Toplam 2 mesajın 1-2 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    bybaris59 Avatarı

Son Giriş
    13.01-2017
    Saat
    22:38
    Yaşadığı Yer
    tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhabalar benim %90 raporum var, haftada 3 kere diyalize giriyorum kronik böbrek yetmezliğim var, annem her diyaliz günü yani hafta da 3 gün benle ilgileniyor, çünkü diyaliz günleri işlerimi pek yapamıyorum, bu durumda annem bakım maaşı alabilir mi?

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    332
    Verilen Beğeniler
    89

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @bybaris59
    ağır özürlü engelli sağlık kurulu raporunuz varsa evde bakım aylığı için aile ve sosyal politikalar bakanlığı il müdürlüğüne başvurabilirsiniz. evet, anneniz de bakıcınız olabilir.
    raporunuzda ağır özürlü ibaresi varsa, hanede kişi başına düşen aylık gelir 784,97 Tl altındaysa ve bakıma muhtaçlık kriterlerine de uygun bulunursanız evde bakım aylıgı baglanacaktır. bu 3 şarttan birinde bile uygun çıkmazsanız baglanmaz ama.

bakıma muhtaçlık kriterleri için şurayı inceleyiniz:http://www.engelliler.biz/forum/evde...riterleri.html

A,B,C,D bentlerinden en az birinde tam veya en az ikisinde kısmen bir başkasının bakımına ihtiyaç duyuyorsanız bakıma muhtaç sayılırsınız. bakım hizmetleri değerlendirme heyeti bakıma muhtaçlığı verdiğim linkteki genelge hükümlerine göre degerlendiriyor. siz de verdiğim linki inceleyin şartlara uygunsanız başvurunuzu yapın.