Sayfa 4 / 19 İlkİlk 1234567814 ... SonSon
Toplam 273 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    sendemi Avatarı

Gerçek Adı
    latif
    Son Giriş
    29.08-2017
    Saat
    14:47
    Yaşadığı Yer
    gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    melek abla bugün sosyal yardımlaşmadan iki memur eve gelmiş eşim rehabilitasyona okula gitmişti.. eve not bırakmışlar 2 nolu heyete gelsin diye bizde az önce gittik. bize kac kişi yaşıyosunuz diye sordular bizde 5 kişi oldugumuzu söyledik.. ve bana tutanak tutup 2022 maaş cıktısını istediler.. acaba neden istediler cuma günü getir dediler..biz evde 5 kişiyiz abla .. aylık gelirim yok sigortam yok eşim ev hanımı herhangi bir gelirimizde yok .. bi sıkıntı cıkarmı bu işten abla...?

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

Latif, hayır bir sorun çıkmaz ablası rahat ol gelirinizde sorun yok. sen dediklerini yap.

follow, evde bakım aylığında hanede herkes gelire dahildir. sen de dahilsin. babananen de. yanlış işlem yapmışlar. 1 Temmuz'dan itibaren hanede herkes gelire dahildir. önemli olan ikametinizin orda olması ve onlarla yaşamanız.

İL müdürlüğüne gidip başvur. annen bakıcı olsun yine. gelir de uygun ama sınıra yakın. başka gelir yoksa sorun yok.
    sorun çıkarırlarsa Aile ve sosyal politikalar bakanlığı il müdürlüğünün sayfasından mevzuat kısmına girip konuyla ilgili yayınlanan genelge'ye baksınlar. bu konuda Bakanlık bile Genelge yayınlamışken halt etmiş onlar!
    ŞU sayfadaki yazıları okuyun, orada genelge'nin de linkini verdim:http://www.engelliler.biz/forum/evde...s-dahil-2.html

Hacer,evde 2 kişi ve evde bakım aylığı alıyorken 2022 aylıklarınız kesilir ablası. yegeniniz 18 yaşını doldurmamışsa ikametini aldıramazsınız size. yine de şansınızı deneyin. gecikmeksizin evine hemen bir üçüncü kişiyi al ve sizle yaşasın muhakak. ikameti de sizde olmalı sizle de yaşadığı tespit edilmeli.

mkrb;
    evde 3 kişiymişsiniz. evde bakım aylıkları da 2022 aylıklarında gelire dahil ediliyor. ayrıca annen de bagkurdan emekliymiş. bu iki geliri topla üçe böl. eger 286,32 TL'yi geçiyorsa 2022 aylığı kesilir. bursa bile gerek kalmadan.

yani hanede kişi başına düşen aylık gelir 286,32 TL'yi geçerse 2022 aylığı kesilir.

Üye
    mkrb Avatarı

Son Giriş
    28.01-2015
    Saat
    23:22
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

son bişey daha.ben bu bakım maaşı ı hesaplarken maaşın kendisiide dahil alacam mı yani 790 tlyide mi katacam hesabın içine yeni yasada öle bişey var diyolar

Üye
    enesyvz Avatarı

Son Giriş
    20.01-2016
    Saat
    13:38
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kardeşim bakım aylığı alıyor. evde annem birisi özürlü diğeri de sağlıklı iki kardeşim yaşıyor. annemin emekli sandığından emekli maaşı alıyor özürlü kardeşimle birlikte... sağlıklı kardeşim de sigortalı asgari ücretle 2009 dan bu yana çalışıyor. ancak geçen gün denetlemeye geldiklerinde diğer sağlıklı kardeşimin 2009 dan bu yana sigortalı çalıştığını ve de bakım aylığının kesileceğini söylemişler. burada 2009 dan buyana aldığımız aylıkların iadesi söz konusu mu bunu öğrenmek istiyorum.

Üye
    follow Avatarı

Son Giriş
    03.06-2015
    Saat
    03:11
    Yaşadığı Yer
    yozgat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok teşekkürler ablacım Allah razı olsun umarım bu sefer de başka bişey çıkartmazlar dediğiniz gibi yapacağım

Üye
    m.a.y42 Avatarı

Son Giriş
    03.02-2015
    Saat
    03:03
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

melek abla ; kardeşim 23 yaşında % 99 engelli bakım aylığı ve 2022 aylığını alıyoruz,5 kişiyiz nüfus olarak, ben öğrenciyim burs alıyorum(330)tl babam emekli,(880) bir kardeşimde asgari ücretle işe başladı 2 ay oluyor çalışıyor bu durumda bakım aylığı ya da 2022 aylığında herhangi bir kesilme olur mu ? gelir testini hesaplarken bakım aylığını da hesaba katıyor muyuz ? bilgi verirseniz çok sevinirim... teşekkürler.

Üye
    mehmetingo Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet
    Son Giriş
    18.03-2015
    Saat
    15:37
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhabalar evde dört kişi yaşıyoruz babam %91 engelli durumunda beyin felci gecirdi. annem bakım aylıgı alıyor. babamın net emekli maası 1258 TL ben yeni işe girdim bildirimde bulunduk aldgm ücret 943 TL evde dört kişiyiz sdce gelir bunlar. Annemin aldığı bakım aylığı kesilirmi acaba ? yardımcı olabilirmisiniz konuyla ilgili?

Üye
    sair1 Avatarı

Son Giriş
    28.11-2017
    Saat
    22:29
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evde bakım maaşı kişi başı gelir 572 tl yi gecerse kesilir sizin toplam geliriniz 2196 sanırım sınırı geçmiyonuz kesilmez

Üye
    tugsat29 Avatarı

Son Giriş
    08.02-2015
    Saat
    21:39
    Yaşadığı Yer
    gümüşhane
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar, Annem İçin evde bakım aylığı almak istiyorum eşim 3.200,00-tl kamu personeli annem emekli maaşı 1.100-tl evde 5 kişi yaşıyoruz eşimin maaşının 1.560.-tl si bankaya taksit olarak kesiliyor evde bakım aylığı alabilirmiyim.

Üye
    [musti] Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    hatay
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    2

toplam geliriniz 4300 TL,
    5 kişilik evinizde kişi başına 860 TL düşüyor
    sınır ise 572 TL .. sınırı geçtiğiniz için bu durumda aylık alamazsınız
    (Giderleri dikkate almıyorlar)

Üye
    cihan sarı Avatarı

Gerçek Adı
    cihan
    Son Giriş
    07.08-2017
    Saat
    19:27
    Yaşadığı Yer
    aydın didim
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

=cihan sarı;1547168]cihan benim oglum yüzde yetmiş zihinsel engelli bende babamdan yetim aylıgı alıyorum 560 lira evde cihan ve ben ikamet ediyoruz ayrıca cihana bakım aylıgı alıyordum birde 2022 den alıyordum ikamat degişikligimiz oldu bende yeni adresimi dogal olarak nüfüsa ve muhtarlıga bildirdim yeni yönetmelige göre evde bakımda gelire dahil olunca muhtaçlık sınırı geçildi denildi kesildi yani nasıl bi yol izleyecegimi bilemedim cihan bu kendi aylıgı devam ederken benimde aylıgım var diye seviniyordu bu durumda çok üzüldü öyleki herşeyden vazgeçip onun aylıgını baglattırmayı bile düşündüm evde bakım aylıgıyla geçinmeye çalışacagız ev kira herşey pahalı aralık aalacagız 2022 alamadım yeni üç aylık bir durum---------------------konuyla ilgili bilgisi olan yardımcı olabilirmi

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

mkrb,
    evde bakım aylıklarında gelir hesabına alınan evde bakım aylıkları dahil edilmez.

enesyvz,
    kardeşiniz 2009 senesinden beri sigortalı çalışmaya başlamış ve bu durum, evde bakım aylıgı alınan il müdürlüğüne bildirilmemişse yasal işlem yapılır evet. hanede kaç kişi yaşıyor ve hanede toplam aylık gelir ne kadar?

m.a.y42,
    kardeşinizin 2022 aylığı kesin kesilir. hanede kişi başına düşen aylık gelir 286,32 TL'nin çok ustunde. 2022 aylıgı gelir hesabı yapılırken sadece 2022 aylıkları dahil edilmez. onun haricinde burs, evde bakım aylıgı vs her türlü gelir dahil edilir.

evde bakım aylıgında da sadece evde bakım aylıgı dahil edilmez. onun haricinde 2022 aylıgı da dahil her türlü gelir dahil edilir.
    kardeşiniz 2 aydır işe girmiş. bu durumu acil hemen aile bakanlığı il müdürlüğüne bildirin. hanede kişi başına düşen aylık gelir 572,64 tl'yi geçmiyorsa aylık devam eder. aksi takdirde evde bakım aylıgı kesilir. hemen en kısa zamanda kardeşinizin çalışmaya başladıgını bildirin aksi takdirde yasal işlem yapılır.
    kardeşinizin aldıgı net aylık tutarını yazarsanız ben de hesaplayım isterseniz.

Mehmetingo,
    hanede kişi başına düşen aylık gelir 572,64 TL altında oldugundan dolayı geliriniz uygun. çalışmaya başladıgınızı da bildirmişsiniz zaten.
    bu durumda başka gelir yoksa evde bakım aylıgı kesilmez.

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

Cihan Sarı,
    maalesef oğlunun 2022 aylıgının baglanması imkansız mevzuat değişmedikçe. hanede 2 kişi kalıyormuşsunuz ve evde bakım aylıgı da alıyormuşsunuz. 2022 aylıgı gelir hesabına evde bakım aylıgı da dahildir. bu yuzden hanede kişi başına düşen aylık gelir 286,32 TL'yi geçtiğinden dolayı 2022 aylıgı baglanmaz.

Üye
    Arif Fatih Avatarı

Gerçek Adı
    fatih
    Son Giriş
    10.05-2015
    Saat
    19:14
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar İNŞALLAH seçim yatırımıda olsa bakım maaşını gelire bakmadan verirler çünkü zengin olup engelliye bakmayanlarda var

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Arkadaşlar,
    buraya sormak yerine sorularınızı bir daha yeni başlık açarak sorun olur mu?
    ayrı başlık açıp sorarsanız hem sizin için hem de benim için daha kolay olur.

Sayfa 4 / 19 İlkİlk 1234567814 ... SonSon