Sayfa 3 / 3 İlkİlk 123
Toplam 45 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    UnFeeLinq Avatarı

Gerçek Adı
    R. Eyüp Eken.
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    2

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    şu sonuç çıkıyor o zaman devlet kendi çıkardığı yasayı yok sayıyor. hem çalışıp hem bakım maaşı alabilir diye bir yasa varsa ve bu kişi bakım maaşı alırken işe başladığın da bakım ücretini kesiyorsa yasayı ihlal ediyor. @paranoya bence bu konuyu mahkemeye kadar götüre bilirsin dediğiniz gibi ortada bu konuyla alkalı bir yasa var.

Üye
    BÜTÜNÜYLE FARKINDAYIM Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:22
    Yaşadığı Yer
    MEKSİKA
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    81

bi soru daha soracam kalem hanım forumda okuyorum rapor alınırken 2022 maaşına başvuracaksak örnegin:raporun kullanım amacı 2022 kanundan faydalanma diye yazması lazım evde bakıma başvuracaksak 2022 maaşı için alınan raporu kabul etmiyorlar tekrardan sevk alıp heyete girmek gerekiyor bu benim başıma geldi 2022 maaşına başvurmuştum %80 agır özürlü raporu aldım evde bakım maaşına başvuruda bulunmuştum raporu kabul etmediler tekrardan sevk alıp heyete girmeniz lazım dediler ve tekrardan heyete girdim dedigim olay 8 yıl önceydi şimdi de böyle oluyormu bilgim olsun diye soruyorum kafama takıldı benim 5 adet raporum var hepsinin kullanım amacı bölümü raporun :birinde evde bakımdan faydalanma yazıyor birinde 2022 sayılı kanundan faydalanma digerlerinde başka amaçla aldım .şimdi benim bi işim oldugunda bu raporlardan hangisini verebilirim istedigimi verebilirmiyim resmi kuruma kafama takıldı ..rapor yönetmenliginde yazıyormu bu gibi durumlar mesala forumda okuyorum evde bakım için agır özürlü raporu alan bi kişi araba almak için ötv indiriminden faydalanmak için tekrardan heyete giriyor evde bakım için alınan raporu kabul etmiyorlar tekrar heyete girdigi için agır özürlü hayır oldugunda bakım maaşı kesilir diyorsunuz yönetmenlikte açıklık getirilmişmi cvp verirseniz sevinirim

Üye
    Blue-Velvet Avatarı

Gerçek Adı
    serra nur
    Son Giriş
    17.07-2017
    Saat
    23:50
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 1 Zaten Değerlendirdiniz!
    ben şeyi anlamadım biri demiş ki ben de çalışıyorum evde bakım maaşı alıyorum demiş çünkü bazı ihtiyaçlarını çalışırken tek başına gideremediğini yazmış ...peki işyerinde kim bakıyor size maaşı alan anneniz ya da yakınınız hep yanınızda mı ?

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    332
    Verilen Beğeniler
    89

@MeTePearkadaşımızın şuradaki yazdıklarına sonuna kadar katılıyorum:http://www.engelliler.biz/forum/evde...ml#post1643691
    bunlar tartışılmalı asıl.
    burada mevzuata göre cevap veriyorum ama bunu da bilgilendirme amaçlı yapıyorum. mevzuattan haberiniz olsun ki bilerek haklarınızı savunun ve haksızlıklara karşı çıkın. mevzuatın sorunlarınıza çare olmadıgını masa başındakilere hatırlatın. bu anlamda Metepe arkadaşımızın dillendirdiği haksızlıklara sizlerin de ses çıkarmasını beklerim işin açıkçası.

@paranoya
    2022 aylıklarında engelli sağlık kurulu raporunda özür oranının yazması kafidir. başka şart aranmaz.
    evde bakım aylıklarında ise özür oranının yazması yanında ağır özürlü kısmının "evet" olarak işaretli olması lazım. bunun haricinde engelli sağlık kurulu raporunda başka şart aranmaz.

Üye
    -mka Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    90
    Verilen Beğeniler
    57

> ----- Original Message -----
    > From: "-" <www.->
    > To:
    > Sent: Thursday, January 21, 2016 4:27 PM
    > Subject: Bakım aylığı alan bir engellinin işe girmesi
    >
    >
    > Merhaba değerli arkadaşlar,
    > Bana çok Sorulan bir soruyu sizlere sormak istiyorum:
    > Bakım aylığı alan bir engelli işe girerse, almış olduğu bakım aylığı
    > kesilir mi?
    > Bu konudaki bilgilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

From: "-" <->
    Sent: Friday, January 22, 2016 12:11 AM
    To:
    Subject: Re: Bakım aylığı alan bir engellinin işe girmesi

> sevgili arkadaşım;
    > bakım aylığı değil bakım yardımı diyelim biz bu alınan meblağa.
    > bakım yardımı alınma şartlarından biride evde kişi başına düşen belli bir
    > gelir var. bu gelirin altında kalıyorsanız, bu evde bakım yardımı
    > kesilmez. ancak işe başladığınızı ve bu kişi başına düşen gelirin altında
    > kaldığınızı belgelemeniz gerekir
    . 2016 da engelliyle aynı hanede yaşayan
    > ve kişi başına düşen gelir 784 altında kalacak şekilde hesabınızı
    > yaparsanız açıkca herşey ortaya çıkar. birde unutmadan şunu da ekleyeyim;
    > haneye gelen geliri hesaplarken almış olduğunuz evde bakım yardımı
    > hesaplamayacaksınız. bu evde bakım yardımı hiç bir şekilde hanede gelir
    > hanesine katılmıyor. size bir hesap yapayım.
    > evde daha önce ailenizle yaşıyorsanız;
    > babanın 1400 tl emeklisi ve birde varsayalım kira geliri varsa örneğin 500
    > tl.
    > 1400+500 toplamda 1900 tl yapar geliriniz budur. diyelim 5 kişi
    > yaşıyorsunuz bu geliri 5'e böleceksiniz diyelim şimdi sizde işe
    > başlıyorsunuz ve memur maaşı alacaksınız 1700tl
    > bu kez önceki 1900 üzerine 1700 daha ekleyeceksiniz. buda 3600 tl'yi
    > bulur. bu meblağı 5' e böldüğünüzde 720 eder ki, 784 altında kalıyor. bu
    > durumda evde bakım yardımı almaya devam edersiniz. yalnız işe
    > başladığınızı , işe gidiş dönüşte birilerine bağımlı olduğunuzu ve en
    > önemlisi aldığınız evde bakım raporunda mutlak suretle ağır engelli
    > işaretli olması lazımdır.

Üye

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    MEKSİKA
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    81

kalem apla soruma tam cvp alamadım 2,3 soru var yazdıgımda tekrar okursanız cvp veirrseniz sevinirim

@Blue-Velvet
    anlamak istemiyorsunuz heralde arkadaş alıyorum demiş bende yönetmenligi kopyaladım alabilir diyor yönetmenlikte siz daha neyin peşindesiniz anlamadım

Üye
    A-KILIC Avatarı

Gerçek Adı
    •
    Son Giriş
    09.07-2017
    Saat
    17:44
    Yaşadığı Yer
    Tuzla, İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar neden şaşırtıcı geliyor bende bunu anlamıyorum. BU aylığı almak için illaki sadece nefes alip yatmamız mı lazım.
    Evet ben çaliştiğimi kuruma bildirdim geldiler baktılar ve bakım aylığım devam ediyor.
    @Blue-Velvet bir insan yaşamını 24 saat evdemi geçiriyor kanun öz bakımdan bahsediyor bilip bilmeden yorum yapmaya bayılıyorsunuz. Çalışırken bu bakımlara gerek duymuyorum sonuç olarak iş yerinde taş taşımıyorum...

Bu durumda bakım aylığı almak etikmidir değilmidir bu düzen içinde bunu hiç tartışacak değilim. ,

Bu ülkede Kraldan çok Kralcı var en çokta buna tav oluyorum

Üye

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    MEKSİKA
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    81

Kalem apla raporun kullanım amacı var herbir rapor için sevk alınıp heyete girmek lazım şimdi bu yeni zamanda sadece 2022 maaşı için önemi kalmadı sadece derece yeterli dediginiz gibi atıyorum evde bakım aylıgı için alınan rapor 2022 maaşı için geçerli oluyor da evde bakım maaşı için bu uygulama yok 2022 maaşı için alınan raporu evde bakım maaşı için kabul etmiyolar tekrardan sevk ediyolar kurula ötv,vergi indirimi içinde ayrı ayrı sevk ediyolar umarım anlatabilmişimdir
    yukarıda yazdıgım mesajda 1,2 soru daha var onlarada tam okuyup cvp verirseniz sevinirim

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    332
    Verilen Beğeniler
    89

@paranoya
    niçin ihtimaller üzerinden soru soruyorsun? raporu nerede kullanacaksan, hangi forumla alakalıysa daha açık bir şekilde ilgili forumda sorabilirsin. bu forum evde bakım aylıklarıyla ilgili forumdur, konuyu dağıtmaya lüzum yok. cevapsız bıraktığım soruların da bu forumla alakalı değildir.
    evde bakım aylığı ve 2022 aylıkları açısından rapor açısından sorunun yok bir kere.
    elindeki % 50 ve üstü ağır özürlü ibareli en son tarihli raporunu evde bakım aylıgında kullanabilirsin zaten.bunu da biliyorsun.

engelli raporlarıyla ilgili sorularını raporlarla ilgili forumdan sorabilirsin.

Üye

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    MEKSİKA
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    81

evde bakım parası yatalaklara verilmiyor bakıma muhtaçlık kıriterini oku istersen milletin aldıgı parada gözün var senin gelip senden para isteyen olmadı şeref yoksunu sensin ben begeniyorum devlet işini begenmiyorumu kıçından uydurma kim diyor begenmiyorum dingil okuyorsun ama adam olamamışsın sen ilk ince insan ol sonra hukuku oku biz çok gördük avukat olanları seçtigin meslektende belli senin ne mal oldugun avukatları biliyoz avukat yalancılıktan başka bişey degil

2 cisi şizofren polis yok şizofren olan polisi ya emekli ederler ya geri hizmete atarlar gih ye

Üye

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    MEKSİKA
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    81

öylece duruyor tekrar başvurmadım kalem apla feragat ettirdi müdür

mahkeme yolu yokmu kalem apla müdür feragat ettirdi dilekce yazdırdı beni tanımıyor bile müdür sadece dedigi çalışıyorsa keseriz dediler daha öncede işe giren oldu dedi biz kestik dedi hatta müdürün aklındaki çalışıyorsa kesilir mantıgıydı hatta sosyal hizmet uzmanı eve gelip bakan degerlendirme heyeti bayandı bana kalırsa baglarım diyordu gitti müdüre danıştı müdürde dedi işe girmiş dedi kesilir dedi dilekce yazdırdı feragat dilekcesi hizmetli oldum maaşımdan vazgeçiyorum falan filan İŞE GİRMEZDİM ÇALIŞAMIYORUM ZATEN ŞİMDİ KENDİMİ ZORLUYORUM SİGORTASI VAR DİYE GİRDİM İŞE ÖLDÜKTEN SONRA GERİDE KALANLARA BİR MAAŞ KALSIN DİYE EVİM KİRA ÇALIŞIYORUM ÇALIŞTIGIM MAAŞIMDAN BAŞKA HİÇ BİR GELİRİM YOK TARLAM BAGIM BAHCEM BİR ÇÖPÜM YOK ARABA BİR MATORSİKLETİM BİLE YOK

@UnFeeLinq
    burası muz cumhuriyeti eyüp yasalar formalite

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    332
    Verilen Beğeniler
    89

@paranoya alıntı yaptıgın bana ait yazıyı okudum da şimdi yeniden. bir konuyu gözden kaçırdıgımı fark ettim ablası. aslında yorgundum yarın dönüş yapacaktım ama dayanamadım.
    ablası çalışmakta zorlanıyormuşsun. tamam fiziksel engelin yok ama hastalıgından dolayı gunluk hayatın da olumsuz etkileniyor.
    ayrıca bakıma muhtaçlık kriterlerini değerlendirirken erkek olmandan dolayı beceriksizlikten kaynaklıdır demişim. oysa istersen kadın ol ev işlerinden anla, ama hastalıgından kaynaklı gunluk işlerini yapamaman da mümkün. asıl bunu atlamışım ben. demek bunu yazdıgımda kafam durmuş.
    o yüzden bu yazdıklarımı iyi düşün. bakıcın daha önce kimse o gitsin ve senin çalışıyorken zaten zorlandıgını ve hastalığından dolayı gunluk işlerinin aksadıgını bazen kendini kaybettiğini ve bakıma muhtaç durumda oldugunu soylesin ve evde bakım aylığı için aile ve sosyal politikalar bakanlığı il müdürlüğüne başvursun. ancak çalışmak zorunda oldugunu da belirtsin. önce buradan başlayalım. en kıs asürede başvurunu yap.

ağır özürlü raporla başvurdugunda başvurunu alacaklardır. hatta başvuru sonrasında bu işi bir siteden sürekli takip ettiğini, haksız yere aylıktan feragat ettirdiklerini de soyle. senden aylıgından feragat yazısı almalarına gerek yoktu. şartların tutmuyorsa aylıgını kesme yoluna gidebilirlerdi. neyse, sen başvurdugunda başvurunu almak zorundalar. daha sonra hane ziyaretine heyet gelecektir. her aşamada haberim olsun.
    bu arada çalışıyorken gunluk yaşamında neler değişti hangi konularda zorlanıyorsun, hangi konularda bakıma ihtiyaç duyuyorsun buradan sakin bir şekilde yaz. yarın daha dinlenmiş bir şekilde sana dönüş yaparım.

Üye

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    MEKSİKA
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    81

@Kalem

çalışmakta çok zorlanıyorum şizofreni belirtileri var iş yerinde iş yapamıyorum kafam çok karışıyor düşünce bozuklugu oluyor yanlız kalmak istegi oluyor sürekli daireden dışarı çıkıp tek başıma ara ara tek başıma dolanıyorum kafamın içindeki düşünceler beynimi yiyiyor sürekli düşünce bozuklugu düşüncelerle meşgul olma kullandıgım ilaçlardan dolayı sürekli halsizlik hiç halim yok işe geç gidiyorum sabahları kalkamıyorum ordaki insanlardan konuşmak istemiyorum iş yerimdeki insanlardan uzak durmak istiyorum yanlız kalma istegi oluyor sürekli konuşurken insanlarla sürekli alınganlık oluyor kavga etmemek için kendimi zor tutuyorum çalışmakta zorlanıyorum istifa etme düşüncesi sürekli beynimde dönüyor çalışmakta zorlanıyorum ama çalışmak zorundayım biliyorsunuz durumu

dosyam kendilerinde kalem apla raporum kendilerinde uygun bir zamanda gidip başvuracagız tekrardan gelişmeleri paylaşacagım oraya ben gitmeyecegim bakıcım gitcek dediginiz gibi bakıcım anlatırsa daha uygun olur

söylediklerinizi tek tek uygulayacagım sizde bu benim konum üzerinde sakin kafadan üstünde durarak cevap verirrseniz sevinirim

not: konumda 1,2 soru sormuşum onları es geçin kalem apla konu dagılmış dediginiz gibi konuyu toparladım tekrar dönüş yaptım sizde bu konum için üzerinde durursanız sevinirim

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    332
    Verilen Beğeniler
    89

@paranoya başvuru için bakıcın kimse kesinlikle o gitsin. o anlatsın sıkıntılarını. özellikle de hangi konularda sana destek verdiğini ve yardımcı oldugunu anlatsın. çalışıyor olsan bile bakıcıya ihtiyaç duydugunu bilmeliler. eger bakıcıya ihtiyaç duymazsan baglanmaz aylık. bunlara dikkat edin.

unutma, evde bakım aylığında bir başkasının bakımına ihtiyaç duyup duymadıgına bakarlar. bakıma muhtaç olma kriterlerinin linkini biliyorsun. senle buradan incelemiştik. o linkteki bentleri tek tek inceleyin ve degerlendirme yapın.

başvurudan sonra da her gelişmeden haberim olsun.

Üye

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    MEKSİKA
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    81

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    kalem apla evliyim 1 çocugum var işe sigortalı olmak için girdim çalışmak zorundayım öldükten sonra geride kalanlara bir maaş kalsın diye işe girdim bakım maaşım işe girdigim için kesildi
    yani çalışmak zorundayım kendimi çok zorluyorum çalışamıyorum fakat çalışmak zorundayım

Sayfa 3 / 3 İlkİlk 123