Toplam 6 mesajın 1-6 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    murat dönmez Avatarı

Son Giriş
    05.05-2016
    Saat
    15:02
    Yaşadığı Yer
    kırklareli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Kalem hanım diyaliz hastasıydım nakil oldum, bakım ayliğı almak için yeni rapor istermi,başvurduğumuzda hiçbirşey demediler.hayırlı çalışmalar...

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    328
    Verilen Beğeniler
    89

@murat dönmez
    evde bakım aylığı için başvurduğunda nakil olduğunu söylemiş miydin peki ablası?
    ayrıca nakil olduktan sonra bir iyileşme oldu mu? bakıma muhtaçlığın devam ediyor mu?

şu linki dikkatle inceleyip kendini değerlendirir misin lütfen: http://www.engelliler.biz/forum/evde...riterleri.html
    linkte sayılan A,B,C,D bentlerinden en az birinde tam olarak veya en az ikisinde kısmen bir başkasının bakımına ihtiyaç duyuyor musun?

Üye
    murat dönmez Avatarı

Son Giriş
    05.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kırklareli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hayır yileşme oldu diyemem,zaten diyaliz hastasıyken boynmda sinir sıkışması oldu/karpal tunel/gitikçe daha da artıyor,beyin sinir cerahi doktor ameliyatın riskli böbreğe zarar vereceyiini söyledi.yürümekte zorluk çekiyorum kollarımı ve parmaklarımı yeterince kullanamıyorum banyo yapamıyorm giyinip soyunamıyorum yemek yimekte zorluk çekiyorum.raporum diyaliz içindi yüzde-95...nakil oldumuzu söyledik yatar değilim sanırım ABCD--B-ye uygunum.nakil olmak çok iyi bişey,haftada üç gün makineye balanmaktan kurtuluyorsun.bütün diyaliz hastalarına Allah şifalar versin ve yardım etsin...

Melek hanım bakıma muhtaç kriterlerine B-ye uygunsa bakım aylığı almak için yüzde kaç rapor gerekir.ayilede gelir yükseldi diye ceza yapıpta gelir düştüktten sonra yine aylık balanırmı...teşekürler...
    Konu murat dönmez tarafından değiştirilmiştir (05.01-2016 Saat 11:58 ).

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    328
    Verilen Beğeniler
    89

@murat dönmez

verdiğim link bakıma muhtaçlık kriterleri için. engelli sağlık kurulu rapor için yetkili hastaneler'in sağlık kurulları yetkilidir. nakilden sonra sağlık kurulu ne oranda rapor verir bilemem. isterseniz aile ve sosyal politikalar bakanlığı il müdürlüğüne gidip nakil olduğunuzu soyleyin ve devam eden rahatsızlıklarınızı ve yapamadığınız işleri anlatın. onlar yeni rapor isterse ona göre rapor çıkartın.
    ama anlattıgınız gibiyse yani verdiğim linkteki bentllerden birinde tam olarak başkasının bakımına ihtiyaç duyuyorsanız bakıma muhtaçlığınız devam ediyordur. bu konuda kanaat bildirirlerse rapor istemeyebilirler de. yine de sizin bakım hizmetleri değerlendirme heyeti tarafından yendien değerlendirilmesini isteyebilirler. ne yaparlar buradan kestirmek zor. lakin nakil oldugunuzu il müdürlüğüne bildirmeniz ve halen bakıma muhtaçlığınızın devam ettiğini belirtmeniz iyi olur sizin açınızdan.

Üye
    murat dönmez Avatarı

Son Giriş
    05.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kırklareli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

zaman ayırdınız için çok teşekür ederim melek hanım.aynen sizin dediniz gibi yaptık zaten ,baş vurdumuzda hemen denetleme heyeti geldi eşim onlara durumu anlattı rapor için bişey demediler resim de istemediler maaş balanırmı diye şüpeliydik ama iki gün önce ilk maşımızı aldık, bilgileriniz için teşekür ederim, Allah kolaylık versin...

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    328
    Verilen Beğeniler
    89

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    e hayırlı olsun o halde