Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 30 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    enderaydin Avatarı

Son Giriş
    10.11-2015
    Saat
    23:18
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Peki ablacım tüm yol göstermen için tesekkur ederım , soyle soyleyım ben 10 yıldır bakıyorum ıkısıne genclıgım gıttı ve cok uzuluyorum , dusunun bu para ıcın onceden bole bı caba ıcıne gırmedım .Ama soyle bı sıkıntım var sımdı guvendıgım bı ınsanı arkadasımı aldırdım buraya cogu zaman bızımle zaman geciriyor ve kendı aılesının yanınada gıdıyor . mesela eve gelmeden once arıyorlar mı ıncelemeye gelıcez dıye ? ya da bırden geldıler o an evde yoksak ya da arkadasım yoksa ne olucak heep bole dıken ustunde ve denetmenlerın ınsıyatıfınemı bakıcaz bunun bı dengesı, cızgısı , proseduru var mı ? Yanı evde yasadıgının ıspatı nedır ?

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    329
    Verilen Beğeniler
    89

denetim yapılacagı zaman haber verilmez önceden.

önemli olan bakıcının bakım hizmetini aksatmaması. sizin sorumlulugunuz büyük. siz bakım aylıgı baglandıktan sonra haftanın 7 gunu 24 saatlik bakım hizmetinden sorumlusunuz. siz de gunu birlik dışarı çıkabilirsiniz tabi ki. ama bakım hizmetini aksatmamak kaydıyla.

evinizde kalan diğer bireyler elbette dışarı çıkabilir. kalmak için başka yere gidebilir. önemli olan sizde yaşıyor olması. bunu da çevreden sorarlar. zaten sizle yaşıyorsa anlaşılır bu.
    benim bahsettiğim şey şu. biri ikametini size aldırır ama arada kalır misafir gibi. bu olmaz. evi siizn ev olacak. yoksa dışarıya yatıya da gider gezmesine de ama kaldıgı ev sizin evdir.
    şimdi ben evde bakım aylıgı alıyorum diyelim. elbette oğlum kızım dışarı çıkacak gerekirse akrabalarına gidecek kalacak. ama bilinir ki onların evi burası.
    denetimde sadece şu sorgulanır. sonuçta siz evde bakım aylıgı için başvurdunuz. kişi sayısını düzenlemek için bir kişiyi gostermelik mi haneye aldınız? eger değilse kimse size bir şey diyemez.
    hanenize alacagınız kişinin ikamet adresi sizde mi? evet.
    sizle yaşıyor mu? evet.
    eşyaları vs hepsi sizde bu misafir değil elbette ve sizle haneye dahil edilir.

Üye
    enderaydin Avatarı

Son Giriş
    10.11-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Anladım arkadasımın esyaları ve cogu zaman burada olması dısında , daha fazlasını yapabılecegını sanmıyorum gerçi bu herkes ıcın gecerlı bı durum . Peki tam olarak o ınsanları nasıl ınandırıcam cunku o kadar sure basvuru surucek aylarca beklıcez belkı bosa gıtmesın .

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    329
    Verilen Beğeniler
    89

daha başka bir şey yapamazsın ki zaten. ilan mı vereceksin arkadaşının sizde yaşadığı konusunda. sizle yaşasın kafi. bunu kabul ederse sorun yok. ikamet adresini sizin adrese taşımayı, sizle yaşamayı kabul ediyorsa ve sizle yaşayacaksa bu olsun kafi. ispata lüzum yok başka.

başka yolun yok ki. hanede 4 kişiyken bu gelirle evde bakım aylıgı baglanmaz. hiçbir çözümün yok başka.

Üye
    enderaydin Avatarı

Son Giriş
    10.11-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Komsular zaten ıcler acısı durumu bılıyo onlarada bıraz olsun benı destekleyın demelımıyım :S korkuyorum olucekler dıye o kadar kıyamıyorum kı . bende sasırdım devlettende ınsan korkuyo cunku hep haklı cıkarlar . kanıtla kanıtlayabılırsen . baska bana bı nashıyatınız ya da baska bı sey var mı ınce bı detay ya da konusmama davranıslarıma dıkkat etmem gereken bı durum

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    329
    Verilen Beğeniler
    89

öncelikle rahat ol. sen iki yatalak hasta kadına bakıyorsun. yükün ağır. hastalarının hastalıkları aşırı ihtimam istiyor. sosyal yaşamın bile felç olmuştur. kimsenin sana soyleyecek sözü olamaz. komşularına arkadaşının size taşındıgını söylersin.
    arkadaşın hem sana yarenlik eder. güvenilir ve sorumluluk biri olursa hiç olmazsa senin açından da iyi olur.

elbetge ölecegiz hepimiz bir gün. bu hayatın gerçeği.

hem maddi açıdan daha da iyi olursan psikolojin de rahatlayacak nefes alacaksın biraz. biraz nefeslenmeye ihtiyacın var senin. sen iyi ol ki o iki kadın da nefes alabilsin.
    yok denetimmmiş ne zaman geleceklermiş gerisini düşünme. sen bu kadar her detayı düşünürsen kaybolursun.
    sorumluluklarını yap gerisini düşünme. hayatın keyfini de çıkar o iki kadını da hep gülümset.
    gülümsemezsen kimseyi gülümsetemezsin.
    endişeleri çöpe at. her şeyin çözümü vardır.

gelişmelerden de haberdar et beni lütfen.

Üye
    enderaydin Avatarı

Son Giriş
    10.11-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Cok tesekkur ederım ablacım ..Sizin bu ıctenlıgınıze tesekkur ederım . ben her adımdan korkar oldum .dedıgınızı deneyım . pekı bu surecı hızlandırmamın bı yolu var mı yanı bı basvuru 6 ay bıle sonuclanıyo nasıl yaparım ?

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    329
    Verilen Beğeniler
    89

önce hanede 4 kişi olun. bunun için arkadaşınız adres taşıma işlemlerine başlasın.
    ADNKS sisteminde sorgulama yapın sonra:https://adres.nvi.gov.tr/Pages/Bildi...Dogrulama.aspx
    arkadaşınızın adresi ADNKS kayıt sistemizde sizin adreste gorunuyorsa sonra evde bakım aylığı için aile ve sosyal politikalar bakanlıgı il müdürlüğüne gidip başvurunuzu yapın.
    başvurunuz alındıktan sonra bakım hizmetleri değerlendirme heyeti hanenize gelecektir. bu süre hakkında bir şey diyemem. çünkü sıraya alınacaksınız ve yogunluga göre ne zaman gelirler bilemeyiz.
    degerlendirme heyeti geleceği zamanı soylemez. ama siz zaten çoğunlukla evde olacaksınız. sorun çıkmaz.
    tüm iş ve işlemlerin ne kadar süreceğini bilemem. başvuru sırasında iki yatalak hasta oldugunu ve sizin zor durumda oldugunuzu söylerseniz belki yardımcı olup süreci hızlandırmaya çalışırlar. sorunlarınızı paylaşın onlarla. kimse sizin yaşadıklarınızı hafife alacak pozisyonda olamaz zaten. evinizde iki agır hasta var.

Üye
    enderaydin Avatarı

Son Giriş
    10.11-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Cok ıyı nıyetle yaklasıp yardımcı oldunuz tesekkur ederım ablacım . hepsını harfıyen yapıcam . Bi de sosyal hızmet uzmanına danısmıstım sunu dedı:Eger annenın ıkametgahını baska yere alırsan anneanne ve sen ıkı kısı olur 1.211 tl gelır 2'ye bolunur ve tek maas alabılırsınız . Bu konu hakkında ne dusunursun ablacım ?

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    329
    Verilen Beğeniler
    89

bu da olabilir tabi. ama annene kim bakacak peki? nereye taşıyacaksın? orada ona bakacaklar mı?

Üye
    enderaydin Avatarı

Son Giriş
    10.11-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ıste anneme kımse bakamaz o gostermelık olabılır geldıklerınde mısafır dıyebılırım olmazmı kı ? ya da annem bende zaman zaman kalamaz mı denetımcıler geldıgınde gorebılırler , mesela sımdı gelseler hastanede goremezler yanı bu ısın tutarlı yanı ne olur ?

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    329
    Verilen Beğeniler
    89

olmaz. ikameti başka yerde ama sizle yaşıyor çünkü. bu da tespit edilir.
    bir insanın bir yerde yaşayıp yaşamadıgı anlaşılır mı sorusunun cevabı da burada işte. ikametini başka yere taşısan da onun sizle yaşadıgı bilinir.çünkü sen sizle yaşadıgını sadece ikamet adresini taşıdıgını bilirsin. gerçek aşikardır her zaman. hanene alacagın kişi sizle yaşarsa işte hiç terdedutun olmasın anlaşılır derken bunu kastettim.
    hastane olayı farklı tabi. bu da anlaşılır. anneni başka adrese taşıp başka yerde bırakarak böyle bir riske atma bence.
    ha boyle anneni götürebileceğin bir akraban varsa gelsin sizle kalsın.

Üye
    enderaydin Avatarı

Son Giriş
    10.11-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ole bı akrabam yok cok denedım ama hepsının gelırı var ve uzagız tum akrabalar

Üye
    retli58 Avatarı

Son Giriş
    09.07-2016
    Saat
    22:02
    Yaşadığı Yer
    dıyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kardes Allah yardimcin olsun ben okurken daraldim...
    Melek hanim Allah sizden de razi olsun valla herkese çok hızlı şekilde cevap vererek yardimci olup aklımızda ki sorulara ışık oluyonuz saolun

Üye
    enderaydin Avatarı

Son Giriş
    10.11-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    tesekkurler

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12