Ağır özürlü sürekli @Kalem abla Engelli bakıma muhtaçlık kriterleri!
    linkte sayılan A,B,C,D bentlerinden A bendinde yer alan banyo ihtiyacını gideremez hatta 2. gelen heyet sordu tuvaletini banyosunu yapabiliyormu diye tuvalet kendi yapıyor ama banyoyu biz yaptırıyoruz dedik görevlide banyo tamam canım dedi onu yapamaması normal dedi ama kriterlerin arasında banyo ihtiyacını yerine getiremezse bakıma muhtaç diyor, sosyal hizmet yetkilisi için muhtaç olduğu anlamına gelmiyor.
    Birde Engelli bakıma muhtaçlık kriterlerinden B bendinde yer alan merdiven inip çıkması zaten koah hastası olduğu için mümkün değil nefes nefese kalıyor kalbi sıkışıyor merdiven çıkarttırırsanız, ağır koah hastası merdiven çıkamaz.
    Yani ortada bir mevzuat var ama bu mevzuatı uygulayanlar kendince yorumlayarak uyguluyorlar hayat standardım yüksekmişte engelli kendi işini görebilirmişte neye göre bunu diyorsunuz benim gelirim bu nüfusum bu kişi başına düşen gelir bu, tamam diyorlar gelirin doğru ama bu gelir yeterli engellinin maaşıda varmış diyorlar yorumlarını katıyorlar yani işin içine
    Dün bimere yazdım bir sonuç alabilirmiyim bilmiyorum veya daha başka ne yapabilirim onuda bilmiyorum

raporda yer almayan alzheimer i var ağır olmamakla birlikte mesela 2 kere elektrik sobasını açık unuttu yangın tehlikesi atlattık mutfakta ocağı unuttu defalarca bu şekilkde söyledim gelen yetkiliye, raporda alzhimer le ilgili birşey olmadığı için dikkate alamayız dediler ilaç raporu var ama dedim ilaç kullanıyor olsun dedi

Sayfa 1 / 2 12 SonSon