Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 30 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    djfreeman Avatarı

Gerçek Adı
    özgür
    Son Giriş
    12.10-2016
    Saat
    19:22
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    2007 yılında aldığım raporumda %86 oran verdiler. ağır engelli EVET yazıyordu.evde bakım maaşı almaya başladım.raporum süresizdi.bu ay benden yeni rapor istediler.raporu çıkarttım ama % 96 oran verdiler fakat ağır engelli HAYIR yazıyor.2011 yılında ehliyet için aldığım raporu gördüler ve 2011 yılından itibaren ödenen maaşı faiziyle birlikte geri alırız diyorlar.raporu aldığım hastaneyle görüştüm,yönetmelik değiştiği için parapleji hastalarına ağır engelli raporu veremiyoruz diyorlar.geriye dönük maaşıda istiyorlar benden ve ödeme durumum yok.parağleji hastasıyım.4 yıldır bası yarasıyla uğraşıyorum ve günüm yatarak geçiyor.bu konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşlar varsa nasıl bir yol izlemem gerektiği hakkında bilgi verebilirmi ?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

@djfreeman

Nasıl yani! Parapleji olan kişi ağır engelli sayılmıyorsa kim sayılacakmış!!?

ÖZÜRLÜLÜK ÖLÇÜTÜ, SINIFLANDIRMASI VE ÖZÜRLÜLERE VERİLECEK SAĞLIK KURULU RAPORLARI HAKKINDA YÖNETMELİK
    Madde 3:

a) Ağır özürlü: Özür durumuna göre özür oranı %50 ve üzerinde olduğu tespit edilenlerden günlük yaşam aktivitelerini başkalarının yardımı olmaksızın yerine getiremeyeceğine özürlü sağlık kurulu tarafından karar verilen kişileri ifade eder.

Üye
    djfreeman Avatarı

Gerçek Adı
    özgür
    Son Giriş
    12.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

raporu veren kurul başkanının bana dediği şu,yeni yönetmelik çıktı paraplejiler ağır engelli sayılmıyor ,sosyal hayata katılmaları,çalışmaları için çıkartılan bir yasaymış.kaldıki bana verilen rapor % 96 ve omuriliktede platin var baya büyük.bunların hepsini görmelerine rağmen hala dalga geçer gibi ağır engelli değilsin diyor.ve işin kötü yanı 2011 yılından itibaren verilen evde bakım maaşını faiziyle birlikte geri alırız diyorlar.2011 yılından beri demelerinin sebebi ise,o yıl aldığım ehliyet raporumda ağır engelli yazmıyormuş...

vermiş olduğunuz linkte şu ibarede dikkatimi çekti ... ( Kullanım amacına uygun olarak düzenlenmiş ve bu Yönetmelik hükümlerine göre alınmış olan sürekli raporlara sahip kişilerden kurumlarca yeniden rapor istenilmez. )
    benim raporum sürekli olmasına rağmen neden yeniden rapor istendiğinide anlamış değilim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Olmaz öyle şey! Hangi yönetmelikmiş o? Adını ve maddesini söylesinler bakalım neymiş!

Üye
    djfreeman Avatarı

Gerçek Adı
    özgür
    Son Giriş
    12.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

vermiş olduğunuz linkte şu ibarede dikkatimi çekti ... ( Kullanım amacına uygun olarak düzenlenmiş ve bu Yönetmelik hükümlerine göre alınmış olan sürekli raporlara sahip kişilerden kurumlarca yeniden rapor istenilmez. )
    benim raporum sürekli olmasına rağmen neden yeniden rapor istendiğinide anlamış değilim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

@djfreeman

Bunun adı literatürde sakata rapor eziyetidir! Anamızdan emdiğimiz süt burnumuzdan gelene kadar yeni rapor çıkarttırır kurumlar ve doktorlar!
    Ve kafanı yorma, çünkü hikmetlerinden sual olunmaz.

Üye
    djfreeman Avatarı

Gerçek Adı
    özgür
    Son Giriş
    12.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok haklısın bizleri mağdur etmekte üstlerine yok.bide bunun yanı sıra bizlere eziyet çektiriyorlar.eğer o kurul başkanının dediği doğruysa parapleji hastalarının evde bakım maaşları kesilecek ki umarım doğru değildir...
    pazartesi il sağlık müdürlüğüne itiraz hakkımı kullanıcam.bakalım sonuç ne olucak.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

@djfreeman

yazılı olarak başvurun başhekimliğe ve o iddianın dayandığı mevzuatın adını ve maddesini isteyin. Bu bilgiyi size vermek zorundalar

Üye
    djfreeman Avatarı

Gerçek Adı
    özgür
    Son Giriş
    12.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

haklısınız...pazartesi hem il sağlık müdürlüğüne hemde başhekimliğe gidicem bu konuda.gelişmeleri buradan paylaşırım.

Üye
    isakaynak Avatarı

Gerçek Adı
    ceylin
    Son Giriş
    07.10-2017
    Saat
    16:41
    Yaşadığı Yer
    muğla
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

benim kızımda omurilik siniri içinden tümör amaliyatı oldu 3 yaşındayken.şimdi hem belden aşası tutmuyo parapleji hemde raporunda ağır engelli ve 94 süresiz bizim de bakım aylığımız kesilirmi...ne dünya be.

Üye
    djfreeman Avatarı

Gerçek Adı
    özgür
    Son Giriş
    12.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@isakaynak

raporunuzda ağar engelli EVET yazıyorsa kesilmez.benimde rahatsızlığım kızınızla aynı.ama bana %96 verdiler ama ağar engelli değilsin dediler.birileri bizimle oyun oynuyor ama kim.

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

@djfreeman
    raporunuzda ağır engelli ibaresi yokmuş. bundan dolayı evde bakım aylıgı kesilecektir. tekrar evde bakım aylıgının baglanabilmesi için % 50 ve üstü, ağır engelli ibareli rapor almanız şarttır. aksi takdirde evde bakım aylıgının baglanması mümkün değil.

2011 yılında rapor çıkartmışsınızve raporunuzda agır engelli ibaresi yokmuş. bu durumda aile ve sosyal politikalar bakanlığı il müdürlüğüne gidip yeni raporu vermeliydiniz. raporunuzda agır engelli ibaresinin olmadıgı görülünce evde bakım aylıgı kesilecekti. ama siz rapordan haberdar etmemiş ve aylık almaya devam etmişsiniz. İL müdürlüğü bundan dolayı hukuki işlem yapacaktır ve yersiz ödeme iddiasıyla yersiz ödenen aylıkları isteyecektir.

il müdürlüğü yersiz ödeme konusunda maalesef haklı. çünkü evde bakım aylıgı için rapor esas alınıyor. raporda agır özürlü ibaresi yokken evde bakım aylıgı ödemesi söz konusu olamaz. gerçekten bakıma muhtaç olabilirsiniz. gerçekten agır özürlü de olabilirsiniz. ama raporunuzda agır özürlü ibaresi yoksa evde bakım aylıgı baglanamaz baglanmışsa kesilmek zorundadır, yersiz ödeme konusu da olur.

size tavsiyem ağır özürlü ibareli rapor çıkartmaya çalışmalısınız. ağır özürlü ibareli raporunuz olursa evde bakım aylıgı için tekrar başvurursunuz. bu da sizi rahatlatır.

Üye
    djfreeman Avatarı

Gerçek Adı
    özgür
    Son Giriş
    12.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

2011 yılında aldığım rapor ehliyet için.ehliyet raporlarında ağır engelli yazılmıyor ,yoksa ehliyet alınmıyor bildiğim kadarıyla.bu konuyla ilgili baya bir araştırma yaptım ,kurul başkanının bana söylediği şuydu ( yönetmelik değişti,parapleji hastalarına ağır engelli yazılmıyor ). böyle bir şey söz konusu değilmiş...benden yeni rapor isteyen kurumda başka bir kişiyle görüştüğümde ise,sizin eski raporunuzda bir sorun yok,neden sizden yeniden rapor istediler,ve neden ehliyet için aldığınız raporu kabul ettiler diye sordu,kendiside şaşırdı bu duruma ama konuyla ilgilenen bir başka görevli olduğu için kendisi sadece şaşırmakla kaldı...Sağlık kurlu raporu alıcak olanlar Bakırköy Doktor Sadi konuktan almasınlar.orada bu tür sorunlar çok çıkıyormuş...yeni rapor içinde istanbul il sağlık müdürlüğüne itirazda bulundum.10 gün sonra hasekiden randevu alıcam.İnşallah bu zor durumdan kurtulurum...

Üye
    exof Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    22:03
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    1

hangi kurul parapleji hastasına ağır engelli ibaresi vermez şaşarım
    paraplajı başlı başına %80 ve üzeridir birde buna norolojik mesene eklenince %90 yada %95 oran ve ağır engelli raporu verilir saydığım şartlarda engelle sahipseniz kesinlikle itiraz edin gerekirse ust sağlık kuruluşuna mağduriyetiniz giderilir.

Üye
    djfreeman Avatarı

Gerçek Adı
    özgür
    Son Giriş
    12.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    son raporumda %96 verdiler ama ağır engelli değilsin dediler. kurul başkanına sorduğumda ise paraplejilere ağır engelli raporu verilmiyor dedi.sosyal hayata katılmamız için yönetmelik değişmiş.eğer ağır engelli raporu verirsek engelliler çalışmaz, hazır paraya alışırmış.neden %96 verdiğimize değilde neden ağır engelli vermediğimize itiraz ediyorsun,çünkü işine geliyor dedi.nörolojik sorunlarımız var,omurilikte büyük bir platin var,bası yarası var.birde raporumda şu ibare dikkatimi çekti ( ağır yürüme kaybı ).sanırım ben parapleji olmama rağmen azda olsa yürüyebiliyormuşum. gülermisin ağlarmısın...il sağlık müdürlüğüne itiraz ettim.bayram sonrası hasekiden gün vericekler...

Sayfa 1 / 2 12 SonSon