Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 32 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    fy3838 Avatarı

Son Giriş
    28.07-2017
    Saat
    15:43
    Yaşadığı Yer
    Siirt
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @erdalakbay söyleminiz hiç şık değil.. Mevzu nedir nasıl oluyor neler gerekiyor hangi durumlar önemli hangi durumlar değil vakıf değiliz.. İçine girdikçe öğreniyoruz öğrendikçe de soruyoruz.

Askıda Üyelik
    erdalakbay Avatarı

Gerçek Adı
    Erdal AKBAY
    Son Giriş
    18.06-2016
    Saat
    21:03
    Yaşadığı Yer
    MUĞLA
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadas olayiniz aile icinde kisi sayisini artirip dolayisiyla geliri dusurmek degilmi kalem hanim baglamiyor maasi dimi. Sizde biliyorsunuzki gelir kriteri icin sizin eve kisi lazim soruyorsunuz soruyorsunuz en son ikameti gelecek kisinin geliri oldugunu soyluyorsunuz. Bu insanlar maasli isci degilki ben dogruyu soyleyince hos olmuyorda siz taksit taksit bilgi verip insanlari luzumsuz yoruncami hos oluyor.

Üye
    fy3838 Avatarı

Son Giriş
    28.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Siirt
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben ikamete gelecek kişinin maaşı mı var dedim? Sorduğum soruyu iyi okuyunuz. Elbette biliyoruz ikamette bulunanların maaşlarının toplamının hesaplandığını. Bunu soracak değiliz herhalde.

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:26
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

@fy3838
    Anladım bakım maaşını illa da almak istiyorsunuz da çok zorluyorsunuz bence.
    Bu uğurda yaşlı dede-nineyi bile ayırdınız sözde
    Devlet denetimleri sıklaştırınca da şikayetçi oluyoruz, bu durumda devlet ne yapsın?

Üye
    fy3838 Avatarı

Son Giriş
    28.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Siirt
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Ufukalp bakım maaşı alacağız diye ayırmadık zaten bizle kalıyordu aylarca bebeğimiz var onunla ilgileniyor ki eşim de rahatlıkla engelli çocuğumuzla ilgilensin diye.. İkisi ile ilgilenmesi imkandışı. Sadece ikameti yanımızda değildi.

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    328
    Verilen Beğeniler
    89

@fy3838 ne yaptın, anneannenin ikametini size aldırdın mı?

Üye
    fy3838 Avatarı

Son Giriş
    28.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Siirt
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Kalem evet aldırdık ve işlemler şu şekilde gerçekleşti:
    29 şubat günü başvurumuzu yaptık 14-15 mart gibi incelemeye geldiler..
    Nisanın 10'u gibi aradılar bağlanacağını ve imza gerektiğini..
    1 Nisan itibari ile karar verilmiş ilk maaşı 10-15 mayıs gibi alırsınız dediler..
    İşin tuhaf tarafı mesela almanyada ne zaman başvuru yaptı isen üzerinden 6 ayda geçse maaş başvuru tarihi dikkate alınarak başlar ve geriye dönük toplu ödenir..
    Başvuru tarihini geçtim, kendi keşif yaptıkları tarihi baz alsınlar..
    Hadi onu da geçtim bari karar alındığı ayı kapsasalar..
    Nisanın başında karar alınıyor mayısın ortasında ilk maaş bağlanıyor..
    2 ay havada kaldı..Tuhaf geldi bana..

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    328
    Verilen Beğeniler
    89

@fy3838 burası Almanya değil maalesef

evde bakım aylıgında aile ve sosyal politikalar bakanlığı il müdürlüğünün onay tarihinden sonraki bakım hizmetleri ödenir ancak.
    il müdürlüğünün onay tarihini takip eden 1 aylık bakım hizmetinin karşılığı sonraki ay ödenir. sizin evde bakım aylıgı 1 nisan'da onaylanmış. bu tarihten sonra 1 aylık bakım hizmetinin ücretini de sonraki ay yani mayıs'ta alacaksınız. mayıs ayının bakım hizmeti ücretini de haziran'da alacaksınız. evde bakım ucreti peşin ödenmiyor yani. verilen 1 aylık bakım hizmetine göre ücretlendiriliyor.
    bu ay evde bakım aylıgı bakıcının hesabına yatırılır.
    bu arada hayırlı olsun

Üye
    Başgedikli Avatarı

Son Giriş
    23.09-2017
    Saat
    14:20
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Vah Türkiyem vah.Bir yandan 3 aylık 1000 lira ile geçinmeye çalışan 2022 maaşlılar,öte yandan 3200 tl maaş alıp,hile-hurdayla Devleti nasıl punduna getirip yolarım diye suni imkanlar oluşturanlar...Yahu @fy3838 bu kadar kasmana gerek yoktu be.Yapaydın bir çocuk daha,hem aileye,hemde ülke nüfusuna katkıda bulunaydın,hemde bakım maaşını gerçekten hakedeydin.Bu sayede zavallı dedemide,hanımından ayırmazdın.İşin esasına gelirsekte kendi kendimize sormamız gereken asıl soruyu soralım.Çoluk çocuğuma yedireceğim bu para,gerçekten helal paramıdır?Yoksa tüyü bitmemiş başka bir masumun mu hakkını gaspetmekte,vebal almaktayım?

Bu sofracık, efendiler - ki iltikaama muntazır
    Huzurunuzda titriyor - bu milletin hayatıdır;
    Bu milletin ki mustarip, bu milletin ki muhtazır!
    Fakat sakın çekinmeyin, yiyin, yutun hapır hapır...

Üye
    gul38 Avatarı

Gerçek Adı
    gül
    Son Giriş
    03.11-2017
    Saat
    13:29
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    7

@Kalem bu kadar maaşla birde devletin ihtiyacı olan insanlara sunduğu imkanı kılıfına uydurmaya çalışan @fy3838 şahsa yol göstermeyip cevap dahi yazmamalısınız. Ben memur maaşı alıyorum, hanedeki kişi sayımda tutuyor ama bu tür ödemeleri kullanmıyorum. Çünkü gerçekten bu paraya ihtiyacı olanlar var. Rabbim haram lokmaya tamah ettirmesin.

Biri hayrına şu adama maaş bağlasın yazık içim acıdı

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    328
    Verilen Beğeniler
    89

bakın arkadaşlar,
    evde bakım aylıgında hane geliri esas alınıyor. insanlar hanesinde kimin kalıp kimin kalmayacagına kendi karar verebilir.
    evde bakım aylıgı yoksulluk maaşı değildir. haftanın 7 gunu 24 saatlik bakım hizmeti vermesi karşılıgında akraba olan bakıcısına ödenen bir maaştır.
    fakat bu aylık için de bir gelir sınırı konulmuştur. hanede kişi başına düşen aylık gelirin 784,97 TL olması gerekir. arkadaşımız da bakıma muhtaç engelli çocugu için evde bakım aylıgına başvurmuştur. hanede kişi başına düşen aylık geliri de uygun bulunmuştur.
    her şey mevzuata uygundur.
    bu maaşı almak için hanedeki kişi sayısını arttıranlar da asla soyguncu değildir. hanedeki kişi artışından da kurumların haberi oluyor. gizli saklı bir şey yok yani. kimse kimseyi kandırmıyor da kimse kimseyi soymuyor da.
    devletin engelliye borcu daha buyuk hem
    yollar uygun değil,toplu ulaşım araçları uygun değil vs vs.
    engellinin ve ailesinin ettiği masrafı karşılamaz bile bu aylıklar.

Üye
    retli58 Avatarı

Son Giriş
    09.07-2016
    Saat
    22:02
    Yaşadığı Yer
    dıyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kalem hanim hala insanları aydınlattiginiz için tsk ediyorum. Arkadaşlar bende zamanında bakım maaşı alabilmek için çok kafa yordum kalem ablayla çok bilgi alışverişinde bulundum ancak asgari ücret yukselmeden alamadım. Basvurum sonucu geliri geçmeye 20 lira kala maaşı Mayıs ayında aldım ancak temmuzda benim maaşa zam geleceği için kesilecek ancak benim anlamadigim bu arkadaş maaşı alsın neden almasın ki sonuçta ailesinde engelli bireyi var
    bende 3872 lira maaş alıyorum evde 5 kişi yaşıyorum diye maaş almayimi
    ama değil aylık 880 lira 1880 lira bile verseler engelli bakımı zor.

Üye
    geceyolcusu Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kalem hanım evde bakım aylığı ile ilgi son yorumunuz son derece seviyeli ve doğru olmuş. Mayıs 2016 şartlarına göre dört kişilik bir ailenin yoksulluk sınırı 4.478 tl iken fy3838 üyemizin aldığı 3200 tl maaş neden bazı üyelerimize 32.000 tl gibi çok görünmüş ve konu yetimin öksüzün hakkına kadar varmış anlayabilmiş değilim. Devletlerin en büyük görevi hasta, yaşlı ve bakıma muhtaç vatandaşlarına en iyi şartlarda bakım sağlamaktır. Bu şu anda sağlanamadığına göre bu görev ailelere düşmektedir. fy3838 üyemizi olumsuz olarak eleştiren üyelerimiz neden 6 yaşında özürlü çocuğu olan bir anne ya da babaya empati ile yaklaşamıyorlar. Çocuğunuzun özürlü olması nasıl bir acıdır farkında mısınız? Devletin verdiği bakım parası ile (ki 888 tl , 8000 tl değil)biraz daha rahat nefes almaları , çocuğuna istediği oyuncağı alabilmesi ya da eve ayda bir et alıyorsa hafta da bir yarım kilo kıyma girmesi neden olumsuz yazan üyelerimizi rahatsız eder algılayamıyorum. Ki özürlü bir çocuğa sahip olmanın acısını telafi edecek bir bedel asla yoktur. Keşke bu üyemizin çocuğu sağlıklı olsaydı da hiçbir şeye gerek kalmasaydı.

Üye
    idosente Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    28.11-2017
    Saat
    02:40
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

sorun bizim işi kılıfına uydurmamız değil devletin uyguladığı kriter bi evde bakıma muhtaç engelli varsa bu sebepden dolayı bir yakını(bakıcısı) çalışamıyorsa gelir kriterine bakmaksızın maaş bağlanması gerekir bu bir engellinin en doğal hakkıdır bu maaş nedir biliyormusunuz bir engellinin harçlığıdır kendine olan özgüvenidir ev kirasıdır zorunlu faturalarıdır sokağa çıkıp dolaştıgında canı bişey çektiğinde acaba annemin babamın parası varmı diye düşünmeden onu alabilmesidir(bu maaşı almazken benim çok kez yaşadığım bir durumdur) ben zaten istesemde istemesemde aileme manevi yönden bir engelim bu maaş hiç değilse maddi yönden de yük olmamı engelliyor burda bir suçlu arıyorsanız o kriteri koyan devlettir suçlu...

Üye
    yalniz06 Avatarı

Gerçek Adı
    Erdal (30)
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:14
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    165
    Verilen Beğeniler
    2

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    6 yasdaki cocuga maas baglanmasi cok yanlis.ustelik baba memur maasi 3200 tl.
    Zaten devlet cocuk parasi yardimi ekliyor maasa.
    18 yasdan sonra bakim maas olmali.
    Illa para icin sonradan aileye kisi ekleme suctur.
    Boyle haksizlik yuzunden,kac kisinin maasi kesilir.

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon