Toplam 4 mesajın 1-4 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    savaskoca Avatarı

Gerçek Adı
    savaş koca
    Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    18:28
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    2

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    İyi günler,
    hafta başında izmir sosyal hizmet il müdürlügüne giddim.Eşimin erken evre ayzaymır oldugunu 5 aydan beri hasta bakım maaşı aldıgımı fakat herhangi bir kuruma yatırmak istedigimi söyledim. bana hemen 4 sayfalık bir belge verdiler.
    1- 2adet ves.foto
    2- engelli saglık kurul raporu (zaten bizde var dediler)
    3-sulh hukuk mahkemesinden vasi ve resmi ve özel kuruluşa yerleştirilme kararı (pazartesi başvursam ne kadar zamanda alabilirim.)
    4-aile sicil belgesi
    5-aynı evde çalışanların veya çalışmayanların gelir belgesi
    6-zirai ve hayvansal gelir gösterir belgesi
    7-başvuru dilekcesi(2.sayfada verdiler
    8-soybis dilekcesi (elde edinilen bilgiler sadece başvuru sürecinde gelir durumunun degerlendirilmesi sürecinde kullanılması diye başlık altında evde bulunanların ad soyad imzalarını istiyor)
    şimdi ögrenmek istediklerim:
    1: 3 maddede vasi kararı ne kadar sürede çıkartılabilirim.
    2: soybis dilekçesi sadece başvuru sürecin demi etkili sonradan yeniden inceleme oluyor mu
    3: elimde bir adet sağlık raporu var sürekli % 90 özürlü mahkeme de bunun aslını mı isteyecekler ayrıca bir tane daha çıkarmama gerek varmı.
    Bu konularda daha önceden yaşamış olan arkadaşların fikirlerine acil ihtiyacım var yardımlarınız ve fikirleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Üye
    BÜTÜNÜYLE FARKINDAYIM Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:35
    Yaşadığı Yer
    MEKSİKA
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    80

vasi için tekrardan hastaneye gidip vasi raporu çıkartacaksınız heyete gireceksiniz bakım evleri hiç iyi degil allah kimseyi düşürmesin

Üye
    savaskoca Avatarı

Gerçek Adı
    savaş koca
    Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    18:28
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    2

20 ekim itibariyle sulh hukuk mahkemesine vasilik ve devlet destekli bakım merkezine yatım işlemi için başvuruda bulundum.benden bir dilekce elimde bulunan %90 özürlü ege üniv.tarafından verilen saglık raporu fotokopisi ve benim nüfus cüzdan fotokopisi ni alıp bir dosya içine yerleştirdiler.ve kayıt işlemi bitti.bana karakoldan gelecek olan polisleri beklemem söylendi.hastaneye gidecegizmi diye sordugumda 2015 yılına ait rapor var elinde üstelik sürekli yazıyor gerek yok dediler.sadece polisi beklemem ve onların beni yönlendireceklerini söylediler. daha fazla bir bilgi alamadım sizce bundan sonra neler yaşayabilirim bu işle ugraşanların teçrübelerinden faydalanmak istiyorum.(bu arada işe başlamadan bir avukata giddim bu işlem için benden 1500-2000tl istedi bende cok oldugunu bu parayı veremiyecegimi söyledimbaşvuru için harcadıgım miktar:dilekce için arzuhalciye 15tl+fotokopi için2tl+dosya için 0.75 kuruşdur.bilgilerinize.

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    327
    Verilen Beğeniler
    89

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    polislerle birlikte vasilik için gerekli rapor almaya gidebilirsiniz. elinizdeki rapor engelli sağlık kurulu raporudur ve -bildiğim kadarıyla-vasilik kararında işe yaramaz.