Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 30 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    metehan50* Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    22:13
    Yaşadığı Yer
    Afyon
    Alınan Beğeniler
    14
    Verilen Beğeniler
    7

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Melek hanım verdiğiniz bilgilerle aydınlattığınız için teşekkür eder,çalışmalarınızda başarılar dilerim.Sonucu sizlerle paylaşacağım.Benim konumunda olan arkadaşlara sanırım faydalı olur.

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

rica ederim... Lütfen gelişmelerden haberdar edin. kanun'da yapılan yeni değişiklikten dolayı bazen il müdürlükleri hgelir hesabını eskiye göre yapabiliyor. o yuzden her gelişmeden haberim olsun lütfen...
    yegenizle birlikte kişi başına düşen aylık gelir 572,64 lirayı geçmiyor di mi?

Bu şekilde sınırı geçmiyorsa hemen yegeninizin ikametini size aldırın. hanede kişi başına düşen aylık gelir 572,64 Tl altında olmalı. hafta içi ikakmeti aldırıp hemen bildirim ve dilekçe için il müdürlüğüne gidin.

Üye
    metehan50* Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Afyon
    Alınan Beğeniler
    14
    Verilen Beğeniler
    7

Melek hanım yeğenimle birlikte kişi başına düşen gelir 490-Tl civarında.Aslında 6 kişi ile yine geçmiyordu.Maaşa yapılan 100-Tl lik zamla toplamda 70-Tl geçti.İkinci altı aylık dönemde yani haziranda yine 46-Tl genel toplamın altında kalacaktır.Memur maaşlarına ortalama 100-TL zam yapılırken 572,64x6=3435,84-TL Benim maaş 3390-TL idi.Maaşa 101-TL zam yapılınca 3491-TL oldu.İkinci altı aylık dönemde ise maaşa yine % 3 zam yapılacağından maaşım 3595-TL olurken,2015 temmuz için 606,90*6=3641-TL olacaktır.Yani Maaşım 46-TL ,6 kişi için kişi başına düşen toplam gelirden daha düşük olacaktır.
    Melek hanım benim asıl meselem bakım maaşı değildir.Benim asıl meselem özürlü çocuğumun huzur içerisinde bakımının sağlanmasıdır.Yeğenim evde bakım ve ev işlerine yardımcı olduğundan dolayı ve aynı zamanda eğitim ve diğer giderlerini karşılamamdan dolayı ikametini aldırmak istiyorum.
    Melek hanım,önce yeğenimin ikametini aldırdıktan sonra mı il müdürlüğüne dilekçe vereyim yoksa aldırmadan mı dilekçe vereyim.İkameti aldırdıktan sonra dilekçe vermek daha mantıklı olmaz mı?
    Melek hanım bizlere değerli zamanınızı ayırdığınızdan dolayı teşekkür eder sağlıklı günler dilerim.
    Konu metehan50* tarafından değiştirilmiştir (18.01-2015 Saat 09:14 ). Gerekçe: İmla hatası

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

yegeninizin ikametini aldırdıktan sonra dilekçe verin. sonra gidip bildirim yapın. burada anlattıklarınızı muhakkak il müdürlüğüne de anlatın

Üye
    metehan50* Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Afyon
    Alınan Beğeniler
    14
    Verilen Beğeniler
    7

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Kalemşör Mesajı Gör
    yegeninizin ikametini aldırdıktan sonra dilekçe verin. sonra gidip bildirim yapın. burada anlattıklarınızı muhakkak il müdürlüğüne de anlatın
    Selamlar Melek hanım.Dediğiniz gibi önce nüfus müdürlüğüne gittim durumu izah ettim.Oradaki memur sadece yeğenimin değilde annesiyle birlikte(ablam) ikametinin alınması gerektiğini belirtti.Sebep olarak ta yeğenimin 18 yaşından küçük olduğunu gösterdi.Araştırmalarıma rağmen bu konunun içerisinden çıkamadım.Böyle bir yönetmelik filan var mı?Ablam evrak üzerinde ikameti alınmış olsa bile gerçek manada bizim hanede bizlerle yaşayamaz.Ablam evli olduğundan zaten bu mümkün değildir.
    Melek hanım bu konuda tecrübelerini bizlerle paylaşırsan çok sevinirim.

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

maalesef 18 yaşından ufaksa ikameti aldıramazsınız size. bir yolu var mıdır bunun hakkında fikrim de yok. nüfustan bilgi alabilirsiniz ancak.
    lakin şu durumda sizin gecikmeden il müdürlüğüne bildirim yapmanız gerekiyor. eger kişi değişikliklerini bildirmediyseniz ve gelir aşıyorsa size borç çıkartırlar. öncelikle gidip bildirim yapın bir de borçla ugraşmayın.
    hanenizden kişi eksildiği için bildirim yapmadınız halen değil mi? kişi değişiklikleri ile ilgili bildirimin il müdürlüğüne en geç 1 ay içinde yapılması gerekiyor. süreç aleyhinize işliyor. hemen bildirimi yapmanız gerekiyor.

Üye
    metehan50* Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Afyon
    Alınan Beğeniler
    14
    Verilen Beğeniler
    7

Melek hanım kişi değişikliklerini bildirmedim.Lakin temmuz ayında eve kontrol amaçlı geldiler.Benden maaş bordrosu istediler.Tapudan ve maliyeden taşınır ve taşınmaz mallarla ilgili formları il müdürlüğüne verdim.Her hangi bir sorun çıkarmadılar.Hanede tespit sırasında 7 kişi vardı.2010 yılında bir kızım dünyaya geldi 8 kişi olduk.2010 yıllarının sonlarında annem vefaat etti.Tekrar 7 kişiye düştü.2011 yılında bir oğlum dünyaya geldi tekrar 8 kişi olduk.2012 yılında bu kez de babam vefaat etti. 2014 yılında ise kızım gelin olarak haneden ayrıldı.Böylece hanede 6 kişi kaldık.Ben bu değişikliklerle ilgili bildirimde bulunmadım.Temmuz ayı denetimlerinde de zaten sorun çıkarmadılar.Kendileri evde 6 kişi yaşıyor değil mi diye sordular.Bende evet dedim.Nüfus kayıt örneği getireçekmiyim diye sordum hayır biz sistemden görüyoruz dediler.Bu şekilde sanırım bir sorun çıkarmazlar.

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

geliriniz d euygun o halde öyle değil mi? yani hanede kişi başına düşen aylık gelir 572, 64 Tl'yi geçmiyor?
    detaylar benim için önemli çünkü yasal işlem yapılmasını istemiyorum hakkınızda. mevzuatın gerektirdiklerini soyluyorum sadece size.
    geliriniz uygun mu?

Üye
    metehan50* Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Afyon
    Alınan Beğeniler
    14
    Verilen Beğeniler
    7

Melek hanım 2015 ocak ayı itibariyle maaşım toplamda hane başına düşen gelir toplamını 60-TL geçmiş durumdadır.

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

hemen gidip kişi değişikliklerini bildirin ve bordronuzu da yanınızda götürün.

Üye
    metehan50* Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Afyon
    Alınan Beğeniler
    14
    Verilen Beğeniler
    7

Kalemşör;

Melek hanım verdiğiniz bilgilerle bizleri aydınlattığınız için teşekkürü bir borç bilirim.Melek hanım inanın çok zor durumdayım.Benim amacım sadece oğlumun bakımının kesintisiz yapılmasıdır.Ama bakıcı olan eşim bakım maaşı kesilmesi durumunda kesinlikle bakım yapmayacağını söylüyor.Ben Bakım maaşı kadar parayı her ay sana ödeyeyim diyorum bu kezde maaşından neden bana ödeme yapasın ki diyor.Ben bu durumda tam bir çıkmaza girdim.Oğlum 20 yaşına bastığı için eşim öz annesi olmadığından dolayı hastanın alt bezini almada ve diğer temizliklerinde çok zorlandığını söylüyor.Ablamın 19 yaşında oğlu vardır.Onun ikametini haneye aldır bez değişimi,traş ve diğer temizliğinde bana yardımcı olur diyor.Hem de evde ikamet eden kişi sayısı 7 kişi olacağından maaş da kesilmez diyor.
    Melek hanım erkek yeğenimin ikametini haneye aldırsam ve bu şekilde il müdürlüğüne durumu izah etsem acaba sorun çıkar mı?İl müdürlüğünde çalışanlar aslında tanıdık kimselerdir.Maaşımda da sadece 60 TL fazlalık vardır.Bu çaresizliğimi ayrıca Bimere de yazdım.Bu konuda beni yönlendirirseniz çok sevinirim

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

ben sizi gayet iyi anlıyorum. borç çıkmaması açısından acele ediyorum. yegeniniz 19 yaşındaysa hemen ikametini aldırın. İl müdürü de arkadaşınızmış madem onla da konuşun. yegeninizin ikametini aldırdıktan sonra kişi değişikliğini bildirmek için il müdürlüğüne gidin. böylece hiçbir sorun olmaz.

Üye
    metehan50* Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Afyon
    Alınan Beğeniler
    14
    Verilen Beğeniler
    7

Melek hanım gerçekten bizlerin dertlerine yakından ortak olduğunuz için sizlere çok minnettarım.Borç çıkıp çıkmamasından korkum yok.Çıkarsada öderiz aldığımız parayı.Önemli olan oğlumun bakımına kalıcı bir çözüm bulunmasıdır.Gelişmelerden haberdar edeceğim.Sağlıklı günler,mutlu yarınlar dilerim.

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

sorun çıkmayacagını düşünüyorum inşallah. gecikmeksizin hemen yarın ikametini aldırın yegeninizin siz dediğim gibi. ve beni de haberdar ederseniz gelişmelerden memnun olurum.

Üye
    alperen16 Avatarı

Gerçek Adı
    Erkan
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    00:16
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Melek hanım bizim iş olmadı annem boşanıl olmadığı için heyet babamında maasının devreye gireceğimi ve olmayacagını söyledi çok caresiz kaldık yokmu bunun bi çıkış yolu acaba

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12