Toplam 3 mesajın 1-3 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mehmetingo Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet
    Son Giriş
    18.03-2015
    Saat
    15:37
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar merhaba cok acil bir cevap rica edicem... Evde dört kişiyiz annem abim ben ve babam. abim çalışmıyor annem ev hanımı, babam %91 engelli, ben çalışıyorum. annem babama baktığına dahir bakım aylıgı alıyor. babamın maaşı 1258 benim maaşım 980 hesapladıgımda 560 kişi başına düşen pay oluyor ve 572 altında kaldıgı için bakım aylığının devam etmesi gerekmiyormu? bugün maaş bordromu götürdüm ve işe girdiğimi bildirdim oradaki bir uzmana kesilirmi diye sordum hesaplamamı söyledim. 572 yi kim söyledi dedi sanki öyle birşey yokmuş gibi bende tereddütte kaldım :/

Forum Moderatörü
    Life Avatarı

Gerçek Adı
    ---
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:29
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    87
    Verilen Beğeniler
    76

Bakım maaşı hesaplamasına yönelik, Sosyal Hizmetler Kanunu'ndaki madde şöyle der;

'Bakıma ihtiyacı olan engellilere özel bakım merkezlerinde sunulacak bakım hizmetinin karşılığı olarak belirlenecek kişi başına aylık bakım ücreti tutarı, (20.000) gösterge rakamı ile memur aylık katsayısının çarpımı sonucu bulunacak tutardan fazla olamaz. Bakıma ihtiyacı olan engellinin evde bakımına destek için ise (10.000) gösterge rakamı ile memur aylık katsayısının çarpımı sonucu bulunacak tutar kadar aylık sosyal yardım yapılır.'

Buna göre Maliye Bakanlığı Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğü, 2015 yılı memur maaş katsayılarını 1 Ocak 2015 itibariyle güncellemiştir.

Yapılan bu güncelleme ile;

1.1.2015-30.6.2015 döneminde geçerli olmak üzere hanede kişi başına düşen aylık gelir sınırı 572,64 TL dir. Hesaplamanızda bir yanlışlık yok bakım aylığı kişi başına düşen gelir hesabına göre kesilemez.

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    331
    Verilen Beğeniler
    89

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Life,
    yanlış dayanak götermişsin. yukarıda Kanun maddesinden alıntıladığın kısmın da memur maaş katsayısıyla ilgili bahsettiğin güncellemenin de 572,64 TL'nin nasıl hesaplandıgıyla alakası bile yok. işin açıkçası kanunun ilgili maddesinden alıntıladığın kısmı da genel müdürlüğün guncelediği konuyu da yanlış yorumlamışın.
    bahsettiğin konular evde bakım aylık miktarının (793,08 TL) hesaplanmasıyla ilgilidir.
    572,64 TL'nin nasıl hesaplandığıyla ilgili alakası bile yok bunların. 572,64 TL'nin hesaplanmasında asgari ücret esas alınır.
    .......
    Mehmetingo,
    hanede kişi başına düşen aylık gelir miktarı sınırı 572,64 TL'dir ablam. memur bilmiyor demek ki. evde bakım aylığı miktarı ve gelir sınırı :http://www.engelliler.biz/forum/evde...elli-oldu.html
    hanede kişi başına düşen aylık geliriniz 572,64 Tl altındaysa gelirin uygun çıkar. rahat ol sen.

Başlığın Etiketleri