Toplam 3 mesajın 1-3 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
  1. #1
    Üye
    tuna demir Avatarı

    Gerçek Adı
    tuna demir
    Üyelik Tarihi
    22.01-2016
    Son Giriş
    22.01-2016
    Saat
    10:47
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Mesaj
    1
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba,
    Benim kuzenim bir beyin kanaması geçirdi, bayan 40 yaşında , şuan gözleri hariç bedeninin hiçbir yerinde hareket sağlayamıyor. Vasisi hastanın teyzesi. Şuan dışardan bulduğumuz birbakıcısı var ve resmi olarak sigorta primiyle maaşı yatırılıyor. Bunun dışında vasisi , vasi maaşı diye bir maaş hakediyor mu, Vasi bakmıyor ama vasilik görevini yaparken bir maaş alabilir mi ? çevremizdeki insanlar hakettiğini söylüyor. Yardımcı olabilir misiniz ?

  2. #2
    Üye
    CPT. NEMO Avatarı

    Gerçek Adı
    HASAN
    Üyelik Tarihi
    06.01-2016
    Son Giriş
    12.07-2017
    Saat
    21:05
    Yaşadığı Yer
    MERSİN
    Mesaj
    37
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Hastaya bakan kişiye verilir bakım maaşını alan kişi bakmalıdır yani ve evde yaşayan kişilerin tamamının geliri toplamının evdeki kişi sayısına bölümü 784,97 TL i geçmemesi gerekli

  3. #3
    Üye
    Kalem Avatarı

    Gerçek Adı
    Melek
    Üyelik Tarihi
    18.07-2010
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Mesaj
    11.632
    Alınan Beğeniler
    327
    Verilen Beğeniler
    89

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @tuna demir
    bahsettiğiniz konu şu mu?

    TMK şöyle der:
    E. Vasinin ücreti
    Madde 457 -
    Vasi, vesayet altındaki kiĢinin malvarlığından, olanak bulunmadığı takdirde Hazineden karĢılanmak
    üzere kendisine bir ücret verilmesini isteyebilir. Ödenecek ücret, yönetimin gerektirdiği emek ve yönetilen malvarlığının geliri göz önünde tutulmak suretiyle her hesap dönemi için vesayet makamı tarafından belirlenir."


    ama bahsettiğiniz konu evde bakım aylığı ise, yukarıda arkadaş cevap vermiş size. evde bakım aylıgında haftanın 7 gunu 24 saatlik bakım hizmeti veren bakıcıya ücret ödenir (akraba olması şartıyla, bakacak akraba yoksa vasinin bakım hizmeti vermesi ve bunu taahhüt etmesi şartıyla). sırf vasi diye size evde bakım aylığı ödenmez.