Sayfa 4 / 4 İlkİlk 1234
Toplam 59 mesajın 46-59 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Beliz Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhabalar.. Benim yazdığım cevaba nezaketle cevap vermişsiniz. Oysa ben biraz agresif yazmıştım ) Halbuki daha maaş bağlanmadı yazmışsınız.. Çok özür dilerim. Arabanıza güle güle binin.. İnşallah maaş da kesilmez. Bir evde engelli çocuk varsa ,her destek helali hoş olsun.Benim tepkim ,kızgınlığım , tahammül edemediğim, bir destek varsa bütün herkes yararlansın. EKPSS sınavına giren yakınımızı belerken, öyle şeyler duydum ki.. Teyzenin biri çok yaşlı çok gariban,yanıma oturdu..''Gelecek yol paramız yoktu ,dün hurda sattım onun parasıyla geldik dedi. İhtiyacı olanlara ve yol iz bilmeyenlere yakınları olmaya engellilere daha çok yardım etsin devlet. Ben de bir gün üzüntüden sakatlanıp öleceğim sanırım :'(

Üye
    yelpaze Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    halikarnassos
    Alınan Beğeniler
    42
    Verilen Beğeniler
    9

@bLaCkRaCe

değerli arkadaşım. insanların geçmişten birikimleri vardır, miras kalmıştır daha bir sürü şey olabilir. ama adam asgari ücretle çalışıyordur. böyle bir birikim varsa köyde yaşayan engelli yakınının yapacağı ilk iş 4 çekerli araba almaktır. keşke gücü yetsede helikopter alsa. bundan mutluluk duymak gerekir diye düşünüyorum.

tanıdığım birinin işyeri vardı. kendine araba aldı. eşine araba aldı, ev aldı. sonrasında iş yerini kapattı. çalışmadığı gerekcesiyle de bakım maaşı alıyor. şimdi bu arkadaş bakım maaşı almasınmı ? aldığı para benzin masrafına gidiyor zaten.

Üye
    bLaCkRaCe Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    06:21
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    4

@yelpaze Bunları kurula söylersiniz, elimde 150 bin 300 bin tlde olsa bakıma muhtaç oluyorum dersiniz.

Burada eleştiri yapanları iyi okuyun, sisteme veryansın ediyoruz. Engelli araba almasın helikoptere binmesin demiyoruz.

Üye
    zendark Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    17

Benim 7 sülale bir araya gelse 500 bin lira toplayamayız.Üstelik çoğu memur öğretmen vs.O kadar paranız varsa ömür boyu yeter zaten sizede engelli çocuğunuzada.Bazılarının fikirleri bana çok çarpık geldi.Birde bunu ölesiye savunmaları falan tiksindim bu konudan.

Üye
    şeyhmusakbaba Avatarı

Gerçek Adı
    şeyhmus akbaba
    Son Giriş
    10.07-2016
    Saat
    00:54
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar kurula dilekçeyi verdim salı günü heyet toplanıyormuş bakalım cevabı bize ne zaman gelecek ayrıca benim arabaya verdiğim para ötv si düşünce 90 bin lira bu konuyu açmakla çok iyi yapmışım en azından benim sayemde birçok insan benim yaptığım hatayı yapmazlar haa maaşa gelirsek çocuğuma bugüne kadar onlarca cihaz aldım devletten çok azının yüzdeliğini aldım haa maaşmı vermiyolar yanlış anlamayın ama umurumda değil çocuğum sağ olsun yeter banaaa...

Üye
    ahmet75 Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    07:43
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    33
    Verilen Beğeniler
    13

@Kalem,
    evde bakımda gelir kriteinde üzerimdeki bir tarla hesaba katılıyormu, tarla atıl durumda yani işlenmiyor,gelir getirmiyor.

Üye
    büyüğüm Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:03
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

ilçe tarım müdürlüğünden dilekçe karşılığı tarla ekmediğini herhangi bir desteklemeden yararlanmadığını belgelendirerek bildirirsen dahil edilmez benim durumum aynıydı dahil edilmedi çünkü ben de ekmiyorum

Üye
    şeyhmusakbaba Avatarı

Gerçek Adı
    şeyhmus akbaba
    Son Giriş
    10.07-2016
    Saat
    00:54
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

neyin 500 bini en kötü bi memur 2200 den aşağı almıyor ben devlet olsam bu ağlayan memurları bir dakika tutmam...

Üye
    yegen Avatarı

Son Giriş
    03.08-2016
    Saat
    20:08
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

lakoste sana katılıyorum banada kardeşlerim 115 bin tl ye aldı ne yani alamazmı kardeşiz biz blackrace yanlış düşünüyor

umutsuz 13 seni alkışlıyorum

herkes engelli kardeşi,veya oğlu,babası neyse rahat bir hayat sürmesini ister ve o rahat yaşasın diye kendi zevkinden feragat edenler var selem

Üye
    hatac Avatarı

Son Giriş
    25.07-2016
    Saat
    19:34
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@bLaCkRaCe

Benim de aklım almıyor %96 engelli raporum var maaşımı kestiler. Ayağım kangren oldu ayağımı diz üstünden kestiler. Şimdi de öleceksin diyorlar enfeksiyorn yayılıyor diyorlar. Ben pansuman malzemesi bile alamazken bun 150 binliralık araç almışlar. DEvlet zengini besliyor işte, nasıl sıkılmadan bunları yazabiliyor bu arkadaş kadın hala para peşinde biz bu kadar parayı rüyamızda bile görmedik. Aileler engellileri iyice kullanmaya başladılar. Onları sadece bir çeşit para kaynağı olarak görüyorlar. O %100 engelli paraları ne görmüştür ne ona harcanmıştır. Böyle bir sürü mesajlar alıyorum faceden "Hatice hanım o paralarla eşlerine çocuklarına, akrabalarına herkese katkı üstüne katkı yapıyor, engellinin üzerine araba alıp kendileri kullanıyorlar." diye çok şikayet eden oldu. Ben bu şikayetleri gerekli derneklere iletiyorum ama birşey değişmiyor.

Üye
    soner07 Avatarı

Gerçek Adı
    soner
    Son Giriş
    19.04-2017
    Saat
    20:48
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

5.5 sene önce bende bi araba almıştım düşündüm iyi bir araç alayım diye ama artık alması bir dert satması bir dert aileme otm vites araç aldım onu kullanıyorlar kendiminde aracı var engelli aracı boşta satmak istediğimi sordum tamam satarsın diyor ama satıştaki aracın ücreti engellinin hesabında blokeli kalıyor sadece onun ihtiyaçlarına kullanabilirsin dior bende ne kadar desemde biz ihtiyaçlarını karşılıyoruz dinlemedi başvuru yapmadan çıktım bende şu an kararsızım elde fazladan araç bekliyor hiç bulaşmak istemiyorum yeni ötv siz araç almak için alacak olanlar çok iyi düşünsün insanı bezdiriyorlar...araç zihinsel engelli adına kayıtlıydı

Üye
    tarsuslu69 Avatarı

Son Giriş
    25.05-2017
    Saat
    22:19
    Yaşadığı Yer
    tarsus
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

araç zihinsel engelli adınaysa sattıktan sonra kuruşuna dokunamazsınız.

Üye
    soner07 Avatarı

Gerçek Adı
    soner
    Son Giriş
    19.04-2017
    Saat
    20:48
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

saçma sapan işler sanki engellinin kendi parası vardı o verdi kuruşuna dokunamazsınız.. o aracı alırken ben 100 de 100 kredi kullandım araç üstüne belgeli bir şekilde elbet bu kanuna bi düzenleme getireceklerdir ben alırken raporu götürdüm aynı gün aracı aldım çıktım böyle olduğunu bilsem bulaşırmıydım

Üye
    tuncay280307 Avatarı

Son Giriş
    12.06-2017
    Saat
    14:38
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    benim oğlumda zihinsel engelli mahkemeden cıkarılmış vasi kararınız varsa onun adına her işlemi yapabilirsiniz aracda alırsınız aracda satarsınız onun adına bankada parada yatırır parada çekersiniz bilginiz olsun arkadaşlar tarsuslu69 soner07

Sayfa 4 / 4 İlkİlk 1234