Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 32 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    alco Avatarı

Gerçek Adı
    taylan
    Son Giriş
    24.07-2014
    Saat
    23:19
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    kalem abla ilçe sosyal hizmetlere gidiyoruz hala bize böyle bi yazı gelmedi dıyolar beklyin diyolar ne yapmamız lazım illa şikayet mi edelim yahu

Üye
    bertan35 Avatarı

Gerçek Adı
    bertan
    Son Giriş
    02.08-2017
    Saat
    05:45
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaslar

Şimdi hasta olan benim dedem 93 yasinda ben toronuyum evliyim 1de cocugum var dedemi 4 yildir kendi hanemizde bakiyoruz ikamet adresimiz falan bir.dedem emekli 1070tl maasi var basvurumuzu yaptik heyet geldi hesap falan actik aradan 4,5ay gecti ses seda cikmayinca yerlerine gidip ogreneyim dedim oradaki gorevli siz evli oldugunuz icin gelir paylasimina dahil degilsiniz o yuzden geliri asmis bulunuyorsunuz diyor 1temmuz yasasini soyledim boyle bir yasa kesinlikle yok dedi hanede dedem dahil 4 kisiyiz gelir sadece dedemin emekli maasi, simdi benim ogrenmek istedigim dedemin emekli maasina bizi dahil etmiyorlar buraadada 1 temmuz yasasindan bahsediliyor bu yasa varmi yokmu net bilgi veren olursa cok sevinicem il müdurune sordum ben bilmem calisanim ne derse odur diyor

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    331
    Verilen Beğeniler
    89

yanlış hesap yapmışlar evet. 1 temmuz itibariyle hanede ikamet eden herkes gelire dahil edilir. onlar 1 temmuz öncesi uygulanan uygulamaya göre hesap yapmışlar ve bu da yanlıştır.
    1 Tmmeuz oncesi için evet evli torunlar gelire dahil edilmiyordu lakin bu durum artık geçerli değil.

yalnız 1 Temmuz yasası diye bir şey yok. Siz onlara Aile ve sosyal politikalar bakanlığının bu konuyla ilgili şu genelgesini okumalarını söyleyin:

d
    aha da ısrarcı olurlarsa genel müdürlüğü arayıp bilgi almaları gerektiğini söyleyin. siz haneye dahil edilmek zorundasınız. siz de eşiniz de çocugunuz da hanede ikamet eden kim varsa gelire dahil edilir.

Bu konuda Kanun değişikliği oldu ve genel müdürlük de yeni yönetmelik yayınlanana kadar ilgili kanun hükümlerinin uygulanması konusunda genelge yayınladı.
    buna uymak zorundalar! Kimse Kanun dışına çıkamaz!

Üye
    duldul Avatarı

Son Giriş
    21.07-2015
    Saat
    20:35
    Yaşadığı Yer
    artvin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

melek hanım merhabalar sitenin yeni üyesi olarak devamlı yazılarınızı bilgi paylaşımlarınızı takip ediyorum ve konu ve sorulara cevap veriyorsun ben de sizlerden bilgi paylaşmanızı rica ediyorum. annemin yüzde yüz sağlık kurulu (engeli) raporu ile aile ve sosyal politikalara başvuruda bulunduk hanede annem,eşim 2 çocuğum 5 kişi ve 1 de eşimin yeğeni top: 6 kişi ediyor ikamet etmektedir hane gelirim 2022(1274 aylığı 425 )+2745 benim maaşım -3170 tır. eşimin yeğenini 20 yaşında yanımızda kalıyor herhangi bir geliri yok üniversitede okuyor eşimin yeğeni kabul ederler mi bilgilendirebilirseniz teşekkür ederim hayırlı günler dilerim.

Üye
    azimli Avatarı

Gerçek Adı
    ismail çetin
    Son Giriş
    09.11-2014
    Saat
    23:42
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

melek abla
    bende omurilik felçlisiyim
    iki çocuğum eşim veben 4 kişiyiz
    net emekli maaşım 1944 tl yani kişi başı 540 tl değil.
    oturduğumuz evimizin dışında küçük bir evimiz daha var.cüzzi bir kira gelirimiz var ancak resmi sözleşme yok.başvursak eşim evde bakım ücreti alabilirmi
    başka hangi kriterlere bakıyorlar.

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    331
    Verilen Beğeniler
    89

duldul, merhaba Öncelikle hoşgeldiniz.
    Annenizin raporunda ağır özürlü kısmı "evet" olarak işaretli değil mi? Gerçi başvurmuşsunuz başvurunuz kabul edildiğine göre agır özürlüdür. yine de sorayım dedim.
    2022 aylığı bir aylık miktarıyla gelirinizi toplamışsınız. altı kişilik bir hanede bu haliyle sınırı geçmiyor. başka geliriniz yoksa sorun olmaz.
    Eşinizin yeğeni elbette gelire dahil edilir. İkameti sizdeyse tamamdır. Ama sorun çıkarsa Bakanlığın yayınladığı şu genelge'yi gösterirsiniz:

azimli;
    bakıma muhtaçlık kriterleri açaısından tamam. raporunda agır özürlü ibaresi de vardır. geriye gelir kalıyor. beyan ettiğin bu gelirlere göre gelirin uygun. lakin şu cüzi miktarda kira alıyorum dedin. kira tutarı ne kadar ablam? resmi sözleşme olması önemli değil. gelire resmi ya da gayriresmi her gelir dahil edilir. eger kira geliriyle de sınırı geçmiyorsa gelir de tamam demektir.
    elbette eşin başvurabilir. İL müdürlüğüne gidip başvurunuzu yapın. öncelikle bana şu kira miktarını yaz.

Üye
    duldul Avatarı

Son Giriş
    21.07-2015
    Saat
    20:35
    Yaşadığı Yer
    artvin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Melek hanım çok teşekkür ederim bilgileriniz için Allah razı olsun. Sizin linkinizden aldım o yönetmenliği ilk başvurumda red oldu eşimin yeğeni hastanın akrabası değil diye hane gelirine katmamışlardı ,sizlerin bilgilerinde yarar yararlanarak linkinizden son yönetmenliği alarak müd. gittim itiraz etim müdür yardımcısı saflığa mı, veya vermemek için ayakmı yapıyor bilmem ama o yönetmenlikten haberim yok ,yeni geldi falan ,gözümüzden kaçmış diye geçiştirdi ama itirazı kabul eti bügün tekrar evde bakım heyeti göndermiş eşimin yeğeni komşulara sormuşlar oturuyor mu, kalıyor mu diye komşularda demişler oğlan kalıyor evet yeğeni biz öyle biliyoruz diye eve gelmişler annem(hasta) ilaç kulnıyormu sormuşlar ilaçlara bakmış ve isimlerini yazmışlar (alzaymır) ilaçları kulanıyor yazmışlar, sormuşlar gitmişler . inşallah hayırlısı olur Melek hanım tekrar, tekrar bilgilerinizle bizleri aydınlattığınız için çok teşekkür ederim Allah razı olsun. sonucunda sizlerle paylaşacağım iyi ki varsınız. teşekürler

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    331
    Verilen Beğeniler
    89

rica ederim
    çok sevindim vesile olduğuma.
    geliriniz de uygunmuş, baglanır aylığınız inşallah

Üye
    bertan35 Avatarı

Gerçek Adı
    bertan
    Son Giriş
    02.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kalem hanım genelgeyide götürdüm okuttum ama hala evli torun oldugunuz için olmaz diyor. Benim daha ne yapmam gerekli subat ayindan beri urasiyoruz

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    331
    Verilen Beğeniler
    89

böyle saçmalık olur mu ablası? kimmiş o memur! babasının çiftliği mi orası? nasıl genelgeyi dikkate almaz?
    il müdürlüğüne git ve müdüre çık ablam. genelgeden de bahset. memurlar bilmeyebilir bu değişikliği. eger sorunu bu şekilde çözemezsen bimer alo 150'yi ara ve bimer aracılıgıyla çözdür.

Üye
    bertan35 Avatarı

Gerçek Adı
    bertan
    Son Giriş
    02.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Evet il müdürlügüne gittim direk görüstüm memurla ona anlatamayınca mudurlerine ciktim mudurude ben bilmem memur arkadas ne derse odur onlar benden daha bilgili dedi şaka gibiler yarın birde bimeri arıyayım bakalım

Üye
    metehan50* Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    18:25
    Yaşadığı Yer
    Afyon
    Alınan Beğeniler
    14
    Verilen Beğeniler
    7

Kağıt;jandarma erol

Melek hanım açaba ben mi yanlış anladım?Evde ağır özürlü iki bakıma muhtaç engelli var demektir diyorsunuz.Ben yazdığınızla evde ağır özürlü olması durumunda hanedeki gelir tespitinde iki kişi olarak gelire dahil edilecektir gibi bir anlayışa kapıldım.Acaba yanlış mı anlıyorum?

Üye
    umuthakan Avatarı

Gerçek Adı
    hakan
    Son Giriş
    25.02-2015
    Saat
    08:30
    Yaşadığı Yer
    tokat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Slm arkadaşlar konu olan genelgenın lınkını yayınlasanızda okusak

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    331
    Verilen Beğeniler
    89

metehan50,
    bir evde 2 tane bakıma muhtaç engelli varsa, ikinci engelli 2 kişi sayılacaktır.
    Örnek:
    bir hanede 5 kişi yaşıyor ve iki tanesi agır özürlü ve bakıma muhtaç engelli. bu durumda engellini biri 2 kişi sayılacagından bu hanede kişi sayısı 6 olur.

umuthakan,

genelge için bkz: http://eyh.aile.gov.tr/mevzuat/ulusa...kkinda-genelge

Üye
    enderaydin Avatarı

Son Giriş
    10.11-2015
    Saat
    23:18
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ablacım ben engellı maası basvurusuna gıttım asla ama asla akraba olmayanı kabul etmıyolar mudurler konustum . dedım mevzuatda var nasıl uygulamazsınız dedım . kısacası yasa var uygulama sıfır

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon