Toplam 11 mesajın 1-11 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Eylül91 Avatarı

Son Giriş
    20.01-2015
    Saat
    21:32
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Kıymetli Arkadaşlar,
    ben annem'e bakıyorum ve bakım maaşı alıyoruz.Fakat yaşadığımız ilçede başka bir mahalleye taşınacağız.
    Evi de tuttuk ama işlemleri nasıl yapmam gerektiğini bilemiyorum bu konuda gerçek bilgisi olan arkadaşlar varsa yardımcı
    olmalarını rica edeceğim.
    Teşekkür Ederim

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

aynı ilçede ev tutmuşsunuz. yeni evinize ikametinizi aldırın. yeni ikametgah adresinizi de en geç 15 gun içinde aile ve sosyal politikalar bakanlığı il müdürlüğüne bildirin. kişi ve gelir değişikliği yoksa bunu da belirtin. beyan edilen gelirden başka gelir değişikliği olmadığını, aynı kişilerle yeni adrese taşındıgınızı ve kişi değişikliği olmadığını sadece adres değiştirdiğinizi beyan edin ki aylık durdurulmasın.

Üye
    Eylül91 Avatarı

Son Giriş
    20.01-2015
    Saat
    21:32
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tamam.beni oldukça bilgilendirdiniz
    bu şekilde yapacağım oysa ben maaşımızın taşınınca kesileceğini zannediyordum.Gelir değişikliği zaten yok aynı şekilde 15 gün içinde
    dediğiniz gibi bildireceğim ikametgah işini.Aynı ilçede başka bir mahalleye taşınmak ile başka bir il'e taşınmak arasında fark varmış bunu bilmiyordum.
    öğrenmiş oldum.Çok teşekkür ederim
    iyi akşamlar

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

sakın ha ablası, il içi adres değişikliğinde aylık adres değişikliği sebebiyle kesilmez. eger evde bakım aylıgının kesilmesini gerektirecek durum değişiklikleri yoksa usulen aylık kesilmez. sen şunlara dikkat edeceksin sadece:
    1. yeni adresiini en geç 15 gun içinde il müdürlüğüne bildir.
    2. sadece adres değiştirdiğini ama gelir ve kişi sayısında vs değişiklik olmadıgını beyan et. yani aylık kesmeyi gerektirecek hiçbir durum değişikliği olmadıgını soyle. bu beyanı dikkate alırlar ve sizi sonra gelip yeni adresinizde denetlerler. bunları anlat ki bir de aylıgınızı durdurmasınlar.
    il dışı adres değişikliğinde bakım aylıgı durdurulur, il içi adres değişikliğinde değil. il içi adres değişikliğinde ancak durum değişikliği olmuşsa aylık durdurulur. sizde değişen bir şey yok. sadece adres değişmiş o da il içinde.

Üye
    sunayca Avatarı

Son Giriş
    09.11-2017
    Saat
    14:40
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selamlar.. Bulunduğumuz ilden başka bir ile taşınırsak, gideceğimiz ilde hiç bir akrabamız olmadığı için orada oturacağımız binadaki bir aile bireyini eşimin bakıcısı olarak kabul edilmesi mümkün mü acaba.. Bende eşimle ilgili vasilik belgesi mevcuttur. Bu belgenin bakıcı tayin edilmesinde faydalı olma ihtimali nedir..

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

şu an anladığım kadarıyla eşinin bakıcısı sensin. başka ile taşınacaksınız. birlikte gitmeyecek misiniz ki başka bakıcı düşünüyorsunuz?

Üye
    sunayca Avatarı

Son Giriş
    09.11-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Melek hanım bulunduğumuz yer küçük bir yerleşim bölgesi olduğu için fazla bir maddi sıkıntı olmuyordu. Eşim malulen emekli aylığı alıyor ve bakıcı maaşı ile geçimimizi sağlıyorduk.Bu nedenle eşime ben bakıyorum. Ailecek Gideceğimiz yerde maddi olarak yaşam koşulları zorlayacağı için çalışma ihtimalim olacaktır.. yapmam gereken şeylere hazırlıklı olmak için yazmış bulunuyorum.

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

o halde yaşayacagınız sorunları yazayım:
    1. ayrı ile taşındıgınız takdirde taşındıktan sonra yeni adresinizi buradaki il müdürlüğüne en geç 15 gun içinde bildirmekle yukumlusunuz. bu durumda başka ile taşındıgınız için evde bakım aylıgı kesilir.
    2. evde bakım aylığı kesildikten sonra yeni adresinizin bulundugu il müdürlüğüne başvurursunuz ve şartlarınız uygun bulunursa evde bakım aylıgı yeniden baglanır. aksi durumda baglanmaz.
    3. akraba olmak kaydıyla başkası siz çalışıyorsanız eger evet bakıcı olabilir ama bunda da geliriniz uygun çıkmaz. bakıcı başka hanedeyse sizin gelirinize eklenmez. siz de 2 kişi oldugunuzdan dolayı geliriniz yuksek çıkar, siz de çalışırsanız eger. hanede kişi başına düşen aylık gelir 572,64 TL'yi geçerse evde bakım aylıgı baglanmaz.

Üye
    sunayca Avatarı

Son Giriş
    09.11-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Günaydın Melek Hanım.. İlk iki madde da sorun yok anladım..Biz 4 kişilik bir aileyiz. Tam olarak anlamaıdğım yer,Gitme ihtimalimiz olan büyükşehirde orada yaşayan arkadaşımın hanımı çalışmam halinde eşimin bakımını yapabileceğini söyledi.Mali açıdan hane geliri kriterine takılma ihtimali hiç yok diyebilirim.
    1-Eşimin arkadaşı bakıcı olabilir mi
    2-Olursa eğer hane mesafesi ne kadar olmalı

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

ablacım 4 kişilik hanenin sen de çalışırsan kişi başına düşen aylık geliri 572,64 TL'yi geçmemeli. bu açıdan sorun yoksa gelirde sorun olmaz o zaman.
    akraba olmayanlar bakıcı olamaz ablası. ancak vasi olabilirse bakıcı olabilirler ama bu yöntemi asla tavsiye etmem.
    dört kişiymişsiniz diğer ikisi çocuklarınız mı?

Üye
    enes75 Avatarı

Gerçek Adı
    şahin yılmaz
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    18:55
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    43
    Verilen Beğeniler
    13

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    kalem abla,benim bakıcım görünüp bakım parası alan annem aynı binadayız annem daire 2 de ben daire 3 de oturuyorum bakıcım olan annemin adresini yanıma alabilirmiyim.