Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 20 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
  1. #1
    Üye
    zeynep71 Avatarı

    Üyelik Tarihi
    04.06-2008
    Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    13:45
    Mesaj
    257
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba arkadaslar evde bakim parasi vakiflar tarafindanmi odenecek? Bilgisi olan varmi?

  2. #2
    Üye
    Kalem Avatarı

    Gerçek Adı
    Melek
    Üyelik Tarihi
    18.07-2010
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Mesaj
    11.631
    Alınan Beğeniler
    331
    Verilen Beğeniler
    89

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Sosyal Hizmetler Kanunu ek 7. madde gereği evde bakım aylıklarıyla ilgili iş ve işlemler SYDV tarafından karşılanır:

    "...Bakıma ihtiyacı olan engellilerin evde bakımına destek için yapılacak sosyal yardımlara ilişkin iş ve işlemler, Aile ve
    Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarınca gerçekleştirilir. .."

    lakin henüz evde bakım aylıkları, vakıflara aktarılmadı. dolayısıyla evde bakım aylıklarıyla ilgili tüm iş ve işlemler aile ve sosyal politikalar bakanlığı il müdürlükleri aracılığıyla yapılmaktadır. evde bakım ödemeleri de il müdürlükleri tarafından ödenmektedir.

    Kanun'da evde bakım aylıklarına ilişkin tüm iş ve işlemler vakıflar tarafından yapılır denmiş ama vakıflara taşınması da tartışma konusu olmuş kurum içinde. bakalım sonuç ne olacak? eger bir değişiklik olursa yani evde bakım aylıkları vakıflara taşınırsa, duyurusunu yaparız o zaman.

  3. #3
    Üye
    zeynep71 Avatarı

    Üyelik Tarihi
    04.06-2008
    Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    13:45
    Mesaj
    257
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Soruma cevap verdiginiz icin cok tesekkür ediyorum.

  4. #4
    Üye
    hacer demirbilek Avatarı

    Üyelik Tarihi
    19.11-2012
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:07
    Yaşadığı Yer
    ÇANKIRI
    Mesaj
    180
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    4

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Melek abla benim arkadaşımın oğlunun eski raporu ağır engelli yazıyordu ve bakım aylığı alıyordu yeni yasayla eylülde rapor yeniledi ve ağır engelli ibaresi kalktı buna rağmen bakım aylığı alıyorsydv ye raporunu verdi ama işleme konulmadı sakıncası yok deniliyor sizce ne yapmalı sonra geri ödeme istenirmi

  5. #5
    Üye
    Kalem Avatarı

    Gerçek Adı
    Melek
    Üyelik Tarihi
    18.07-2010
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Mesaj
    11.631
    Alınan Beğeniler
    331
    Verilen Beğeniler
    89

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    ablacım evde bakım aylığı için yeni raporu aile ve sosyal politikalar bakanlığı il müdürlüğüne götüreceksin, sydv vakfına değil. yanlış kuruma götürmüşsün... en kısa sürede o raporu il müdürlüğüne götür. sonra da borç çıkartmasınlar sana.

    engelli sağlık raporu mu aldınız yeni? ağız özürlü kısmında "evet" işareti yok mu? raporu niçin yeniden çıkarttınız?

    eger bahsettiğin rapor engelli sağlık kurulu raporuysa ve agır özürlü kısmı "evet" olarak işaretli değilse evde bakım aylıgı kesilir ablası...
    en kısa sürede o raporu il müdürlüğüne götür. onlar baksın ve buna göre gereği yapılır.

  6. #6
    Üye
    hacer demirbilek Avatarı

    Üyelik Tarihi
    19.11-2012
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:07
    Yaşadığı Yer
    ÇANKIRI
    Mesaj
    180
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    4

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Ablacım hanı yenı yasayla 5 yıllık raporlar yenilenmesi gerekiyordu ya onun için sydv yolladı önce ağır engelli ibaresi vardı şimdi yok hayır yazıyor buradaki sydv müdürü. Bisey DEMEDİ RAPOR ONLARDA DURUYOR ne yapması gerek sonu ne olur eğer raporu vermez ve para almaya devam ederse

  7. #7
    Üye
    Kalem Avatarı

    Gerçek Adı
    Melek
    Üyelik Tarihi
    18.07-2010
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Mesaj
    11.631
    Alınan Beğeniler
    331
    Verilen Beğeniler
    89

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    ablacım sen 2022 aylıgından bahsediyorsun o zaman?
    2022 aylıgı için agır özürlü ibaresinin hiçbir önemi yoktur. sadece oran önemlidir.
    evde bakım aylıgı için önemlidir agır özürlü ibaresi. ağır özürlü ibaresi raporda olmazsa evde bakım aylıgı asla baglanamaz ve baglanmışsa da boyle durumda aylık kesilir.
    o yuzden soruyorum: evde bakım aylıgı alıyor musun? ayda bir ödenir evde bakım aylığı, bankaya bakıcının hesabına yatırılır. 2022 aylığı ise 3 ayda bir ödenir ve PTT'den ödeme yapılır.
    bahsettiğin aylık hangisi şimdi? ona göre netleştirelim durumu.

  8. #8
    Üye
    hacer demirbilek Avatarı

    Üyelik Tarihi
    19.11-2012
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:07
    Yaşadığı Yer
    ÇANKIRI
    Mesaj
    180
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    4

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Ablacım bakım aylığından bahsediyorum arkadaşım oğlu için uzun süredir bakım aylığı alıyor

  9. #9
    Üye
    Kalem Avatarı

    Gerçek Adı
    Melek
    Üyelik Tarihi
    18.07-2010
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Mesaj
    11.631
    Alınan Beğeniler
    331
    Verilen Beğeniler
    89

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    ablası o halde o alınan raporu sydv'ye değil aile ve sosyal politikalar bakanlığı il müdürlüğüne götüreceksiniz. raporda ağır özürlü ibaresi yoksa evde bakım aylıgının kesilmesi gerekir. yoksa borç çıkartırlar tespit edilirse.

    lütfen en kısa surede bu dediğimi yapın. alınan rapor engelli sağlık kurulu raporuysa ve agır özürlü kısmı evet olarak işaretli değilse evde bakım aylıgı kesilmek zorunda.

  10. #10
    Üye
    hacer demirbilek Avatarı

    Üyelik Tarihi
    19.11-2012
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:07
    Yaşadığı Yer
    ÇANKIRI
    Mesaj
    180
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    4

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    İyide ablacım burdaki sydv müdürü ikaz etmiyor hani onlara geceçek ya arkadasımda Bana inanmıyor

  11. #11
    Üye
    Kalem Avatarı

    Gerçek Adı
    Melek
    Üyelik Tarihi
    18.07-2010
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Mesaj
    11.631
    Alınan Beğeniler
    331
    Verilen Beğeniler
    89

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    o halde sana inanmıyorsa alo 183'ü arasın derhal. alo 183 haftanın 7 gunu 24 saat hizmet verir. ucretsiz bir hattır.
    alo 183 için bkz:http://alo183.aile.gov.tr/App_Themes...r/Png/7-24.png
    http://alo183.aile.gov.tr/

  12. #12
    Üye
    hacer demirbilek Avatarı

    Üyelik Tarihi
    19.11-2012
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:07
    Yaşadığı Yer
    ÇANKIRI
    Mesaj
    180
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    4

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Aradık ablacım onlarda aynısını dedi bugün gidip haber verecek ama ceza gelirse bunun suçu sydv müdürünün.cezayı iptal ederlermi acaba arkadasım çok magdur

  13. #13
    Üye
    [musti] Avatarı

    Gerçek Adı
    Mustafa
    Üyelik Tarihi
    03.07-2014
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    hatay
    Mesaj
    370
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    2

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    hacer demirbilek;

    yeni yasadan bahsetmişsiniz bu yasanın linki varmıdır internetten bakabilirmiyim ?
    5 yıllık rapor yenilenecek diye nerde yazıyor bilen varmı
    NOT: Bu 5 yıllık süre Evde Bakım için mi bunu bilmek istiyorum

  14. #14
    Üye
    büyüğüm Avatarı

    Üyelik Tarihi
    14.04-2009
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    15:23
    Mesaj
    67
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    16 temmuz 2006 tarihinde resmi gazetede yayınlandı bu tarihten sonra alınan raporlar geçerlidir

    http://www.resmigazete.gov.tr/eskile...20060716-2.htm buradaki linkten bakabilirsiniz

  15. #15
    Üye
    BÜTÜNÜYLE FARKINDAYIM Avatarı

    Üyelik Tarihi
    15.07-2012
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:14
    Yaşadığı Yer
    MEKSİKA
    Mesaj
    2.239
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    80

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    kalem apla bu 5 yıllık rapor ne oluyor nasıl yenileniyor bilgi verirmisiniz

    benim rapor sürekli




Sayfa 1 / 2 12 SonSon