Toplam 6 mesajın 1-6 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    fatih0686 Avatarı

Son Giriş
    24.08-2016
    Saat
    22:22
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @Kalem

Merhaba,

Babam engelli ve ben annem-babamla yaşıyorum.%90 Engel raporu ile ÖTV indirimden yararlanıp babam üzerine kayıtlı araç almak istiyoruz. Şu an benim gelirimden dolayı evde bakım maaşı alamıyor annem. Ancak kısa bir süre sonra evlenip evden ayrılacağım. Bu durumda annemle babamın 2 kişi toplam geliri babamın emekli maaşı olan 1400 tl civarı olacak. Kişi başı gelir 700 TL olacağı için annem evde bakım aylığına engelli babam için başvuracak. Şimdi eğer ben babam adına ÖTV indirimli araç alırsam onların evde bakım maaş başvurusunu ve bağlanmasını etkiler miyim? Anne babamın başka bir mal varlığı yok.Eğer araba almam annem babamı zor durumda bırakacaksa yine babam için gerekli olan araç almaktan vazgeçeceğim. Sizce araç almam uygun mudur. Yorumunuz nedir
    Çok teşekkür ederim.
    Konu fatih0686 tarafından değiştirilmiştir (11.04-2016 Saat 22:46 ).

Üye
    asaltekin Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet
    Son Giriş
    12.10-2017
    Saat
    13:23
    Yaşadığı Yer
    İskenderun
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

@fatih0686
    Merhaba Fatih,
    Senin ifade ettiğin duruma ben de düştüm. 06.04.2016 tarihi itibari ile mahkeme aşamasındayız neticesini bekliyoruz. Aşağıdaki linkten durumu güncelleyip neticeyi bildireceğim, takip eder isen faydalı olur.

http://www.engelliler.biz/forum/evde...ilmiyor-3.html
    Konu asaltekin tarafından değiştirilmiştir (13.04-2016 Saat 11:33 ). Gerekçe: Tarih hatası

Üye
    büyüğüm Avatarı

Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    10:08
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Dün il müdür yardımcısı ile görüştük bahsettiğiniz konuyu eğer alacağınız aracın gelirinizle açıklayamayacağınız kadar fiyatı yüksekse soruşturma başlatılır dedi. Mesela adam bize 1000 tl gelir beyan etmiş 150-200 bin tl tutarında araç almış bu aracı alabilecek kadar gelire sahip değil nasıl almış deyip kesebiliyoruz diyor yoksa sıkıntı olmaz dedi

Üye
    fatih0686 Avatarı

Son Giriş
    24.08-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Demin ben de ankara yı ve Sincan ı aradım

Araç etkilemez sadece 784tl yi geçmesin dediler

Alacağım araç inidirim sonrası maksimum 40bin TL olacak

Ayrıca ben maaş alırken araba almayacağım hiç sorun olmaması lazım öyle değil mi ilk başvur esnasında maaşa

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:26
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

@fatih0686
    Anladığım kadarıyla şu an zaten bakım aylığı almıyorsunuz, siz evlenip haneden ayrıldığınızda bakım aylığı için gelir kriterinizin o zaman uygun olacağını belirtiyorsunuz.
    Bu durumda alacağınız araç ilerde yapacağınız başvuruyu hiç bir şekilde etkilemez.
    Bakım aylığı alıyorken beyan ettiğiniz gelirle çelişen bir fiyatla araç almış olsanız soruşturularak gerekli yaptırım uygulanabilir ama siz aracı zaten bakım aylığı bağlanmadan önce alacaksınız.

Üye
    fatih0686 Avatarı

Son Giriş
    24.08-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Evet ufuk bey dediklerimi aynen doğru anlamışsınız. Ben ilerde sorun çıkar mı diye endişe ediyorum. Araba alırsak İnş bütçemiz Max kredi dahil 40bin TL civarı zaten. Heralde abartı bir rakam da değil. Eğer geçmişe dönük sorgulama yaparlarsa

Çok teşekkür ederim