Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 25 mesajın 16-25 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    HASAN78 Avatarı

Gerçek Adı
    hasan
    Son Giriş
    04.01-2016
    Saat
    09:40
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    evet Kalem Hanım, ben evde bakım aylığı bağlandıktan sonra işe girdim ve işe girdiğimi bildirmemiştim.
    ve ben sgk lı işe başlayalı 4 yıl oldu, bu 4 yıl geri dönük evde bakım ödemesini isteyebileceğinimi gösterir. ne yapmalıyım.
    evdenmı taşınşam . bu durumda abimin vasi si benim. evden ikametgah değişmiş olsam ne olur .

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

maalesef bu durumda evde bakım aylığınız kesilecek ve yersiz ödenen evde bakım aylıkları faiziyle sizden geri istenecektir. Çünkü siz evde bakım aylıgı baglandıktan sonra çalışmaya başlamışsınız, gelir değişikliği olmuş bildirmemişsiniz, üstelik hanede kişi başına düşen aylık gelir sınırı geçmişken aylık almaya devam etmişsiniz. İl müdürlüğü şimdi yersiz ödeme konusunu inceliyordur. hesaplar yapıldıktan sonra size borç yazısı gönderilir.

bunlara hazırlıklı olun şimdiden.

Üye
    HASAN78 Avatarı

Gerçek Adı
    hasan
    Son Giriş
    04.01-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben bu maaşların tekrar bağlanabilmesi için hangi yolu izlemeliyim.
    lütfen bilgilendirir misiniz
    teşekkür ederim
    saygılar

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

henüz 2022 aylığı kesilmedi. sosyal incelemenizden sonra kesilecek. kesildikten sonra 2022 aylıgı almanız imkansız. hanede kişi başına düşen aylık gelirin 2015 ikinci altı aya göre 303,47 tl altında olması gerekiyor.

evde bakım aylıgınız kesildikten sonra size borç yazısı gelecek. evden taşınsanız da başka şey yapsanoz da borçtan kurtulma şansınız yok. zaten inceleme başladı ve aylık kesilecek.

evde bakım aylıgı kesildikten sonra eger gelir şartlarınızda değişiklik olursa elbette tekrar başvurabilirsiniz.
    unutmayın evde bakım aylığının baglanabilmesi için hanede kişi başına düşen aylık gelirin 606,95 TL altında olması gerekiyor (2015 ikinci altı aya göre).

Üye
    retli58 Avatarı

Son Giriş
    09.07-2016
    Saat
    22:02
    Yaşadığı Yer
    dıyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hasan kardes geçmiş olsun. Aynı dert benim başımda da var. Eve ikamet aldıracak kimse bulamadım. Geri ödemeyi di mecbur odeyecegiz

Üye
    retli58 Avatarı

Son Giriş
    09.07-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    dıyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kalem hanim mrb. Ayın 7 sinde gaynanamin adresini aldırdık ve bugün başvuruyu yaptık. Fakat memurlar kesinlikle olmaz gayinbabanindA maaş bodrosunu istediler ne kadar anlatmaya çalışsamda o senin bahsettiğin yönetmelik bizdede var bize mi ogrediyosun diye cikistilar. 16. 30 da bi evrak eksikti onu tamamladık gittik bu saatte niye geliyorsunuz yarın sabah gelin diye ilgilenmeyeceklerdi ama sert kayaya çarpında geri adım attı. Ama ben sabah 7 de başlayıp ertesi gün 9 a kadar köylerde vatandaşın rahatı için devriye atıyoz küçük ihbar bile müdahale ediyoruz neyse konumuz bu değilde benim işler iyice karıştı
    Allah yardımcı mız olsun

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

Yönetmelik demeyecektiniz. mevcut yönetmelik'te halen ilgili Kanun'a aykırı hükümler var. bu yüzden Bakanlık, yeni yönetmelik çıkana kadar kanun'a aykırı hükümler hariç mevcut yönetmeliğin uygulanması konusunda genelge yayınladı. Bu Genelge tüm il müdürlüklerine gönderildi. buna göre 2828 sayılı Kanun ek 7. madde hükümlerine aykırı hükümler uygulanmayacak. Kanun ve genelge'den bahsedecektin sen.
    mevcut yönetmelik'e göre zaten eşler ayrı hanede olsa bile gelir hesabına dahil ediliyor ama yönetmelik'in bu hükmü İLGİLi kanun'a (2828 sayılı kanun ek 7. madde) aykırı. dolayısıyla yönetmeliğe uymayacaklar Kanun'a uyacaklar
    hanede ikamet ednlerin geliri dikkate alınıyor kanun'a göre.
    ha kayınvalidenizin eşinin maaş bordrosunu isteyebilirler sorun yok. ama gelir hesabına kayınvalidenizin eşinin gelir ini dahil edemezler.

bu konu hakkında şurada yazmıştım ve bahsettiğim genelge linki de orada var:http://www.engelliler.biz/forum/evde...kes-dahil.html
    linkteki 2 sayfayı da oku lütfen.

Üye
    retli58 Avatarı

Son Giriş
    09.07-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    dıyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yok abla ya bu para bize nasip değil herhalde.
    Yönetmeliğin çıktısını aldım gittim
    144 ve 183 aradım herkes gayinvaliden gelire dahil edilir dedi. İl Müdürlüğünü aradım hatta Yönetmeliğin altında yonetmeligi yayinyalan n.yarici uzman yardimcisi diye onun bağlantı noktası Var hepsi sizin dediğinizi diyor fakat bir türlü ilçedeki memurlara durumumu anlatamadım. BİMER ve aile bakanlığina yazacam felan dedimde ordanda birsey çıkacağını sanmıyorum. Ya yeni yönetmelik yayınlanacak yada asgari ücrete yüklü bi miktar zam gelecek

Arkadaslar 2022 sosyal yardım ve evde Bakım mali konularında 144 numara 183 ten daha bilgili ve daha çok yardımcı oluyorlar Bilginize...

Üye
    HASAN78 Avatarı

Gerçek Adı
    hasan
    Son Giriş
    04.01-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba Melek Hanım ,
    şimdi bizim durum şöyle oldu. 4 ay önce evde bakım ödemesi kesildi. bu ay 2022 vakıftan alınan engelli aylığı da kesildi .Evde ben, engelli abim ve annem vardı .gelir seviyesini her türlü geçtik. annem, rahmetli babamdan kalan 980 tl sgk maaşını alıyor. annemin üzerine 14.000 değerinde 2000 model binek bir taksi var. ben bekarım ama evden taşındım ayrıca abimin vasisi benim. bu durumda engelli abim için evde bakım parasına yeniden müracaat etsem, acaba tekrar bağlanılabilir mi. başka yere taşındım yine benim gelirimde sayılır mı . bilgileriniz için çok teşekkür ederim. saygılar

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @HASAN78
    eger siz ikametinizi taşıdıysanız ve kardeşinizle aynı hanede yaşamıyorsanız bu durumda kardeşin ve annen kalıyor hanede ve gelirleri uygun çıkar. sizin geliriniz de dahil edilmez.
    kardeşiniz için anneniz başvursun evde bakım aylıgına. bakıcı için anneniz uygun olur aynı hanede kaldıgı için.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12