Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 22 mesajın 16-22 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    bertan35 Avatarı

Gerçek Adı
    bertan
    Son Giriş
    02.08-2017
    Saat
    05:45
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar daha ses seda yok 2 ay oldu heyet geleli banka hesabında herhangi bir para yok, tedaylı bilgiyi nereden alabilirim telefonda baştan savma cevaplar veriyolar

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    327
    Verilen Beğeniler
    89

aile ve sosyal politikalar bakanlığı il müdürlüğünden öğrenebilirsiniz baglanıp baglanmadığını.
    il müdürlüğüne gidip bizzat öğrenin ya da telefonla öğrenin. başka yol yok maalesef.

Üye
    bertan35 Avatarı

Gerçek Adı
    bertan
    Son Giriş
    02.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

4 ay önce hasta bakımı için tüm evrakları hazırlayıp başvuruda bulunduk, başvuru sonucunu her ay aradığımızda öteki ay arayın gibi geçiştirici cevaplar aldık en son
    bugün aradığımızda tekrar değerlendirme yapılıcak geliriniz belirtilen miktarda değil denildi eve giren başka geliriniz görünüyor dendi heyet falan tekrardan gelecekmiş incelemeye,

halbüki belirtilen miktardan başka her hangi bir gelirimiz kesinlikle yok, 1020tl gelir dışında bir gelir yok evde 4 kişiyiz. Bunun adı oyalamak değildirde nedir sizce tekrar heyet gelecek incelicek falan 4-5ay daha sürecek işlemler

bende sinirlenip vereceğiniz maaş sizin olsun bizim evraklarla kendi adınıza çıkartın tarafımdan size sadakam olsun deyip telefonu yüzüne kapattım. ciddi anlamda nereye şikayette buluna bilirim

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    327
    Verilen Beğeniler
    89

size "belirtilen gelirden başka gelir görünüyor" denmiş. bu durumda red yerine inceleme yapmaları daha iyi değil mi? Neye dayanarak şikayet edeceksiniz ki? oyaladıklarını düşündüren zamanın uzamasıysa tamam ama şöyle bir şey var. beyan edilen gelirle inceleme sonucunda tespit edilen bir gelir ortaya çıkmışsa bunun aslını öğrenmek zorundalar.
    siz önce olayın aslını öğrenmek için il müdürlüğüne gidin. beyan ettiğiniz gelir dışınd nasıl bir gelir tespit edilmiş onu öğrenin.
    ha yine de şikayet etmek isterseniz alo 150 BİMER aracılığılıyla bunu yapabilirsiniz. evde bakım aylığı iş ve işlemlerinin aylarca sürdüğünü söyleyebilirsiniz. şikayet sebebiniz bu olmalı.
    yoksa tekrar inceleme gereği hissetmeleri konusunda bir şey yapamazsınız. yaptıkları yasal. beyan edilen gelir dışında eve giren bir gelir tespit edilmişse bunun doğruluğunu tespit etmek zorundalar. bu da heyetin gelmesine baglı.
    evde kalan herkesin geliri ne kadar? tarla,arsa,(bunlar boş ve kullanılmıor gelir getirmior olsa bile dikkate alınır),banka hesabı,burs aklınıza ne gelirse her ne ad altında olursa olsun her türlü gelir dikkate alınır. eger hiçbir geliriniz yoksa ortada bir yanlışlık vardır bu da inceleme sonucunda ortaya çıkar. önce sorunu öğrenin kısacası. sorun nedir bilmeden ben de net bir şey diyemem.

belki size telefonla bilgi veren kişi yanlış bilgi vermiş bile olabilir. olayı tam anlamamız açısından aslında il müdürlüğüne gidip sorunun ne oldugunu bizat öğrenmenizi tavsiye ederim. ona göre kesin konuşabilirim.

sadece son söz olarak, şikayette kararlıysanız evde bakım aylığı iş ve işlemlerinin çok uzadığı ve hızlandırılması konusunda şikayetçi olabilirsiniz. inceleme konusunda değil.

Üye
    bertan35 Avatarı

Gerçek Adı
    bertan
    Son Giriş
    02.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kalem hanım belirttiğim gibi 1020tl dışında herhangi bir gelir kesinlikle yok, aylık para geliri dışında ev tarla bağ bahçemizde yok sadece oturduğumuz ev babamın üstüne onun bile belediyeden raiç bedelini teslim etmiştim onun dışındada her hangi bir mal varlığı yok bunu zaten tüm gerekli resmi evrakla taraflarına başvuruda teslim etmiştim. belediyeden kaymakamlıktan tarım müdürlüğünden sigortadan bağkurundan tutun ptt den bankadan daha aklıma gelmeyen bir sürü yerlerden resmi belgelerle taraflarına gelir bildirimi olmadığını ve herhangi bir yerden yardım almadığımızı belgelemiştim...
    hayırlısı bakalım heyet geldiğinde ne dicekler bende merak ediyorum sar baştan oynucaz, tüm evraklarda ellerinde zaten daha evrak alıcak yerde yok hepsinden almıştım

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    327
    Verilen Beğeniler
    89

o zaman rhat olun canınızı sıkmayın lütfen. memur yanlış bilgi vermiş de olabilir. bir yanlışlık olabilir. il müdürlüğüne gidin konuşun bence. sorun nedir öğrenin. ayrıca çok uzadığını da söyleyin işlemlerin. durumu öğrenip gelin burada yazın.
    anlattıgınız gibiyse gelirde sorun yok.

Üye
    bertan35 Avatarı

Gerçek Adı
    bertan
    Son Giriş
    02.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Kalem hanım gidip ögrendim ben bakici olarak evli toron statüsüne girdigim icin ben ve eşimi gelire dahil etmemişler etseler maas baglanicak.

1 temmuzda yasa degişicek demiştiniz hanedeki herkez gelire dahil olucak demistiniz, fakat bunu görevlilere belirttigimde böyle bir yönetmelik yok deniyor?

Bu yasa varsa bana belirtebilirmisiniz görevlilere göstermek adına

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12