Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 18 mesajın 16-18 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Erzurum'dan ikametlerini Bursa'ya size aldırırsanız hanede siz de kalırsanız gelir hesabına siz de dahil edilirsiniz. hanede kişi başına düşen aylık gelir 540,47 lirayı geçerse aylık baglanmaz.
    ayrıca evde bakım aylığı kardeşinize baglanmamış Erzurum'da. Dosya istemenize gerek yok ki. ikametlerini Bursa'ya aldırdıgınızda oradan yeni başvuru yaparsınız. gerçi Erzurum'daki dosyanın gelmesi oradaki dosya bilgilerini bilmek adına önemli olabilir.
    siz telefonla mı konuştunuz il müdürlükleriyle?

Erzurum'da kardeşinizin evde bakım hizmeti alması hangi gerekçeyle reddedilmişti?

2008 senesinde Ekim ayında evde bakım aylığı için soru sormuşsunuz:http://www.engelliler.biz/forum/evde...medi-soru.html

ayrıca aynı yılda daha önce Nisan ayında şu başlığı açmış gelişmelerin sonucu hakkında ugramamışsınız bile:http://www.engelliler.biz/forum/sagl...html#post68114

insan boyle şeyleri yazınca sonuçları da yazmalı. bilgi alıp gitmek biraz bencilce. geri dönüş yapmak başkaları açısından da faydalı.

kardeşinizin çalıştıgını söylemişsiniz daha önce. üretral darlık sebebiyle bir tedavi sürecinden bahsetmişsiniz. ama burada iş yapamadıgını söylüyorsunuz. evde bakım aylığı için başvurulmuş sonra ekim ayında. demek ki bakıma muhtaç bulunmamış reddedilmiş. gelir açısından uygun görünüyordu çünkü.

daha sonradan hastalık mı geçirdi? yoksa çalışırken de bu bahsettiğiniz konuşma, anlama duyma ve zihinsel sorunlar var mıydı?

NOT: babanız ve anneniz yaşlı maaşı kardeşiniz de 2022 aylığı alıyormuş. Erzurum'dan Bursa'ya taşınılırsa adres değişikliğinden dolayı anne ve babanızın yaşlı aylığı, kardeşinizin 2022 engelli aylığı durdurulur. Bursa'da ikamet ettiğiniz yerin vakfına başvurdukları takdirde ve muhtaç bulundukları takdirde tekrar maaşları bagalanabilir. eger hanede kişi başına düşen aylık gelir 270, 23 liranın ustunde çıkarsa maaş baglanmaz. bu gelir hesabına evde bakım aylıgı da dahil edilir. eger sonradan evde bakım aylığı baglanırsa bu gelir olarak dikkate alınır.
    ayrıca Erzurum'dan taşındıktan sonra adres değiştirdiğinizi erzurum ikamet ettiğiniz vakfa bildirmelisiniz.

Üye
    Muttlucuk Avatarı

Son Giriş
    17.10-2016
    Saat
    14:25
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sorularınızı tüm içtenliğimle yanıtlayacağım.

Erzurum ile telefon yoluyla, Bursa ile de bizzat yüz yüze görüştüm. İki taraf ta aynı kelimelerle, aynı cevabı verdiler. Yani yeniden başvurmanıza gerek yok, dosyanızı yeni ikametgah adresinize istersiniz, yeni ikametgahtaki sosyal hizmetler de gelir, özürlü arkadaşı görür, eksik evraklar var ise ister ve nihayetinde maaş bağlanır ya da bağlanmaz.
    Öğrendiğim kadarıyla kardeşimin ağır özürlü ibareli, h raporu var. Daha önceden de dediğim gibi elimizdeki raporu bulamıyoruz. Bu bilgiyi de Erzurum Sosyal Hizmetlerden aldık. Yeni adıyla Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü.

Kardeşimin bakım maaşının bağlanmamasına neden olarak sanırım engellinin özür kriterleri gelen heyeti tatmin etmemiş. 5 ya da 10 dakikalık bir görüşmeyle bunu anlamışlar. Kendilerini tebrik ediyorum! Oysa ki özürlü kardeşim asla yemek pişiremez, çamaşır yıkayamaz, yalnızken güvende olamaz. Yemek yiyebilir, yalnız yanındaki destekçi kişinin önüne yemek getirmesi gerekir. Kısmen banyo yapabilir, fakat suyun sıcaklığı ayarlanıp, her şey hazır edildikten sonra. Kesinlikle karını, zararını bilmez. Ancak çok sade kelimeler kullanıp, yüksek sesle kendisine hitap edilmesi durumunda anlatmak istediğinizi anlar. (Kısmen anlar) Kendisi çok az kelimelerle, çok çok zor anlaşılır şekilde konuşabilir. Parayı tanımaz. Onun için bir tane yüzlüktense, beş tane yirmilik daha makbuldür. Güncel olaylar hakkında değil fikri olmak, bu tür şeylere tamamen kapalıdır. Zeka seviyesi normalin oldukça altındadır ve kendisi 46 yaşındadır. Tüm bu ve daha sayamadığım nice engelleri yok sayıp, özürlünün pat küt yürüdüğüne, hareket ettiğine bakıp olumsuz karar veren bir heyetten bahsediyorum.

Diğer konu heyetin dört ay gelmediğine dair sorumla ilgili. Hatırladığım kadarıyla sanırım altıncı ayda heyet geldi. Sanırım daha önce de gelmişler ama bahsettiğim nedenlerden dolayı evde bulamadıklarından işlem yapılmamış.

Üretral darlık konusunu bir başka abim için açtım. O konunun engelli kardeşim ile ilgili bir alakası yoktur. Kendisinin bir özrü yok. O dönem bu hastalık konusunda da çok koşturmuştuk. Neyse ki İstanbul'da Selami Albayrak diye bir profesörün başarılı bir ameliyatıyla abim sağlığına kavuşmuştu. (Bu konuda hiç tanımadığınız birini sorgulamak ve yalan söylediğimi ima edecek kadar kendinizi sorumlu addetmeniz de ilginçtir. Gözümde oluşturduğunuz profilde bu yoktu.)

Sonuçlar ile ilgili bilgi vermek konusunda haklısınız. Eğer tüm bu fırçalarınızdan! sonra buraya yazmaya devam edersem! sonuçlar ile ilgili bilgilendirme yaparım.

Son paragrafta belirttiğiniz ikametgah adresinin değişmesiyle yaşlılık ve 2022 özürlü maaşının kesilebileceği bilgisiyle ilgili hiçbir bilgim ve fikrim yoktu. Uyardığınız için de ayriyeten teşekkürler.

Sonuç olarak elinizdeki donelere bakıp, olaylara ve anlatılanlara bu denli ön yargı ile yaklaşmayın. Ben de devlet memuruyum. Devletten haksız yere çıkan bir kuruş bile boğazımdan geçmedi, Allah ta geçirmesin. Lakin kardeşimin bakıma muhtaç olduğu aşikar. Belki de en çok hak edenlerden birisidir bu maaşı kendisi ve bakıcısı. Bu yüzden devletin yasa ile belirleyip kurallarını koyduğu bir hizmeti, yine aynı devletin bilgisiz, ölçüsüz, anlayışsız memurları engelleyemez, yok sayamaz.

Size ve tüm engelli forumuna iyi günler dilerim...

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    yaptığınız açıklamalar için teşekkürler.
    burada sadece üyeyim ve fırsat buldukça bildiklerimi paylaşıyorum. burda bir görevli değilim cevap verme zorunluluğum da hiç yok yani.

siz başka bir abiniz oldugunu yazdınız da ben mi sizi suçladım yalancılıkla?
    çelişki var demek yalancısınız mı demek? ne demişim sonradan mı hastalandı demişim aradaki baglantıyuı kuramayıp! aradaki çelişkiyi de cevapladınız şimdi. çelişki dediğim kısım halloldu.
    niçin eski mesajlarınıza bakmışım acaba? "neden erzurum'da red cevabı verildi?" sorusunun cevabına ulaşmak için.
    sordum size ama cevap vermeden gittiniz.
    ha bunları niye araştırdım daha iyi yardımcı olmak için. gelir uygunsa niye reddedildi diye.
    mesajlarınızı okuyunca 2022 aylıklarını fark ettim bu arada. burada da yazmışsınız ama dikkatimden kaçmış. önemli bir detaydı üşenmeden onu da yazdım.
    şimdi selametle.
    kolay gelsin size.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12