Toplam 6 mesajın 1-6 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ackurt19 Avatarı

Gerçek Adı
    Yalçın
    Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    23:53
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Ben skolyoz ve kifeskolyoz hastasıyım,aynı zamanda solunum yetmezliği çekmekteyim.% 87 raporum var.
    yaklaşık 45 gün önce aniden rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldım.Solunum yetmezliği nedeniyle 8 gün yoğun bakım da
    kaldım.15 gün de normal serviste tedavi gördüm.Doktorum bana günde 16 saat kullanmam için oksijen konsantratörü
    ve BPAP cihazı verdi.Bundan sonra hayatım boyunca günde en az 16 saat oksijen konsantratörü ve BPAP CİHAZI kullanacağım.EKPSS sınavanında atanırsam ne olacak acaba?..Bir de acaba hastaneye müracaat etsem bakım maaşı alabilir miyim. Görüşlerinizi bekliyorum....

Üye
    ackurt19 Avatarı

Gerçek Adı
    Yalçın
    Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten önce raporu çıkaracağım ,ağır engelli alabilirsem ondan sonra bakım parası için müracaat edeceğim.

http://www.directupload.net/file/d/4...5nrai4_jpg.htm

kalem abla raporu aldım resmini de ancak bu kadar yükleyebildim.Yorumunuzu bekliyorum

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    328
    Verilen Beğeniler
    89

@ackurt19

evde bakım aylığı alabilmeniz için % 50 ve üstü engelli sağlık kurulu raporunuz olmalı ve ağır özürlü kısmının "evet" olarak işaretli olması lazım. aynı zamanda da bakıma muhtaç durumda olmanız gerekmekte. Şuradan bakıma muhtaçlık kriterlerini inceleyin durumunuzu degerlendirin lütfen:http://www.engelliler.biz/forum/evde...riterleri.html
    sayılan A,B,C,D bentlerinden en az birinde tam olarak veya en az ikisinde kısmen bir başkasının bakımına sürekli olarak ihtiyaç duyuyorsanız bakıma muhtaç sayılırsınız.
    hem raporunuz uygun olmalı hem de bakıma muhtaç durumda olmalısınız yani. tabi bir de gelirinizin de uygun olması şarttır.

Üye
    ackurt19 Avatarı

Gerçek Adı
    Yalçın
    Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Kalem abla bana bu cihazlar verilmeden önceki raporum %87 idi.Şu anda benim hastalığım ilerledi oksijen konsantrörü ve BPAP
    cihazına 16 saat bağlı durumdayım.O yüzden bakıma muhtaçlık şartlarımın oluştuğuna ve ağır engelli raporu alabileceğime inanıyorum.

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    328
    Verilen Beğeniler
    89

@ackurt19
    ablacım o zaman öncelikle ağız öürlü ibareli engelli sağlık kurulu raporu çıkartmaya çalış. ağır özürlü kısmının "evet" olmasına özellikle dikkat et aksi takdirde evde bakım aylıgına başvuramazsın.

raporun uygun ablam. ağır özürlü kısmı evet olarak işaretli. şimdi raporunla birlikte gidip evde bakım aylığı için aile ve sosyal politikalar bakanlığı il müdürlüğüne başvurunuzu yapın.

Üye
    ackurt19 Avatarı

Gerçek Adı
    Yalçın
    Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    raporun altında yazan "bakıma muhtaçtır" notu bakım parasının bağlanacağını mı gösteriyor yoksa sosyal hizmetler müdürlüğü görevlilerinin insiyatifine mi kalmış.