Toplam 9 mesajın 1-9 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    deryakader Avatarı

Son Giriş
    05.08-2016
    Saat
    16:56
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    kalem hanım aynı mahallede adres değiştirdim maaşım kesildi.eve heyet geldi baktılar ve 2 hafta sonra mektup gelecek dediler.olumlu yada olumsuz söylemediler nasıl belli olur.annem dışarı çıkamıyor ev içinde yürüyor.acil cevap.

Üye
    enes75 Avatarı

Gerçek Adı
    şahin yılmaz
    Son Giriş
    16.12-2017
    Saat
    21:33
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    43
    Verilen Beğeniler
    13

Actirdiginiz banka hesabınızı kontrol ederek bakabilir veya aile sosyal hizmetleri arayabilirsiniz onaylanıp onaylamadığı için bilgi alabilirsiniz

Üye
    deryakader Avatarı

Son Giriş
    05.08-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evde bakım maaşım red oldu sebeb annem neden yatalak değilmiş .yürürse maaşa engelmiş.birde kirada oturuyorum.akrabamızın bana heyet neden lüks evde oturuyorsun dedi.bende kiracıyım dediğim halde hem annemin yürümesi hemde evden dolayı maaşımı ksetiler

Üye
    hiperaktif_genç Avatarı

Gerçek Adı
    Aylin
    Son Giriş
    27.03-2017
    Saat
    18:35
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

herşeyi baştan yapmanız gerekiyor tekrardan başvurun tekrardan işlem yaptırın

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    332
    Verilen Beğeniler
    89

@deryakader
    evinizin lüks olup olmaması onları ilgilendirmez. önemli olan resmi ya da gayri resmi her türlü hane aylık gelirinizin belirtilen sınırın altında olması. hanede kişi başına düşen aylık gelir 784,97 TL altındaysa geliriniz uygun demektir. yaşam koşullarınızı lüks buluyorsalar araştıracaklar inceleyecekler aylık gelirinizi tespit edecekler. hanede kişi başına düşen aylık gelir sınırı geçmiyorsa önyargılarını çöpe atacaklar ve mevzuata göre hareket edecekler.
    annenizi bakıma muhtaç bulmamışlar anlaşılan. yürüyor olması sorun değil ki. önemli olan bakıma muhtaç mı değil mi? bunun için şu linki dikkatle inceleyin: http://www.engelliler.biz/forum/evde...riterleri.html
    sayılan A,B,C,D bentlerinden en az birinde tam olarak veya en az ikisinde kısmen bir başkasının bakımına ihtiyaç duyuyorsa bakıma muhtaç sayılır. fakat bu degerlendirmeyi yaparken -anneniz yaşlıysa- yaşından kaynaklı yapamadıklarını değil hastalıgından dolayı yapamadıklarını değerlendirin.
    annenizin bu kriterlere göre bakıma muhtaç oldugunu düşünüyorsanız ve geliriniz uygunsa aylık kesme işlemine itiraz edin. başka personelden oluşan bakım hizmetleri dğerlendirme heyeti talep edin.

Üye
    deryakader Avatarı

Son Giriş
    05.08-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Kalem

kalem hanım heyetten gelmişler ben fatura yatırmaya gitmiştim kapıyı çalmışlar annem yürüyerek kapıyı açmış beni sormuşlar annemde elektriği kesecekler kız fatura yatırmaya gitti demiş.gelen heyet bakıcı aylığımı kesmişler.bende sormaya gittim durumumu.bana adres değişikliğinden parayı kestik dediler.bende aynı evdeyim eve gelip gördünüz annem evdeydi nasıl adres değişikliği bu aynı evdeyim dedim.ama haftaya taşınacağım adresi veririm dedim .taşınınca haber verdim heyet geldiginde annem uyuyordu kadını uyandırma dediler evimizi gezdiler.böyle lüks evde oturuyorsun diye sordu.bende üzerimizde tapu yok biz burada kiracıyız dedim.ikinci gün yeniden geldi heyet anneni uyandır ve yürüsün dedi.annemde kalktı yürüdü.annem yürüyor ama %82 raporu var.kalpten amaliyatlı bogazındaki ses telinin biri yok dışarıda yürüyüş yapamaz sadece evin içinde dolaşır dedim.banyosunu yemegini ben yapıyorum geceleri kuşlar gibi ötüyor boğulma tehlikesi geçiriyor 24 saat başında su bekletiyoruz.geç gelmiş olsan boğulup gider.raporda da bu belli.şimdi paramızı kestiler sebebi ise kendi ihtiyacını karşılayabilirmiş.heyet ilk önce adresimde olduğum halde adresde yok dediler sonrada bu kadın yürüyemez dedi evime geldiklerinde.evimde kaç kişi kaldığını gelir değişikliğinı dilekçe vermek istiyorum dedim heyet bana gerekmez mektup gelecek gelir değişikliği için dilekçeye gerek yok dedi.hem param kesildi hemde ceza gelirse bana ne yaparım.dilekçe verme dedi bayan bende vermedim gelir değişikliğ için.itiraz etsem gelen heyet yeniden annen yürüyor diyecek.gelir kriterine de uyuyorum ne yapmam gerek

Üye
    deryakader Avatarı

Son Giriş
    05.08-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kalem hanım annem dışarıda yürüyemiyor yaşı da 75.yürümemesinin sebebi yaşlılık değil solunum yetmezliği.yürüyünce nefesi darlaşıyor ardından boğulma ve kuşlar gibi ötüyor.ben heyeti nasıl inandıracağım ki.raporda ses telinin biri eksik olduğu belli olduğu halde sen yürüyebiliyorsun kendi ihtiyacını da yapabilirsin diye mektup geldi.ceza varsa yani ne zaman geliyor onu da bilmiyorum.biz bakıcıları hem çalıştırmıyorlar hemde ssk yapılmıyor.bu halde bile maaşımız kesiliyor.bana yol gösteriniz on yıldır anneme bakıyorum 2 yıldır bakım parası alıyorum.ne evim ne arabam nede işim var.2 çocuk annem ve ben evde yaşayan geliride geçmiyorum ne yapmam gerek

Üye
    deryakader Avatarı

Son Giriş
    05.08-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kalem hanım cevap vermediniz

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    332
    Verilen Beğeniler
    89

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @deryakader aslında yukarıdaki mesajımda cevap verdim size. şu şekilde yazdım: "annenizin bu kriterlere göre bakıma muhtaç oldugunu düşünüyorsanız ve geliriniz uygunsa aylık kesme işlemine itiraz edin. başka personelden oluşan bakım hizmetleri dğerlendirme heyeti talep edin."

aile ve sosyal politikalar bakanlığı il müdürlüğüne gidip itiraz edin ve başka personelden oluşan bakım hizmetleri değerlendirme heyeti talep edin.