Toplam 3 mesajın 1-3 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    anne yüreği Avatarı

Son Giriş
    29.01-2016
    Saat
    12:00
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    % 88 engelle doğan bebeğim için ne gibi haklarımız var devletten ne gibi şeyler madden ve manen talep edebiliriz bebeğimin belirli bi yaşa gelmesi gerekiyor mu?

eşim sigortalı olarak çalışıyor kendim ev hanımıyım.. hayal edeceği şeyleri bi nevi olsun karşılayabilmek için şimdiden yatırım yapmam gerektiğini düşünüyorum..

yardımcı olup beni bilgilendirirmisiniz..

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:45
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    183
    Verilen Beğeniler
    82

@anne yüreği

Bebeğinizin raporunda ağır engelli ibaresi işaretlenmiş mi?

Maddi haklarını değerlendirelim:
    2022 alamazsınız, ebeveynlerden birisinin sigortalı çalışıyor olması engel buna ne yazık ki.

Evde bakım için ağır engelli ibaresinin işaretlenmiş olması gerekiyor. Belli bir yaş sınırı yok aslında ama başvurudan sonra heyetin bakıma muhtaçlık konusunda ikna olması gerekiyor. Son kararı onlar veriyor ne desek boş buradan. Engele göre değerlendirme yapıyorlar.
    Hanede kişi başına düşen gelir 572,62 TL'yi geçmediği sürece gelir açısından uygun olursunuz bakım aylığı için. Başvuruyu Aile ve sosyal pol. bakanlığı'na yapmalısınız.

Diğer haklarınız için de inceleyin sormak istediklerinizi sorabilirsiniz: http://www.engelliler.biz/forum/dige...e-rehberi.html

Üye
    anne yüreği Avatarı

Son Giriş
    29.01-2016
    Saat
    12:00
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    raporumuzu geçen cuma aldık %88 ve ağır engelli bölümünde evet yazıyor arkasındaki şıklardan hiçbiri işaretli değil eğitim, protez, tekelekli sandalye vb bu haklardan yararlanabilmemiz için bu sebeple hastaneye gidip heyete bu bölümleri işaretlemelerini mi sağlamalıyız? raporumuz 4 yıllık. biz kalça ameliyatlarımızdan sonra maksimum 2 buçuk 3 yaş gibi proteze başlamak istiyoruz rabbimde izin verirse, ve evde bakım aylığı talep etmek istiyoruz. bu raporla bunlar olurmu? kişi başı aylık gelire bebeğimizde ekleniyormu engelli olan ..bebeğimiz daha 4 aylık iki bacağı ve bir kolu yok ve kalça çıkığı artı diğer kalçadada problem var ama kalça problemleri rapora eklenmedi ... sizce bakıma muhtaçlık kriterlerine uyuyormu? diğer oğlum 5 aylıkken yürüteç kullanmaya başlamıştı mesela! bilgilendirirseniz memnun olurum,, rabbim yar ve yardımcımız olsun