Toplam 2 mesajın 1-2 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    gaziantep2708 Avatarı

Son Giriş
    13.01-2016
    Saat
    22:36
    Yaşadığı Yer
    gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Benim eşimde halama bakıyordu fakat gelir testine takıldığımız için maaşını kestiler. fakat gelir testi 3.madede bakmakla yükümlü olunmayan kişilerde diye bir tabir var. şimdi ben halama bakmakla yükümlümüyüm tam anlayamadım. cevap yazarsanız sevinirim.

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    328
    Verilen Beğeniler
    89

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @gaziantep2708

yapılan kanun değişikliği ile birlikte evde bakım aylıklarında hane geliri esas alınıyor. dolayısıyla mevcut yönetmeliğin kanuna ters hükümleri de uygulanmıyor. yeni yönetmelik yayınlanana kadar kanuna ters olmayan yönetmelik hükümleri uygulanacak sadece.

kanun değişikliği ile birlikte artık bakmakla yükümlü bireylere göre gelir belirlenmiyor. hanede kimler ikamet ederse onların geliri dikkate alınır. siz halanızla aynı hanede ikamet ediyorsanız sizin de geliriniz dikkate alınır.
    hanede kişi başına düşen aylık gelir 784,97 Tl altındaysa evde bakım aylıgı baglanır, aksi takdirde bağlanmaz.
    tabi engelli bireyin % 50 ve üstü ağır özürlü raporlu ve bakıma muhtaç durumda olması şartıyla.