Sayfa 11 / 19 İlkİlk ... 789101112131415 ... SonSon
Toplam 273 mesajın 151-165 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    yanlizkurt06 Avatarı

Son Giriş
    29.11-2017
    Saat
    20:59
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    4

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    yani 2016 yılında artacakmı yoksa bu artışın evde bakım ia alakası yokmu

Üye
    okyanusu Avatarı

Son Giriş
    04.09-2015
    Saat
    23:14
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba öncelikle herkese çok geçmiş olsun, yeni üye oldum
    Merak ettiğim bir konuyu sormak istiyorum
    Bakım aylığı alanların sigortalılık durumları ne düzeyde primlerini devlet ödeyecekti falan denilmişti, uygulama başladı mı acaba

Üye
    saltiks Avatarı

Gerçek Adı
    akif saltık
    Son Giriş
    05.05-2017
    Saat
    13:49
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba babam alzheimer hastası bunun yanında şizofreni ve işitme özürlü.
    bir yıldır evde bakım maaaşı alıyoruz. ben çalışamıyorum malaesef yalnız bırakmaya gelmiyor ve uğraşması biraz zahmetli.
    eşim 1200 tl maaş alıyor ama asgari geçim indirim ile berabar bankaya 1320 tl yatıyor. son emekli maaşları ile birlikte babamın aylık maaşıda 1125 tl gibi birşey oldu. şimdi eşimin aldığı asgari geçim indirimi aldığımız evde bakım maaşını etkiliyormu. evde 4 kişiyiz 606.95 tlden aylık gelirin 2428 tl olması gerek bizim gelir asgari geçim indirimi ile beraber bu rakamı 20 tl gibi geçiyor. etkiliyormu ilerde başımız ağrımasın sonra. bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim.

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    329
    Verilen Beğeniler
    89

@yanlizkurt06

önceki sayfada dediğim gibi 01. 07.2015- 31.12.2015 döneminde geçerli olmak üzere evde bakım aylığı 830,84 TL olmuştur.

senin bahsettiğin şey ise bu Ağustos'da Resmi gazete'de yayınlanan 2016 ve 2017 memur katsayılarıyla ilgili. elbette 2016 ve 2017'de evde bakım aylıklarında bütçeye göre belirlenmiş gösterge sayısı ve memur katsayısına göre artışlar olacaktır. şimdiden 2016 ve 2017 evde bakım aylık miktarlarını hesaplamayalım di mi?

@okyanusu

şu an öyle bir şey gündemde yok. yarın ne olur bilemeyiz ama.

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    329
    Verilen Beğeniler
    89

@saltiks

asgari geçim indirimnii de maaşın içinde alıyorsanız elbette gelire dahil edilir.

unutmayın evde bakım aylıklarında resmi ya da gayri resmi her ne ad altında olursa olsun her türlü gelir dikkate alınır.
    şu an riskli durumdasınız. evde bakım aylığı aldığınız aile ve sosyal politikalar bakanlığı il müdürlüğüne gidip durumunuzu anlatın gelir kriterlerinizi tekrar gözden geçirsinler. eger sınırı geçmişseniz aylık kesilir. aksi takdirde devam.
    çok az bir fark olduğu için sizin ve benim gözümden kaçan bir detay olabilir. onlar gerekli belgelere göre durumunuzu netleştirirler.
    şimdi sizin söylediğiniz rakamları baz alırsam evet elbette aylığınız kesilecek. lakin bu hesaplar farklıdır. aylık ortalama esas alınıyor gelirde. bunun için belgeleri de görmek şart. o yüzden buradan ne desem boş.

lütfen en kısa sürede il müdürlüğüne gidip bana anlattıgınız şekilde durumunuzu anlatın ve gelirinizi bir gözden geçirsinler. aksi takdirde (eger sınırı geçiyorsanız) size yersiz ödeme iddiasıyla borç çıkartırlar hakkınızda hukuki işlem yapılır.

Üye
    saltiks Avatarı

Gerçek Adı
    akif saltık
    Son Giriş
    05.05-2017
    Saat
    13:49
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Vallahi bugün gittim kurumu durumu anlattım 2 aydır geçiyormuş yeni fark ettim dedim . Onlarda hesapladı evet dediler hemen bir dilekçe yazdık ve maaşı iptal ettiler . Agustis maaşıda yatmayacakmış bayram onu iyi olacaktı herneyse herhalde bu saatten sonra baş ağrıtan bir durum ortaya çıkmaz kanımca . Ocakta duruma gore tekrar başvuru yapacağız . 15 tl ilk bir fazlalık icin iyi olmadı .

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    329
    Verilen Beğeniler
    89

evet fark çok az az. hanenize 1 kişi daha ekleyebilme şansınız var mı? sizle yaşayacak sürekli ve ikameti sizde olacak. 5 kişi olursanız tekrar evde bakım aylıgına başvurun.

Üye
    seyfettinkahveci Avatarı

Son Giriş
    10.07-2017
    Saat
    21:12
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Evde bakım ücreti gelir sınırını kolayca hesaplayabilmek için Ötv hesaplamasından sonra yine internette bir ilki gerçekleştirerek evde bakım maaşı gelir sınırı hesaplama sistemini kullanıcıların hizmetine sunduk. Aşağıdaki adresten hesaplamasını yapabilirsiniz.

Evde Bakım Maaşı Hesaplama

Üye
    fındık75 Avatarı

Son Giriş
    15.01-2016
    Saat
    13:26
    Yaşadığı Yer
    diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kalem hanım peki bişey sorcam kayınvalide evli olsa, eşi yaşıyor olsa ıkametgaha alıp bizde yaşıyo gösterebiliyomuyuz.birde kızkardesim ıki yıldır benimle yaşıyo bekar kpss hazırlanıyo calışmıyo bir geliride yok. oda kişi başına düşen gelire dahil olabiliyomu onada bölünüyomu tolam gelir. bilen arkadaşlar bilgi verirse sevinirim.

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    329
    Verilen Beğeniler
    89

@fındık75
    evet, kayınvalidenizin ikametini size aldırabilirsiniz.
    bekar kız kardeşinizin ikameti sizdeyse evet, o da gelir hesabına dahil edilir. ikameti sizde değilse dahil edilmez.

Üye
    fındık75 Avatarı

Son Giriş
    15.01-2016
    Saat
    13:26
    Yaşadığı Yer
    diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok tesekkür ederim kalem hanım sizin sayenizde cok bilgi edindik allah razı olsun iyi çalışmalar..

Üye
    efsun35 Avatarı

Son Giriş
    14.10-2015
    Saat
    12:08
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Herkese hayırlı günler biz abimden dolayı evde bakım aylığı almaktayız abimin emekli olma durumundan dolayı aylığı iptal ettirecektik fakat geçen gün gelen görevliler yeniden evrak istemişler istenilen evraklarda boşanmış aile için boşanma kararı diye bir seçenek var bu seçenek özürlünün anne babası içinmi yoksa evde yaşayan herkes içinmi verilmesi gerekiyor birde tarla bağ geliri için evrak denmiş bu konu hakkında bilgi almak istiyorum bu gelir neye göre hesaplanıyor ve kişi başı gelir miktarı nedir bunları öğrenmek istiyorum şimdiden herkese teşekkür ederim

Üye
    yolcugenc Avatarı

Gerçek Adı
    sezer
    Son Giriş
    06.11-2017
    Saat
    21:47
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    2
    Blog Mesajları
    1

@Kalem abla ben %95 engelliyim 2022 maaş alıyorum babamda askeri ücretle işci evde 5 kişiyiz bakım maaşı alabilir miyim...
    biz başvurduk 08/04/2015-18/04/2015 tarih arası başvurdum ve temmuz sonu ağustos başı felandı eve bakmaya geldiler hiç bir şey demediler bulunduğum aile ve sosyal politika ilçe müdürlüğü 1-3 ay içinde bağlanır dedi bekliyoruz tabi duramadık il müdürlüğünü aradık orada sonuçlanmış posta yolu bilgi verilecek dedi olumlu mu ki posta yoluyla bilgi verecekler...

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    329
    Verilen Beğeniler
    89

@efsun35
    hanede ikamet edenlerden boşanan varsa onlar için istenen evragı ayarlamalısınız. bu durum hanede ikamet eden herkes için geçerli.
    tarla bag geliri için Ziraat odasına gideceksiniz. tarla bag gelirlerini ziraat odası belirler.
    eger hanede kişi başına düşen aylık gelir 606,95 TL altında çıkarsa evde bakım aylığı devam eder. ama bu sınırı geçerse aylık kesilir.

@yolcugenc

ablam, evde bakım aylıgı için gelirin uygun. agır özürlü raporun da varsa ve bakıma muhtaç durumdaysan evde bakım aylıgı baglanır sana. gelir açısından sorun yok.
    ama evde bakım aylıgı baglandıktan sonra yapılacak ilk sosyal inceleme sonucunda aldığın 2022 aylıgı kesilir. çünkü evde bakım aylıugı da almaya başlarsan hanede kişi başına düşen aylık gelir 303,48 TL üstünde olacagından 2022 aylıgı kesilmek zorunda.

Üye
    efsun35 Avatarı

Son Giriş
    14.10-2015
    Saat
    12:08
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Melek hanım ziraat odasından gelir tespiti yaptırdık onların çıkardığı senelik miktarla bizim elimize geçen miktar çok farklı tarlayı ortakçı baktığı ve tarlanın verim durumdan dolayı ziraatin verdiği miktar çok uçuk bizim nerdeyse o tarladan bir gelirimiz yok sayılır bu konuyu nasıl çözerim aklıma gelen tek yol tarlayı satmak sattıktan sonra istenilen evrakları toplasam sonrasında herhangi bir sorun yaşarmıyım inceleme esnasında bağın satışı ortaya çıkarmı şuan çok zor durumdayım birde bundan dolayı sıkıntı yaşamayayım çünkü ziraatin yaptığı tepsitten dolayı şuan zaten çok zor durumdayım bu konuda bilgilendirirseniz çok memnun olurum teşekkürler

Sayfa 11 / 19 İlkİlk ... 789101112131415 ... SonSon