Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 30 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    enderaydin Avatarı

Son Giriş
    10.11-2015
    Saat
    23:18
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Sizleri bu siteyi daha yeni keşfettim . en kısa haliyle anneme ve anneanneme bakıyorum okumayı bıraktım .ıkısıde yuzde 98 engellı ve evde 3 kısı yasıyoruz ve ne devletten ne kaymakamlıktan ne de baska bır yolla hıcbır sekılde maddi ya da saglık yonunden bır yardım bulamıyorum . hersey bı yana son raddede oldugum ıcın yazıyorum , burada bılgı sahıbı kısılere mesaj yazdım ama donus olmadı . lutfen evde bakım parası alabılmem ıcın bırısıyle ozel ya da durumu karsılıklı iştiarede bulunabılecegım bı konusma rıca edıyorum . bır yol gostermenızı beklıyorum caresız haldeyım

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

her ikisinin de engelli raporunda ağır özürlü kısmı evet olarak işaretli mi?
    her ikisinin de hastalığı nedir? bir başkasının bakımına sürekli olarak ihtiyaç duyuyorlar mı? şurayı inceleyin bakıma muhtaçlık kriterlerine uyuyp uymadıkları konusunda düşüncenizi söyleyin lütfen: http://www.engelliler.biz/forum/evde...riterleri.html
    eger A,B,C,D bentlerinden en az birinde tam bagımlı, en az ikisinde kısmen bir başkasına bagımlı ise bakıma muhtaç sayılırlar.

hanede 3 kişi kalıyormuşsunuz. bu 3 kişinin toplam aylık geliri ne kadar?

sorularımı cevaplayın devam ederiz.

Üye
    enderaydin Avatarı

Son Giriş
    10.11-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

A ,B, C , D bentlerı hepsı tutuyor evınde engellılerınde tum sorumlulugu bende o kadar kı uyku bıle uyuyamıyorum . kesınlıkle muhtaclar engellı raporlarında yuzde 98 yazıyor ve sureklı dıyor ve evet dıyor . tum haklar ıcın max. neredeyse . Evde uc kısıyız ben cok arastırma yaptım ama o kadar caresız kaldım kı suan bıle annem hastanede :S

hane geliri hesapladık ılk basvuruda 680 lira cıkıyor bu durumda 606 tl'yı gecıyor . Asıl sorum su evı olanlar evde o kadar calısanı olup sıgorta yaptırmayanlar bıle alırken benım yasalar ve kurallar cercvesınde alabılmek ıcın hangı gırısımlerde bulunmam gerek ?? lutfen yardım edın

Üye
    arce Avatarı

Son Giriş
    30.08-2017
    Saat
    14:57
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

3 kişi 680 eyyi alırsın sen maaşı merak etme

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

3 kişiye göre hesaplanmış aylık gelir. bu durumda yuksek çıkar tabi. ama her iki engelli de bakıma muhtaç durumdaysa biri 2 kişi sayılacak.bu durumda hanede 4 kişi var kabul edilecek. Kanun bu şekilde diyor. geçen sene değişiklik yapıldı bu konuda.
    o yuzden tekrar soruyorum her ikisinin de raporunda agır özürlü ibaresi var mı?

her ikisi d ebakıma muhtaçlık kriterleirne uyuyor mu? başvuru mu yaptınız daha önce evde bakım aylıgı için gelir yüzünden mi reddedildi?

Üye
    enderaydin Avatarı

Son Giriş
    10.11-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tam olarak su dedıgınız gıbı evdeki kişi sayısı 4 kabul edılıp ılk muracaat da hesapladık gecıyo 680 tl cıkıyor sonuc . Tum krıterlere uyuyor ıkısıde yatalak mamayla beslenıyor , annemın bogazı delık ve bı cok sey var . Tam olarak agır ozurlu evet yazısıda var . reddetmeyı bırakın bana hıc yola gostermıyolar zaten gecıyo basvurmanızın anlamı yok reddelırsın dedı oradakı kıdemlı memur . Lutfen bana yardım edın melek hanım . kac kısı gordum duydum evlerıne bıle gıtmeden maas baglanan evı olan ınsanlar . artık son raddedeyız

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

hanede 3 kişi kalıyorlar. ama her iki engelli de bakıma muhtaç durumda oldugundan 4 kişi sayılıyor. siz evde bakım aylıgı için başvurdunuz ve onlar da haneyi 4 kişi kabul ederek aylık geliri hesapladılar. bu hesaba göre de kişi başına düşen aylık gelir 606,95 TL'yi geçti.
    bunlar doğruysa yapacak bir şey yok.
    evde bakım aylıgında hanede kişi başına düşen aylık gelire bakılır. eger hanede kişi başına düşen aylık gelir sınırı geçiyorsa evde bakım aylıgı baglanmaz.
    siz ne zaman başvurdunuz evde bakım aylıgı için? emin misiniz hanenin 4 kişi olarak hesaplandıgından?
    hanedeki toplam geliriniz ne kadar? bir soyleyin ben de hesaplayım. 2022 aylıgı, maaş vs ne varsa yazın.

Üye
    enderaydin Avatarı

Son Giriş
    10.11-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

toplam gelır 2.724.74 4' e bolunce gecıyor 606 tl ' yı . ustumuze hıcbısey yok mama torbaları bıle bı kıra kadar . ayrıca kırada oturuyoruz tamamen son durumdayız . Engellı maası almıyoruz annem emeklı kendısı , anneannemde dedemden dolayı emeklı maası alıyor oda daha dusuk . 4 kısı hesap edilerek bıze daha ılk muracaatda hatta yukardan sef'de geldi konustuk 1 tl gecse alamazsın dedı .

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

bu bahsettiğiniz gelir ne geliri? bu hesabı siz mi yaptınız? topladıgınız aylık gelirleri tek tek yazar mısınız lütfen?
    örneğin 2022 aylıgı şu kadar, emekli aylıgı şu kadar, tarla geliri şu kadar diye.

Üye
    enderaydin Avatarı

Son Giriş
    10.11-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Annem emekliliğinden : aylık gelir 1.513.74

Anneannem kocasından dolayı emekli : 1.211.00

Maaş bordrosu ek odemelerle beraber net bı sekılde boyle, hesabı ılk muraacattakı memur yaptı . Baska gelır ya da maasımız yoktur

Onun dısında usutumuze hıcbısey yok , ben calısmıyorum ne gelırıım ne sigortam var . VE hastalar cok agır annem ms pegden beslenıyo , tamamen yatalak .

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

bu bahsettiğiniz 2774 Tl annenizin emekli aylıgıyla anneannenizin dul aylıgı toplamı yani. başka gelir de yok. bu durumda hanede kişi başına düşen aylık gelir 2015 yılı 2. altı aya göre belirlenen gelir sınırını (606,95 TL) geçiyor. böyle olunca bu gelir şartlarınızla evde bakım aylıgının baglanması imkansız. haneye bir kişinin ikametgahını aldırın ve sizle yaşasın. bu durumda hanede kişi sayısı beşe çıkar ve hanede kişi başına düşen aylık geliriniz, belirlenen sınırın altında kalır.
    bu zahmete de değer. çünkü iki bakıma muhtaç engelli var ve iki evde bakım aylıgı ücreti ödenecek.

Üye
    enderaydin Avatarı

Son Giriş
    10.11-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İşte ablacım benimde sana sormak istedıgım bu eve herhangı bırısı oluyormu eger oyleyse ben herturlu zahmete gırerım kostururum . lutfen bana bı yol soyle .cunku gelırı olmayan veya dusuk gelırlı bı akrabamız yok , olsa zaten ben bakmakla yukumlu olup bu kadar hayatımı mahfetmem

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

akraba olmasını tercih ederim aslında. sonuçta iki yatalak hasta var. saglıkları ve güvenlikleri açısından yabancılar da alınmaz. eger guvendiğiniz tanıdık birisi varsa akraba olması şart değil ikmatgahını size aldırın ve sizle yaşasın. sadece ikametgahını aldırması yetmez sizle de yaşaması lazım. geliri d eolmasın. bu durumda hanede 5 kişi sayılırsınız ve evde bakım aylıgı baglanır.
    iki evde bakım aylıgı alırsınız (830,84 TL + 830,84 Tl)
    bakıcı olarak sen başvurursun. iki aylık da sana ödenir. bu şekilde hiçolmazsa maddi açıdan rahatlarsın kendini çalışmak zorunda hissetmezsin.
    ama tekrar ediyorum evinde iki yatalak hasta var guvenilir ve sorumluluk sahibi biri olsun evine alacagın kişi.

Üye
    enderaydin Avatarı

Son Giriş
    10.11-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Gecen yazınızı okudum yanı ılla akrabalık statusu gerekmez mı ? Ayrıca eve ıkametgahını aldırdım guvendıgım bı arkadasımı atıyorum okula gıttı ya da dısarıda yanı o an prosedur nasıl ısler ? aydınlatırsanız lutfen

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    akraba olması şart değil. hanede ikamet etmesi önemli. adresi sizde olacak ve sizle kalacak. elbette okuyorsa okuluna gidecek ya da dışarı çıkacak. önemli olan incelemede o evde yaşadıgının tespit edilmesi. bakıcı olmak için akraba şartı var. bakıcı da siz olacaksınız zaten.
    ve tekrar ediyorum guvenilir ve sorumluluk sahibi biri olsun evinize alacagınız kişi. iki hastanızın da hastalıgı dolayısıyla guvenlik açısından buna önem verin.
    hanenize alacagınızın kişinin adresi, adres değişikliğinden sonra hemen ADNKS kayıtlarında sizin adresinizde görünmez. ADNKS Sisteminde sizin adreste göründükten bir süre sonra başvurunuzu yaparsınız.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon