Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 49 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    memocan Avatarı

Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    22:24
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bir de durum şöyle biz köy de oturuyoruz bizim adres köy adı no 159 hatay ilçe adı şeklinde devlette nüfus müdürlüğünde de öyle bu adres şimdi şöyle oturdugumuz yer eski diye 8 yıl önce köyde başka yerde yeni ev yaptık yeni kapı numarasi koydular teneke çerçeve şeklinde numara 246 oldu ama biz hala şimdi bile no 159 diye kayıtlı devlette sorun olmadı bu durumşimdi biz babam annem ablam engelli olan eşim ve ben no 159 olan adreste olarak ikamet ediyoruz devlette bu geçerli bu durum sıkıntı çıkarır bu beni düşündürüyor

Bakım ihmali olmadı bakıcı baktı hem bunu nasıl nasıl anlayacagiz nedeni adres değişikliği olarak belirtilmiş kesilme nedeni olarak bu kesin yani bakımda ihmal yok zaten denetlemeden sonra kesildi ekim ayını aldık zaten ama kasım da alamayacagiz çünkü kesildi yani borç çıkacak olsa soylemez miydi memur

Yengem bakım yaptı maaş aldığımız süre içerisinde ki eşim denetleme de bunu sorunca cevap vermiş zaten bakıcısı bakıyor arada buraya geliyor diye

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    331
    Verilen Beğeniler
    89

tam dediğini anlayamadım. ADNKS (adrese dayalı nüfus kayıt sistemindeki ikametgah adresi esas alınır. ADNKS'de görülen ikametgah adresiyle oturdugunuz ikametgah adresi aynıysa sorun yok. ama farklıysa sorun olur ve elbette adres değişikliği sayılır.ama borç çıkartılmaz.
    kaldı ki adres değişikliği senin açından sorun değil ki. ben bu konuya da açıklık getireyim dur. aynı ilde adres değiştirdin diyelim. en kötüsü nolur? aylığın hade durduruldu geri baglanır ve alamadıgın aylıklar şartların değişmediyse geri toplu ödenir.
    şartlarınız değişmedikten sonra borç çıkartılmaz. senin durumunda boyle bir sorun yok.
    o yüzden adres değişikliğine takma. diyelim ki böyle bir tespit oldu bu yüzden borç çıkartılmaz çıkartılamaz size.
    asıl senin korkman gereken mevzu yengenin bakım hizmeti vermeyip eşinin vermesi.
    dileirm bu da tespit edilmez edilse bile görmezden gelip olumlu yönde inisiyatif kullanırlar.
    burda da lehinize inisiyatif kullanabilirler diyorum. bunu bilemem.
    ama en son kafanı takacagın konu adres değişikliği olmalı. oldu mu?
    hadi adres değişikliği yaptınız diyelim. bu yüzden borç çıkartılamaz. nokta.
    bu kadar kesin yazıyorum. çünkü her yazdıgını kaç kere tekrar tekrar okudum. adres değişikliği olsa bile senin şartlarında size borç bu sebepten çıkartılamaz.

Üye
    memocan Avatarı

Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Adrese dayalı kayıt sisteminden oturduğumuz yer köy adı no 159 il ilçe adı var geçerli görülen adres bu ama bu oturduğumuz yerden bıktık ve yeni ev yaptık aynı köyde farklı bir numara vermelerine rağmen hala adresimiz ilk adres olan no 159 gözüküyor şimdi kapı numarası 246 ama zamanında babam adresi taşımamış öyle kalıp gitmiş zaten heyet adresteki numaraya bakmıyor köy yerinde isim soruyor köyde olanlar evi gösteriyor köyde sorun değil bu durum merak sebebim sıkıntı olur mu bu durum o yüzden sordum bunlar son sıkıntılarım kusura bakma ablam mağdur olduk o yüzden soruyorum

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    331
    Verilen Beğeniler
    89

hah senin neden adres değişikliğine taktıgını da tahmin ettim şimdi. sen şu başlıktaki yazılarda yazılanlara taktın değil mi?
    http://www.engelliler.biz/forum/evde...enir-mi-2.html
    nasılsa burada bahsedilen kişiye adres değişikliğinden dolayı borç çıkartıldı bunu gördün.
    yahu oraya da ben yazdım buraya da yazıorum. iki kişinin şartlarının farklı oldugunu göremiyor muyum sence?
    ama dur bu konuya da açıklık getireyim. oradaki arkadaş il dışına taşındı. sen il dışına mı taşındın? Yok. aynı il müdürlüğü bakıyor aylıgına senin.
    o yuzden sorun olmaz.
    ama arkadaşın sorunu başka . il dışına çıktı. evde bakım aylıkları da il müdürlükleri tarafından ödenir. taşındığı il müdürlüğü diyor ki ona sen adres değiştirdin ben sana hak etmediğin halde aylık ödedim diye soyluyor ve aylık kesip borç tahsil ediyor. burada bir yanlışlık var. bunu çözmeye çalışıyordum.
    ama sen ona yanlışlık yaptılar ya bana da yaparlarsa diye düşündün Allah bilir.
    yahu bu mevzuatı biliorum. yanlış yapma ihtimali yok ki ortada senin hiğkayende. sana ödemen aynı il müdürlüğü tarafından yapılıyor. istersen git ilçe değiştirdin. aynı il sınırlarında ödemen o il müdürlüğü tarafından yapılır.
    adresin mi değişti? bildirmedin mi? bunu tespit ederler. hade kestiler diyelim. araştırırlar şartların değişmemiş baglanır yeniden aynı il müdürlüğü tarafından.
    bu işi bana bırak lütfen.
    her iki olay hakkında demek ki bildiğim mevzuat hukumleri var ki ona göre yazıyorum.

yahu ablam ben de senin sıkıntılı halini fark ettim ki senin neye taktıgını sabahtır çözmeye çalışıorum ve buldum da sebebi. sen benim linkini verdiğim konuya taktın. ya bize de yanlışlık yapıldıysa ve borç çıkartılırsa diye düşünüyorsun ve bu yuzden adres değişikliğine taktın. bu konuda sorun yok senin açından diyorum çünkü yanlışlık yapılabilecek bir şey yok. il dışına çıkmadınız ki yahu?
    sen ev değiştiridk diorsun ben istersen ilçe değiştir diorum il dışına çıkmadıkça bu yanlış işi yapma imkanı yok diyorum.

Üye
    memocan Avatarı

Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tamam ablam anladım bilgine güvendiğim için bilgine başvurdum son olarak hepimiz ben eşim annem babam ve engelli ablam aynı adreste gözüküyor uz nüfus mudurlugun de bu böyle keşif için geldiklerinde adres e bakacaklar vebizim nerde oturduğumuzu soracaklar birilerine onlarda gösterecek ve tarif edecekler evi tıpkı denetlemeye geldiklerinde yaptıkları gibi adres e bakmışlar şu ismi biliyor musunuz demişler köyden biri tarif etmiş ve gelmislerdi yine öyle olur

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    331
    Verilen Beğeniler
    89

şunu bil sana kızmadım. seni rahatlatmak için bu kadar yazdım ve önemli olan benim için de senin rahatlaman. adres değişikliğinde sorun yok bunu bil.
    olursa sorun yengenin bakıcılıgını öngörülen şekilde yapmamasında olur. borçluk konu sadece sende bu var. bunda da heyetin inisiyatif kullanabileceğini umuyorum. borç çıkmazsa inisiyatif kullanmışlar demektir.
    engellinin fiilen yaşadığı yeri tespit için öyle yaparlar tabi. engelli birey, başka adreste yaşayıp ikameti başka yerde olabilir.
    şimdi bakıcı değişikliği dilekçesi verdiniz. bu yuzden bakım raporunun düzenlenemsi gerekir.
    evinize gelirler. geldiklerinde sizin o evde yaşadıgınız tespit edilir. eger ikametgah adresi kendilerinde olan ikametgah adresiyle farklıysa bu konuda sizi yönlendirir rehberlik ederler size. sen de heyet geldiğinde şu ev meselesini soylersin. onlar yaşadıgınzı evle ikametgah adresinin aynı olup olmadıgını kontrol ederler. bu konuda rahat olun.
    il mdüürlüğüne raporu sunarlar. il müdürlüğü de heyetin kanaatine göre (heyet sizde olumlu kanaat kulanır. çünkü şartlarınız uygun) bakım hizmetini onaylar ve eşine bakıcılık onayını verir.
    buralarda sorun çıkmaz.

Üye
    memocan Avatarı

Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Abla her cevabın için ayrı ayrı teşekkür ederim seni yordum kusura bakma özür dilerim verdigin cevaplarla içimi rahatlattın Allah razı olsun bakıcı değişikliği için dilekçe verdik incelemeye gelmeleri için yeterli mi bu dilekçe yoksa başka dilekçe ye de gerek var mi

Borç çıkma konusunu düşünmeyeceğim artık durumu net anlattın zaten öyle durum olsa söylerler miydi kuruma gitmiş olduğum zaman

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    331
    Verilen Beğeniler
    89

bakıcı değişikliği dilekçesi verdiyseniz onların isteği üzre bu kafidir. zaten dosyanız ellerinde var. sorun bakıcıdan kaynaklı oldugu için onlar size bunu çözmek için önermiş zaten.
    dilekçeyi yazmanızı isteyen onlar. o yuzden size yeterli rehberlik yapmışlardır.
    evde bakım aylığını kesen aynı kurum ve baglatmak için başvuracagın kurum da aynı zaten. onlarda dosyan zaten var. için rahat etmiyorsa gidersin evde bakım aylığımız kesilmiş biz evde bakım aylıgına başvuracagız dersin il müdürlüğü de "get len zaten başvurunuzu yaptınız, bakıcı olarak da eşinizi söylediniz" derse, iş tamamdır geri dönersin artık yapacak her şeyi yapmışsın demektir. gerisini heyet gelince evde halleder
    en kestirmeden böyle anlatayım

Üye
    memocan Avatarı

Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Doğru diyorsun abla teşekkür ederim umarım en kısa zamanda gelirler incelemeye 17 ekim de verdik dilekceyi

Bu arada meslektaşız

Üye
    memocan Avatarı

Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kalem abla eşim yakınlarda yani 10 gün sonra falan doğum yapacak bi sıkıntı olur mu bu durum

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    331
    Verilen Beğeniler
    89

ablam daha heyet gelmdi. heyet gelecek sonra il müdürlüğü bakım hizmetini onaylayacak. il müdürlüğünün onayından sonraki bir aylık bakım hizmetinin ücretini sonraki ay almaya başlayacaksınız.
    örnek. il müdürlüğü diyelim ki 15 kasım'da onayladı.
    eşin bir aylık bakım hizmeti sunacak. bunun ücretini de aralık 15'ten sonra alır.

şu an bakım ücreti ödenmiyor size. İl müdürlüğü bakım hizmetini onaylamadı daha. il müdürlüğü bakım hizmetini onayladıktan sonra eşin bakım hizmetinden sorumlu, şimdi değil. yani il müdürlüğü bakım hizmetini onayladıktan sonra eşin ablana bakım hizmeti vermek zorunda.
    heyet yeni doğum yapmış oldugu zaman denk gelirse zaten size bu konularda rehberlik eder. bu sorun olmaz hiçbir şekilde. geçici bir durum. ama eşini bebekle ablana bakım bakamayacagı konusunda heyet sorgular tabi. bebekle bakım hizmeti verebilecek durumdaysa asla sorun çıkmaz.
    Konu Kalem tarafından değiştirilmiştir (05.11-2014 Saat 22:45 ).

Üye
    memocan Avatarı

Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

peki heyet geldi diyelim olumlu sonuçlandı nasıl öğreneceğiz bakım maaşını tekrar alacağımızı gelen heyet tamamdır mı der ya da birşey demeden giderlerse nasıl anlayacağz onaylandığını bir de bakıcı değiştiği için yeni hesap mı açacağız

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    331
    Verilen Beğeniler
    89

Onaylanıp onaylanmadığını İl müdürlüğünden öğrenebilirsiniz ancak. telefonla açar sorarsınız heyet gelip gittikten sonra.
    eşin adına yeni hesap açılacak evet. Heyet bu konularda yönlendirir zaten sizi.
    heyet geldiğinde kafanıza takılan her soruyu sorabilirsiniz çekinmeyin. rehberlik etme görevleri de var çünkü.

Üye
    memocan Avatarı

Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

peki eve gelen heyet durumu sorgulayıp soruları sorduktan icelemeyi yaptıktan sonra olumlu ise hesap açın derler mi peki

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    331
    Verilen Beğeniler
    89

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bunu bilemem ablam. Heyetin kanaatine göre onaylanıyor bakım aylıkları. Evde bakım aylıklarında belirleyici olan heyetin kararıdır. İl müdürlüğü de heyetin hazırladığı bakım raporuna onay verir ve kesinleşir.
    heyet kendi kanaatini söyler mi bilemem. söyleyenler de olabilir. denetim sırasında da hesap açın diyolar sonra da açtırıyorlar.
    net konuşamam bu konuda.
    ama kesin olan şu evde bakım aylığı kararı olumlu olursa elbette o hesabı açmak zorunda kalacaksınız

Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon