Toplam 3 mesajın 1-3 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ahmet gunes Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    26.11-2015
    Saat
    10:46
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Kaldığımız evde 3 kişiyiz: Eşim,ben ve bir kişi daha (Bu kişi Akrabamız değil , ev sahibi ve durumumuz iyi olmadığı için bize evini açtı yaşlı bir kadın)
    Evde Bakım için Shçek'e başvurduğumuzda bu kişinin de gelirleri hesaplamaya dahil edilecek mi? Çünkü ben eşime bakmakla yükümlüyüm bu ev sahibi akrabam olmadığına göre Bakmakla Yükümlü sayılır mıyım yoksa sayılmazmıyım.?
    Onun iki emekli maaşı var.. Gelir hesaplamasında benim emekli maaşıma onunkini de eklersek ve üçe bölersek kişi başına düşen gelir sınırını aşıyoruz.
    Fakat yalnız eşim ve ben için hesaplarsak gelir kriterine uyuyoruz.
    Şartlara göre hanedeki tüm kişilerin geliri isteniyor, ama Bakmakla Yükümlü Birey Sayısı ibaresi de var bu ne anlama gelir?

Üye
    bulut2706 Avatarı

Son Giriş
    12.08-2014
    Saat
    16:30
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hayır dahil edilmez

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    1 Temmuz'dan önce başvurursanız dahil edilmez ama 1 Temmuz itibariyle başvurursanız dahil edilir.
    gerçi o kadar yakın ki tarihler heyet gelene kadar 1 temmuz gelip gitmiş olur. buyuk ihtimalle yeni uygulamadan nasibinizi alacaksınız.
    şu an yeni yönetmelik yayınlanmadı henüz ama ben bu yeni uygulamaya göre bahsettiğiniz kişi akraba olmasa da ikameti sizdeyse ve sizle yaşıyorsa gelire dahil edileceğini düşünüyorum. başvurun bakalım sonucu görelim
    ben de yeni yönetmeliği bekleyim. ona göre net bilgi veririm. şu an ne desem boş. tarihler çok yakın ve ustelik yönetmelikde ne yapacaklar görmeden yine de kesin konuşmayım diorum.
    yine de siz hemen başvurunuzu yapın.