Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 25 mesajın 16-25 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    utepa Avatarı

Son Giriş
    01.08-2016
    Saat
    14:32
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    abla ben milli sporcuyum bana yatan maaş o milli sporcu maaşı

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

@utepa 2300 TL senin mi maaşın? sonradan çalışmaya sen mi başladın?bakıcı değlsin di mi?
    valla detaylı yazmamaya kararlısın anlaşılan.
    o halde ben de son sözlerimi yazayım.
    hanenizde gelir değişikliği olmuş. aynı zamanda da haneden bir kişi ayrılmış.
    hanedeki gelir değişikliğini ve kişi değişikliğini en geç 1 ay içinde bildirmekle yükümlüsünüz. aksi halde tespitinde hakkınızda hukuki işlem yapılır.
    siz hanedeki gelir değişikliğini ve kişi değişikliğini bildirdikten sonra geliriniz yeniden incelenir. eger hanede kişi başına düşen aylık gelir sınırı geçmişse evde bakım aylıgı kesilir ve gelir değişikliğinin oldugu tarihten itibaren borç çıkartılır.
    eger hanede kişi başına düşen aylık gelir sınırı geçmiyorsa aylıgınız devam eder.
    gelir değişikliği bakıcıdan kaynaklıysa yani bakıcı çalışmaya başladıysa bu durumda aylık durdurulur ve bakıcının yeni durumu incelendikten sonra karara baglanır. eger heyet olumlu kanaat bildirse aylık devam eder vs vs

Üye
    utepa Avatarı

Son Giriş
    01.08-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Abla 1700 tl babamın aylık emekli maası 1000 tl de bana verilen milli sporculara verilen millilik bursu özel bir sigorta da yok sadece burs maaşı

Bu arada babam 1500 alıyomuş düzeltiyorum

Ve ayrıyetten ailediki eksilen kişi bildirilmiş

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

@utepa hanede 3 kişisiniz. toplam geliriniz 2500 TL. hanede kişi başına düşen aylık gelir 784,97 TL üstünde.
    bu durumda evde bakım aylıgınız kesilir ablası. gelir değişikliğini bildirin hemen. eger bu şekilde almaya devam ederseniz ve bu tespit edilir edilmez faiziyle geri alırlar sizden.
    haneye akrabanız varsa bir kişinin ikametini aldırın. geliri olmasın ve sizle yaşasın. 4 kişi olunca gelir uygun çıkar.
    lakin gelir değişikliğini de vaktinde bildirmek zorundasınız unutma. bu arada dört kişi de olursanız belki sorun çözülür.

Üye
    utepa Avatarı

Son Giriş
    01.08-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Abla aldığım burs ama maaş sayılır mı ki sıkıntı olur mu

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

@utepa burs bile olsa evde bakımda gelir hesabına katılır. sınırı geçiyorsunuz şu an. hanede 3 kişisiniz ve toplam geliirniz 2500 tl. kişi başına düşen aylık gelir 784,97 TL üstünde. bu durumda evde bakım aylıgı kesilir. ve siz bu gelir değişikliğini bildirmeden almaya devam ederseniz tespit edildiği zaman haksız yere aldıgınız her aylıgı faiziyle geri alırlar sizden.
    evde bakım aylıgı aldıktan sonra gelir değişikliği oldugunda bu durumu en geç 1 ay içinde il müdürlüğüne bildirmekle yükümlüsünüz. kaç kere aynı şeyleri yazıyorum sana. senin mi gelirin değişti sonradan? biri çalışmaya başladı demiştin o sen misn? ne zamandır bu gelir değişikliği oldu? 3 kişiyken ne zamandır bu gelirle evde bakım aylıgı alıyorsunuz?
    ta başından beri sana iki soru sordum. birini cevapladın. evden ayrılanı bildirdik dedin. 3 kişi kaldıktan sonra mı sizde gelir değişkliği oldu? sen mi burs almaya başladın?

Üye
    utepa Avatarı

Son Giriş
    01.08-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Biri çalışmaya başlamadı hanedw 3 kişiyiz babam 1500 emeklilik maası alıyor banada mart ayında 1000 tl lik milli sporcuların aldığı millilik bursu baglandı bu burs bir sigortası yok maas da degil burs

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

her ay milli sporcu oldugun için burs adı altında 1000 tl alıyorsun. u anladıklarım doğruysa devam edeyim. ben de diyorum ki burs da olsa evde bakım aylıgı gelir hesabına katılır diyorum. ve bursu evde bakım aylıgı aldıgın aile ve sosyal politikalar bakanlıgı il müdürlüğüne bildirmen gerekir diyorum. ha sen ben bunu bildirmem sorun yok diyorsan ve rahatsan, keyfin bilir. bu durumu tespit ettiklerinde isterse bir sene sonra tespit etsinler, aylık gelir sınırını aştıgın aydan itibaren aldıgın evde bakım aylıklarını senden faiziyle geri isterler hukuki işleme başlarlar.
    ha benim yanıldıgımı ve işi bilmediğimi düşünüyorsan git il müdürlüğüne "ben burs alıyorum her ay 1000 lira" de. ha onlar sorun çıkmaz derse, bırak yanılan ben olayım. bundan gocunmam da. ben burada senin zarar gormeni istemiyorum. telaşım bundandır.

Üye
    utepa Avatarı

Son Giriş
    01.08-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tamam abla tesekkürler en yakın zamanda gidip bildireceğim sana da haber veririm gidince inşallah sıkıntı olmaz dediğin gibi gec olmadan bildireyim bir ay gecikmiş olsun gecikecekse bile yardımların için sagol

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ha bu arada yazdıgım bir detayı unuttun. ya da okumadın. akrabalarından geliri olmayan biri varsa onun ikametini size aldırmaya çalış. sizle kalsın ve yaşasın. bu şekilde sınırı geçmesin de. boyle bir imkanın varsa bir hafta içinde bunu hallet ve o şekilde bildirim yap. eger aylık kesilirse bunda da 4 kişi olarak başvuru yaparsın.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12