Toplam 8 mesajın 1-8 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    estatr Avatarı

Son Giriş
    29.12-2015
    Saat
    21:43
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar ben yüzde 92 engelliyim... bakım maaşı alıyorum... üniversiteyi kazandım bu yıl ve burs kazandım... burs aile içi gelire katılıyor mu? Sonuçta geçici bir zaman verilecek okulum 2 sene ve sınıfta kalma durumunda da kesilecek bursum... bi bilgisi olan varmı

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

@estatr
    evet, burs da gelire dahil edilir. aldığınız bursu aile ve sosyal politikalar bakanlıgı il müdürlüğüne bildiriniz lütfen.

Üye
    Süleyman KIRAÇ Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:55
    Yaşadığı Yer
    KIRKLARELİ/LÜLEBURGAZ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    5

Dün sosyal hizmetlerden yetkili bir arkadaş artık bursların gelir hesabına dahil edilmediğini söyledi.

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

@Süleyman KIRAÇ
    evde bakım aylıklarında evde bakım aylığı hariç her türlü gelir gelir hesabına dahil edilir. arada uygulama farklılıklarının olması bu sonucu değiştirmez.

Üye
    Süleyman KIRAÇ Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:55
    Yaşadığı Yer
    KIRKLARELİ/LÜLEBURGAZ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    5

Merhaba Kalem hanım bundan yıllar önce benim oğlumun bakım parası , Kardeşine ödenen eğitim bursundan dolayı kesilmişti. Bu yıl asgari ücretin artmasıyla tekrar Kırklareli ili sosyal hizmetlere müracaat ettim ve istedikleri belgelerde Ziraat Bankasında Oğlumun Yüksek Öğretimden aldığı kredi görünüyordu ve belgede burs olarak yazıyordu bende bankanın onu galiba sehven yazdığını çünkü oğlum burs değil geri ödemeli kredi alıyor dedim oradaki yetkilide burs yada kredi olması önemli değil çünkü burslarda artık hesaplamalara dahil edilmiyor dedi. Yetkilinin bunu yanlışlıkla söylediğini sanmıyorum Bu konudaki bilgimin kaynağı belirttiğim gibi il sosyal hizmetlerdir, Sizin bilginizin yönetmeliğe dayandığını biliyorum ama söylenenin uygulamalardaki farklılıklardan kaynaklandığını da sanmıyorum Sosyal Hizmetlerden teyit ettirmenizi düşünüyorum.

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

@Süleyman KIRAÇ
    bilgilendirme için teşekkürler
    bu işin aslını öğrenmeye çalışacağım. inşallah dediğiniz gibidir. lakin lisede okuyan çocuklara vakıflar aracılıgıyla ödenen şartlı eğim yardımını bile gelire dahil eden aile ve sosyal politikalar bakanlıgı il müdürlüklerinin üniversite öğrencilerinin aldıgı bursları hesaba katmayacagını düşünmek baya iyimserlik olur
    mevzuata göre evde bakım aylıklarında sadece alınan evde bakım aylıkları gelire dahil edilmez. onun haricinde resmi ya da gayri resmi her gelir hesaba katılır.
    geri ödemeli kredili burslardan emin değilim ama. bunu da araştıracagım

aklıma kuzenim geldi. kendisi kaymakamdır. Buradan bir üyenin 2022 aylıgı için bir hesap yapıyordum bursu da kattıgımı görünce güldü kendisi bursları hesaba kattırmıyormuş öğrencinin aile durumu kötüyse. bir burs yuzunden maaşından olmasın diye göz ardı ediyormuş.
    bursları dahil etme dedi ama "senin gibi kaymakamı nerede bulacagız" diye mevzuata uymayı tercih ettim ve işi sağlama aldım

Üye
    savaskoca Avatarı

Gerçek Adı
    savaş koca
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    19:01
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    2

Melek hanım şu burs veya geri ödemeli burs işini tam bir sonuçlandırsak.dün itibariyle evden ayrılan kızımı bildirmek ve şubat itibariyle zamlı maaşımı bildirmek için izmir s.h.i.m. ne giddim benden istenen evraklarıverdim bana bir form imzalattılar kızımın cıkşını ve maaş bildirimi yaptığımı beyan eden bir formdu. o sırada müd yr. olduğunu sonradan öğrendiğim bir bey geldi benimle ilgilenen memura bişiler sordu ve sorulan konu burslar la ilgiliydi.gelir hesabına bursları neden dahil eddiniz dedi ve hemen düzeltilmesini ve mağdur olanların ayıklanıp yeniden düzenlenmsini istedi.tam bu sırada ben izin alarak benimde böle bir sorunum var oğlum karşılıksız burs alacaktı fakat annesi adına almış olunan evde bakım maaşının kesileceğinden aldırmadım dedim.cevap olarak:neden bize danışıp karar verdiniz.alınan burs eve gelir olrak girmiyor çocukların yurt paralarını karşılıyor dedi ve ben cok rahatladım şimdi benim sadece oğlumun üniversitede okuduğunu bildirmem ve 18 yaşını doldurduğu için soybiş formunu oğluma imzalatmam gerkiyormuş.imzalanan bu formuda bir ara getirirsiniz .dedi.farklı yerlerde farklı sistemmi var anlıyamadım. bunu sizlere bilgi mahiyetinde sundum kolay gelsin.

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @savaskoca bilgilendirme için çok teşekkürler
    her ikiniz de saolasınız. bu olayın peşine düşeceğim. genel bir uygulama mı yoksa il müdürlüklerinin inisiyatifi mi diye öğrenmeye çalışacagım. siz de öğrenirseniz paylaşın lütfen buradan.