Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 26 mesajın 16-26 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    avrupa insan haklarından bir şey çıkmaz.
    şikayet edip duracaksınız rahatsız edeceksiniz işte ilgili kurumları. medyaya vs çıkmaya gundem yaratmaya çalış mesela.
    eşinle dini nikahla evlenmenin bir faydası olmaz. oyle bir yöntem denemeye kalkma ablası.

Üye
    tuncay yıldırım Avatarı

Gerçek Adı
    tuncay yıldırım
    Son Giriş
    24.03-2015
    Saat
    17:02
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ablacım imam hikahının hikahının neden bir karı olmasın eşimi babasından kalma maaş var onu kestirmeyecegizde ondan imam nikahı kıyıyoruz

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

e bnu soylemedin ki ablam.
    e boyle olunca eşinin bakıcısı olamazsın tabi. resmi nikah olmayınca akraba da olmadıgın için bakıcı olman mümkün değil. annen de ancak vasisi olursa bakıcı olabilir. ama annen bakıcı olduktan sonra eşinle birlikte aynı hanede yaşamalı. eşinle sen aynı evde kaldın diyelim annen de ayrı yerde kalıyorsa bu tespit edilir. o yuzden annen hem vasisi olacak hem de bakıcı olduktan sonra eşinle aynı evde kalacak. bu durumda aynı evde mi yaşayacaksınız annenlerle birlikte peki?

eger eşinle ayrı eve çıkarsan annenin bakıcılığı ayrı hanede kabul edilmez. ayrıca senin 2022 aylıgın iki kişi oldugundan dolayı kesilir. zaten eşin yetim aylıgı alıyormuş 2022 aylıgı alamaz.

Üye
    tuncay yıldırım Avatarı

Gerçek Adı
    tuncay yıldırım
    Son Giriş
    24.03-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

iyi akşamlar melek ablacım sana daha önceleri bir kredi olayını sormuştu ben bunu araştırdım sana yollamak isterim bu konu kalkında ne diyeceksin bakalım
    Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'ndan kendi işini kurmak isteyen engellilere süper destek geldi. Bakanlık kendi işini açmak isteyen engelli vatandaşlar 100 bin TL'ye kadar hibe verecek.
    Bakanlık kendi işini açmak isteyen engelli vatandaşlar 100 bin TL'ye kadar hibe verecek. Eğitimden geçirilecek engelli vatandaşlara, işini kurarken konusunda uzman kişiler de koçluk yapacak.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın şehit ve gazi yakınları ile yaşlı ve engellilere yönelik açıkladığı ücretsiz ulaşım müjdesinin ardından bir müjde de Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'ndan geldi. Bakanlık engellilere önce eğitim verecek daha sonra ise 100 bin TL'lik hibe desteğiyle iş sahibi olmalarını sağlayacak. patron olmak isteyen engelli vatandaşlar KOSGEB Yeni Girişimci Desteği'nden faydalanacak.

Bugün gazetesinden Lütfü Erdoğan'ın haberine göre; engellilere verilecek destek programı 4 aşamadan oluşacak. İşletmenin kuruluşu, malzeme alımı ve işletme gideri için verilecek destekler geri ödemesiz, sabit yatırım için verilecek 70 bin TL'lik hibe ise geri ödemeli olacak. Bu desteğin geri ödenmesi, engelli vatandaş işini kurup kâra geçtiği andan itibaren adım adım yapılacak.

HERKESİN KOÇU OLACAK
    Projeye başvurmak isteyen tüm engelliler bulundukları illerden başvuru yapabilecek. Alınan başvuruların ardından İstanbul, Ankara, Erzurum ve Gaziantep'te bulunan eğitim merkezlerinde KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri verilecek. Eğitimi tamamlayıp projeleri kabul edilen engelliler kendi illerinde işyeri kuracak. Bu sayede Bakanlık hem engellileri iş sahibi yapacak hem de yaklaşık 300 bine yakın engelli maaşı alanların sayısını düşürecek.

Engelli girişimcilere başarılı iş ve meslek odaları ve derneklerinin desteğiyle uzman hocalarla koçluk desteği verilecek. Tüm engellilerin gönüllü olarak çalışacak koçu olacak. Ayrıca engelli vatandaşların, çeşitli seminerler ve konferanslarda işadamlarıyla bir araya gelmeleri sağlanacak.

BAŞVURU FORMU İNTERNETTE
    Girişimci olmak isteyenler Özürlü ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nün internet sayfasında online başvuru formunu dolduracak. Türkiye genelinde elektronik olarak başvurular değerlendirilecek. Proje ilk olarak pilot il Ankara'da başlatılacak.

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

ablacım bu konu hakkında hiçbir bilgim yok inan... Bu konuda il müdürlüğünden bilgi ve rehberlik almaya çalış...

Üye
    tuncay yıldırım Avatarı

Gerçek Adı
    tuncay yıldırım
    Son Giriş
    24.03-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

iyi günler melek ablacım abla ben sana gene bir akıl danışacağım annemi evleneceğim kişiye vasi atasak annemin 600 tl maaşıylan evleneceğim kişinin evde bakım parasını alabilirmi evde 4 kişi olacağız bu bakım parasını annem evde bakım parasdan alamaya hak kazanırmı eşim bakıma muhtaç bir kişi onun için annem bu parayla bakım parsını alabilirmi bu konua bir cevap yazarsan çok sevineceğim şimdiden çok teşekkürler melek ablacım

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

tuncay,
    ablacım vasisi olursa annen evet bakıcı olabilir.

yalnız yetim aylıgı için şu forumdan sorun:Dul ve Yetim Aylığı
    çünkü evli kadınlar yetim aylıgı almak için boşanıp eşiyle yaşamaya devam edip yetim aylıgını almaya çalışıyormuş. bununla ilgili bir yasal düzenleme yapıldı sonra. buna göre eğer boşanmasına ragmen eşiyle yaşadıgı tespit edilirse yetim aylıgı kesiliyor.
    çok yogun oldugumdan dolayı mevzuatı karıştıracak vaktim yok maalesef. sen dediğim forumda başlık aç ve hangi durumlarda yetim aylıgının kesilip kesilmeyeceğini ve buldugun yöntemi anlat bilenler cevap versin.

tam bilgilenmeden vesayet işleriyle ugraşmayın. tüm eksi artılarıyla işi öğren ona göre adım at. sen dediğim forumda sor. hakkınızı tam öğrenip ona göre hareket edin yani.

Üye
    tuncay yıldırım Avatarı

Gerçek Adı
    tuncay yıldırım
    Son Giriş
    24.03-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Kalemşör

iyi günler melek ablacım ben nişanlımla haziranda imam nikahı kıyıp evlenecegiz annemle kız kardeşimle aynı evde yaşayacagız anneme evlenecegim kişiye vasi çıkarsak evlendigim kişiye evde bakım parası ala bilirmiyiz eve giren toplam para annem 600 alıyor kız kardeşim 300 alıyor evlenecegim kişide 840 alıyor bende 3 ayda bir 2022 alıyorum bu eve giren gelirlen evde bakım parası alabilirmiyiz bu konuda yardımcı olursan çok sevinirin iyi günler size

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

@tuncay yıldırım
    kızkardeşinin aldığı aylık nedir? Yetim aylıgı mı?
    Müstakbel eşinin aldıgını soylediğin 840 TL de 2022 aylığı mı? ne aylığı?
    Bunları cevapla devam ederiz ablası.

Üye
    tuncay yıldırım Avatarı

Gerçek Adı
    tuncay yıldırım
    Son Giriş
    24.03-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sevgili melek ablacım nişinlım yetim aylıgı alıyor 840 kız kardeşim yetim aylıgı alıyor 300 annem dul maaşı alıyor 600 bende 3 ayda 1274 2022 sakatlık maaşı alıyorum bu maaşlarla bir vasilik çıkarırsak evde bakım parası alabilirmiyiz

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    gelir açısından uygun şartlarınız ablam. sınırı geçmiorsunuz. evde bakım aylıgı baglanır. fakat bu gelir şartlarında senin 2022 aylıgın kesilecektir. evde bakım aylıgı olmadan bile sınırı geçiyorsun çünkü.

ama tekrar edeyim resmi nikahtan yanayım. ayrıca sana resmi nikah olmasa bile evlenme durumunda yetim aylıgının kesilip kesilmeyeceğini ögren demiştim. ögrendin mi bunu?Dul ve Yetim Aylığı

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12