Toplam 4 mesajın 1-4 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    gesees Avatarı

Gerçek Adı
    celal
    Son Giriş
    29.08-2017
    Saat
    19:11
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    3

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    değerli arkadaşlarım
    komşumuzun 05.04.2012 tarihli %80 sürekli engelli raporu var. Raporun teşhis kısımında evre III rektum adenokarsinomu anlicanız kolon kanseri olduğuna dair sonuç var komşumuz için kendisine ve 3 çocuğuna bakan kişiler bakıcı maaşı almış ama belirli bir zaman sonra eşi işe girince bu almış olduğu bakıcı maaşı kesilmiş aslında eşi asgari ücrette çalışmakta bu kişiye gerekçe olarak eşiniz sigortalı işe girdi demişler ve maaşını kesmişler
    soru 1: bu maaşın tekrar bağlanması için ne gibi yol izlemek lazım
    soru 2: eğer bakıcı maaşı bağlanmaz ise normal raporda engelli olarak 2022 sayılı yasaya göre nasıl engelli maaşına bağlanır

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

@gesees sorularınıza cevap verebilmem açısından sorularımı cevaplamanız gerekmektedir.

komşunuzun hanesinde kaç kişi yaşıyor ve hanede yaşayanların toplam aylık gelirleri ne kadar? hanede malı mülkü olan varsa ayrıca belirtiniz.
    çalışmaya başlayan komşunuzun eşi, bakıma muhtaç engelliye bakan ve evde bakım aylığı ödenen kişi mi yani bakıcı mı?
    eger eşi bakıcısıysa, hanede bakıma muhtaç engelliye bakacak başka akraba var mı?

Üye
    salih55 Avatarı

Son Giriş
    13.12-2016
    Saat
    01:38
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Kalem

evde 2 çocuk engelli ile birlikte anne baba yaşıyor yani 4 kişi 1135 tl maaş 135yl agi 160 tl yol yardımı yanitoplamda 1440 tl net bordroda görünen maaş alıyorum ayrıca üzerime kayıtlı 2 tane evim var birinde kendim oturuyorum birinden 800 tl kira gelirim var ve her sene( gmsi) kira vergisi ödüyorum kısaca toplamda 2240 tl gelirim var bunu 4 e böldügümüzde kişi başına düşen aylık gelir 560 tl dir bizimde maaşımız kesilmiş ne yapabiliriz sossyal hizmetleri aradıgımda şahsi dilekçe ile müracat etmeniz durumunda yeniden inceleme yapılacagını söylediler maaşımız bu şartlarda yeniden baglanırmı acaba

kalem hn bizimde maaşımız kesilmiş 1135tl maaş 135tl agi 160 tl yol yardımı ile birlikte toplamda 1440 tl maaş alıyorum ayrıca üzerime kayıtlı 2 adet ev var birisinde kendim oturup digerinden 800 tl kira alıyorum ve her sene( gmsi)kira vergisi ödüyorum aylık toplam gelirim 2240 tl olup evde ben eşim ve 2 çocugumla birlikte 4 kişi yaşıyoruz 2240 tl yi 4 e bölünce kişi başı aylık gelirimiz 560 tl yapmaktadır bizim maaşımızda kesilmiş sosyal hizmetleri aradıgımda şahsi dilekçe ile müracat edin yeniden inceleme yapalım dediler bu şartlarda maaşımız yeniden baglanırmı bu arada bakıcı eşim dir
    Konu salih55 tarafından değiştirilmiştir (14.12-2015 Saat 16:34 ). Gerekçe: yanlışlıkla 2 kere yazmışım

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @salih55
    aradan baya zaman geçmiş. geç dönüş yaptığım için özür...
    son durum nedir?
    dilekçe verdiniz mi? sorunu hallettiniz mi? aylık kesme gerekçeleri neymiş?