Toplam 8 mesajın 1-8 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    zindan2486 Avatarı

Gerçek Adı
    harun
    Son Giriş
    06.05-2015
    Saat
    02:00
    Yaşadığı Yer
    erzincan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar ben şizofren epilpsi hastasıyım ilaçlarımı gününde saatindr içiyorum
    bir kounda sizi meşgul edice benim hastalığımdan dolayı yüzde 84 çalışamaz raporum var ve banada herkez gibi vasi atanmış vasinin kendisi akrabam
    2 3 ay önce 3 aylık maaş vardı onuda kestiler aile gelir başı fazla gözüküyo diye kestiler
    ama bildiğim kadarıyla evde bakım aylığını alıyom (benim demeye çelıştığım ben aylık bakım aylığını alabilirmiyim) ve bunun için ne yapmalıyım ve eğer vasi kararı savcılıktan kaldırısam sigortam kesilirmi

ve baştan heyete girersem aynı raporu alabilir miyim

yardımcı olursanınz sevinirim

Üye
    BÜTÜNÜYLE FARKINDAYIM Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:05
    Yaşadığı Yer
    MEKSİKA
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    80

bakım aylıgını sen alamazsın yakının alır

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    329
    Verilen Beğeniler
    89

vasilik kararını kaldırılırsa sigortan kesilmez. alakası bile yok sigortanla.
    en az % 50 ve agır özürlü ibareli raporun varsa o rapor kafi evde bakım aylığına başvuru için. ama oran % 50 altında ya da oran uygun olup da ağır özürlü ibaresi yoksa yeni rapor alman şart.
    kişi başına düşen aylık gelir de 510,45 lira altındaysa rapor uygunsa ve heyet bakıma muhtaç olduğun yönünde kanaat bildirirse evde bakım aylığı alabilirsin tabi.
    aile ve sosyal politikalar il müdürlüğüne gidip evde bakım aylığı için başvuru yapabilirsin:http://www.engelliler.biz/forum/evde...-ve-surec.html
    raporun yoksa da kurum seni yetkili hastaneye sevk eder rapor için.

Üye
    zindan2486 Avatarı

Gerçek Adı
    harun
    Son Giriş
    06.05-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    erzincan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kalem;
    kardeş biz aile 3 kişi ve annem 880 babam 900 alıyo kişi başına düşen aylık gelir bir sorun çıkarmı kendim e maaaş bağlatabilirmiyim

Üye
    Eğce Avatarı

Gerçek Adı
    Erdoğan
    Son Giriş
    06.11-2017
    Saat
    17:40
    Yaşadığı Yer
    Çorum / Merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Konuyu biraz netleşdirin.

Size Vasi kara niye verildi?.....

Kısıtlı olmanızı kim talep etdi?.....

Üye
    zindan2486 Avatarı

Gerçek Adı
    harun
    Son Giriş
    06.05-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    erzincan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Eğce;

84 raporum var vasi kararı annem adına

Üye
    Eğce Avatarı

Gerçek Adı
    Erdoğan
    Son Giriş
    06.11-2017
    Saat
    17:40
    Yaşadığı Yer
    Çorum / Merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

zindan2486;

1422877]arkadaşlar ben şizofren epilpsi hastasıyım ilaçlarımı gününde saatindr içiyorum
    bir kounda sizi meşgul edice benim hastalığımdan dolayı yüzde 84 çalışamaz raporum var ve banada herkez gibi vasi atanmış vasinin kendisi akrabam
    2 3 ay önce 3 aylık maaş vardı onuda kestiler aile gelir başı fazla gözüküyo diye kestiler
    ama bildiğim kadarıyla evde bakım aylığını alıyom (benim demeye çelıştığım ben aylık bakım aylığını alabilirmiyim) ve bunun için ne yapmalıyım ve eğer vasi kararı savcılıktan kaldırısam sigortam kesilirmi

Benimde başıma bir adli daiçin mahgeme vasi dayini isdedi birbaşka mahgemeden güya benim haklarımı güvence altına alacaklarmış. neticede itiraz edim mahgemeye ilaç larımı aldıgımı ve hastalıgımı tanıdıgımı kendime hasdaneye gitdigimi
    Hakim babamı ve cocuklarımı cagırdı zaten cocuklarımda benim hastalıgımı tanıdıklarıiçin babamın durumu iyi ilaçlarını alıyor dediler bir babam itiraz edecek oldu hakime babamın okuması yazması yok dedim. neticede vasi tayini cıkmadı ama bende cok ugraştım .....

sizin durumunuz nasıl oldu da vasi adadılar her şizofren raporu olan dan vasi isdenmiyoda alabilecegin hiç bir maaş gözük müyor gelir düzeyiniz 1780 tl ile 3/ 593 tl kişi başına gelir 2022 maaşı ve evde bakım için geliriniz tutmuyor.....

Üye
    zindan2486 Avatarı

Gerçek Adı
    harun
    Son Giriş
    06.05-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    erzincan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    slm arkadaşlar bir anne olarak duygularımı sizinle paylaşmak istiyorum benim 27 yaşında epilepsi şizofren hastası bir oğlum var yüzde 86 rapor var ve devlet engelli ve bakım parasını kesti çünkü 2000 tl resmi gelir olguğu için eşimin sigortasından yararlanıyor oğlumun şahsı masrafı 1000 tl keşke oğluum askerlik yapsaydı sağlıklı olaydı çalışarak parasını kazansaydı parasının kıymetini bilirdi vasi kararını iptal başvuruda bulun görevli bana mahkeme vasi bulur söyledi ikamatkahını ayırsam engelli aylığı bağlatabilirmiyim